Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vorbind despre dragoste....


Recommended Posts

quote:
Originally posted by vampirella fiind deja timida ca naiba cam cu ce curaj dupa aceste experiente cred ca m.as putea duce eu la un medic?? si mai ales sa.i spun despre acest tip de problema...neffind casatorita ci logodita?? cam care crezi ca va fi a lui reactie??
Draga mea, nu stiu pe ce planeta traiesti tu, dar doctorul nu ti-e nici amant nici sot. La fel si barbatii de pe acest forum, mai ales ca intri de pe un nick si nu te cunoaste nimeni. Judeca umpic mai matur lucrurile. Tu nu te astepti macar odata sa simti ceva placut (nu spun extraordinar, pentru inceput) in pat cu omul tau? Altfel, ce fel de casatorie va fi asta? Daca exista sentiment intre voi eu zic sa dicuti in primul rand cu al tau consort, pentru ca dupa parerea mea intr-un cuplu nu tre' sa existe pudicitate. Spune-i ce simti si gasiti impreuna solutia pentru ca amandoi sa va bucurati in egala masura de momentele din pat. Moka si Mokutza (3 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ok,te cred ca ai o antipatie profunda fata de gasca doctorilor..dar hai sa.ti mai dau un sfat,parere,cum vrei. daca stai intr.un oras mic..stii ce as face in locul tau,ca sa.mi rezolv totusi problema? as baga mana mai adanc in buzunar,m.as duce in cel mai apropiat oras mare la o clinica particulara unde nu se poate sa te trateze ca pe o curva sau un animal si asa scapi si de fobia doctorilor si de "buba" si eu zic ca merita!!! ca ceaiul de musetel o fi el bun,dar panaceu universal nu e(dovada ca poti sa te speli oricat si nu te ajuta decat sa te simti curata) si poate ca intr.adevar tu ai o problema mai grava(durerile constante) care trebuie tratata cu toata atentia. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si sa dea Domnul sa fii sanatoasa tun,atunci ia si discuta foarte clar cu logodnicul tau problemele voastre..chiar,el stie ca tu nu simti nimic(placut) in pat ..sau ti.e rusine sa.i spui??poate te doare ca ..eu stiu,nu te relaxezi destul..na ca ma bag unde nu.mi fierbe oala,te rog sa ma scuzi.. cred ca esti exagerat de pudica in probleme foarte importante pt fericirea ta si jena asta trebuie tratata cu multa vointa si curaj! mult succes si sa ne tii la curent cu drag,anca http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa presupunem ca de fapt esti sanatoasa tun. Poate ca de vina e preludiul scurt si nu ai timp suficient sa te lubrifiezi natural si organismul tau sa fie pregatit. Eu nu cred ca este suficient doar de un lubrifiant din farmacie si gata; stiu ca muschii vaginului au nevoie de oarecare timp (difera de la femeie la femeie) ca sa se dilate. Sau poate din cauza experientelor anterioare mai dureroase, organismul a capatat un reflex de aparare. In cazul asta, exista un fel de terapie. Petreceti tu si logodnicul tau mult timp impreuna, masaj, mangaieri etc, dar sa conveniti sa nu fie nimic mai mult de atat pentru ca tu sa poti sa fii destinsa si relaxata si in urma acestui experiment incearca sa observi daca exista o diferenta: te lubrifiezi mai mult? oricum, trebuie ca partenerul tau sa dea dovada de multa intelegere si rabdare! Succes! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vampirella. Te sfatuiesc sa te duci la doctor cat mai curand. Lasa rusinea de o parte. Daca iti e mai usor cauta o doctorita, te vei simti mai bine. Si eu abia ma duc la doctor, mai ales ca doctorul meu e si arab si barbat.Dar e nu lasa lucrurile in voia sortii. Am o cunostiinta care din cauza asta ajuns la divort. Fata avea himenul foarte elastic si la nici un contact fizic nu s-a rupt de tot. Asa ca era foarte dureros pentru ea. Himenul era un pic perforat, si chiar au avut un copil, dar totusi dupa 5 ani tot la divort au ajuns. Fata era foarte rusinoasa si nu vorbea nici cu maica-sa care era culmea medic ginecolog. Chiar si dupa ce problema s-a rezolvat dupa o interventie la doctor, dar problema psihica a ramas intre ei. Asa ca te sfatuies sa nu mai astepti, caci vorba aceea cu rusinea mori de foame. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Fetelor mie iar mi se pare ca forumul acesta si membri lui de buna credinta sunt luati in deradere. S-ar putea sa mainsel, dar oricum fiti precauti(te)
