Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi racusori?


Recommended Posts

Vladutz are 1 an si 7 luni ... e si el un copil vesel , sensibil , incapatanat , alintat... ..rade mult , canta si danseaza.. plange si se incapataneaza cand cere ceva pe limba lui si nu i se da atentia cuvenita sau ii este luat un lucru drag ( daca e periculos [bang] ! ) din mana...! ... se adapteaza usor unui mediu nou sau cu persoane straine... ... e un jucaus... un mare neastamparat... Cam astea sunt calitatile si defectele zodiei , in general si ale puiului meu , in special...! Sa ne traiasca si sa fie sanatosi , ca de 'modelat' i-om 'modela' noi... daca s-or lasa si ei [:D]!!! [pup][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu cu racusorul de 7 luni, tot vesel si tot iubaret. Nu stiu mare lucru despre zodie, dar constat eu aici ca la loc de cinste este si incapatanarea. Oops! Eu l-am nascut pe Mihai pe 21 iulie si multa lume imi spunea ca bine ar fi fost sa nasc doua zile mai tarziu ca sa iasa leu. Ba chiar unii incercau un soi de consolare gen "Lasa ca are si caracteristici de leu ca e aproape de granita dintre zodii". Nu zau??? Cum am zis, nu cunosc bine zodia, dar cunosc numai raci simpatici si foarte buni si asta m-a facut sa sper ca rac il voi face. Si asa a fost. A, si inca ceva, mie mi se pare ca au un mare talent al discursului, stiu sa vorbeasca si sunt simpatici. Dar asta poate ne spun mamicile cu raci mai marisori. Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Paul e un racusor de 1 an si aproape 8 luni, e cam devreme sa i se poata vedea personalitatea, dar cred ca e un copil vesel, alintat, uneori plingacios atunci cind nu i se fac poftele, cind nu e bagat in seama…....cred ca e ca orice copil de virsta lui, trasaturile zodiei poate se vor vedea mai tirziu. Am auzit ca racii sunt f. mamosi ceea ce ma bucura f. tare.:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Patrick 1 an si 7 luni e un racusor. Incapatinat, vesel, ii place sa danseze si are un simt mai dezvoltat pt. muzica credem noi, se acomodeaza f. usor cu strainii asa a fost de la inceput, speculeaza orice moment, are o privire de poznas de nazdravanii ar mai putea intreprinde, sensibil, daca sunt suparata vine imediat sa ma alinte si cu surioara lui dupa care e innebunit uneori ma uimeste cum se poarta la virsta lui, foarte atent... narcisa x [copil][copil] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan e un racusor de 3,5 ani. Are si el cam aceleasi caracteristici pe care le-atri spus despre racusorii vostrii, e foarte sensibil, iubitor, inteligent... foarte INCAPATANAT si foarte gelos pe fratiorul lui de 8 luni, nu in sensul rau, adica fata de el se comporta minunat, are grija de el, ii da suzeta, il mangaie daca plange, cand ii curatam nasucul sau urechile, daca Tudor plange ne zice "Gata, mami/tati, ajunge!". Tot timpul are nevoie insa de asigurari ca este iubit, ca e baietelul nostru drag. Nu mai vrea sa ramana la bunici peste noapte, de unde acum cca 1 an abia reuseam sa-l luam acasa - si asta cred ca in principal pt ca stie ca noi stam cu Tudor intre timp. A fost asa de fericit sapatamana trecuta, l-am lasat o nopate pe T. la bunici, si am fost doar noi trei, "cum eram cand era Tudor in burtica, mami". Ii place enorm societatea, de fapt foarte rar isi gaseste singur preocupari, mereu vrea sa se joace cu cineva, daca coloreaza, tre' sa-i dea cineva culorile, daca modeleaza plastilina tre' sa fii langa el sa-l ajuti... De cand a inceput si fratiorul sa mearga in 4 labe si sa stea in fundulet pe langa jucarii, se multumeste si cu el, asa ca noi abia asteptam sa mai creasca sa se joace amandoi!!! Invata foarte repede, povestile citite odata le si stie, dupa 3-4 ori te corecteaza, sa nu cumva sa schimbi un cuvant... daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Racusorul meu are 6 ani si 7 luni si e un copil tare sensibil,pupacios,imi spune de sute de ori pe zi ca ma iubeste,ma apara si nu suporta sa ma supere nimeni,numai el[:)].Dar e foarte incapatanat si are o personalitate tare puternica si mi-e foarte greu sa-l controlez in ultima vreme,tinde sa faca numai ce vrea el.Dar daca ne certam,nu suporta sa stau suparata pe el si nu se lasa pana nu ne impacam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...