scuze raly nu stiu cam ce experienta ai tu cu web.ul dar eu pot sa iti spun ca in spatele unui nick se poate ascunde orisicine....daca mi.era teama sa imi expun problema era exact pentru acest lucru...nu rad de nimeni...si mai ales teama este normala...sa fi fost tu in locul meu ce ai fi facut?? punete un pik in pozitia mea.... fetelor va multumesc tuturor pentru sfaturile ce mi.ati dat....tin sa precizez ca eu am zis in unul din mesajele mele ca folosesc un ulei...problema nu era durerea ci daca acest ulei poate fi daunatori concepiri unui bb.... una dintre voi a atins o parte un pik mai delicata[:I] nu fac nume dar oricum a reusit sa ghiceasca destul de bine..... ultima veste e ca va trebui sa merg la medic[:(][:(] motivul? ei bine cred ca in ciuda tuturor precautiilor ce am folosit am reusit sa prind o infectie jos...sunt norocoasa ce mai.... cum spuneam in pm sunt mai multe probleme in spatele deciziilor mele....aparte timidetea sau frica de medici mai sunt mult mai multe amanunte din viata mea care din pacate nu ma lasa sa prind decizzi cam cum as vrea....nu nu e vorba de logodnicul meu...nu sunt chiar asa de proasta sa raman cu o persoana care imi impune cum sau ce sa fac in vita mea.... acum ramane doar de stabilit cum si cand sa merg la medic...si mai ales unde??? tineti.mi pumni.......nici nu va puteti imagina starea mea de spirit care o am acum....stomacul mi in gat...si sunt gata sa fac o criza de nervi....nu urez nimanui sa se simta la fel..... va multumesc din nou....lucia.... "l'anima che non nutre fame per l'amore non naviga nello spazio dei sogni. E il cuore che non ha sete non si libra sopra i meandri della bellezza" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte , disconfortul de a merge la medic, eu cred ca sanatatea ta este mult mai importanta decat neplacerile controlului in sine. Nu cred ca vre-uneia dintre noi ii face placere sa mearga la ginecolog, sa se urce pe masa aia rece ( brrrrr....)si sa stea in anumite pozitii, dar repet, sanatatea e mai importanta, sa stii ce se intampla cu tine si cu corpul tau. Eu nu as suporta sa ma stiu bolnava si sa stau asa si eventual sa mai si transmiti boala partenerului tau. E chestie de responsabilitate. Legat de uleiuri, nu afecteaza nici intr-un fel conceptiei unui BB. Sanatate maxima! Saphir [gravi] 37 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saphir sincer vorbind daca eram acasa nu as fi avut chiar asa de multe ezitari.... oricum acum este doar chestiune de timp pentru a vedea cum sa fac cu ca sa pot merge la medic...nu e chiar asa de simplu..... cea ce pare chiar asa de simplu pentru voi pentru mine nu e....stiu sunt constienta de faptul ca as putea.o trece si lui iuby...este deja informat...de fapt el este cel care ma adus acasa de la servici....iar acum ne vom sfatui cum sa facem.... crede.ma sunt constienta de toate problemele ce pot aparea.... tine cont ca una dintre cele mai bune prietene deale mele a ramas fara uter....chestia e ca daca ar fi mers sa faca pap test cand a fost chemata sa.l faca prima data l.ar fi prins din timp..... sunt constienta de toate astea... "l'anima che non nutre fame per l'amore non naviga nello spazio dei sogni. E il cuore che non ha sete non si libra sopra i meandri della bellezza" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca nu e banc subiectul asta( ca mie tare-mi vine greu sa cred ca e pe bune) citez un amic de-al meu:"RELAX, BABY!" ce vroiam sa spun e ca eu cred ca problemele tale vin din pozitia pe care o ai fatza de tot ceea ce inseamna SEX. Nu cred ca l-ai intalnit pe TERENTE ci numai ca nu sti sa te bucuri de moment. daca esti la fel de pudica si de crispata si cand vine marele moment cred ca e normal sa ai astfel de probleme. parerea mea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...