Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vorbind despre dragoste....


Recommended Posts

risc si intreb[:I] ce este terente?? am vazut de mai multe ori acest nume dar nu inteleg...sau usunt chiar asa de proasta eu[ups] "l'anima che non nutre fame per l'amore non naviga nello spazio dei sogni. E il cuore che non ha sete non si libra sopra i meandri della bellezza" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Terente parca era un infractor, criminal parca (ceva pe-acolo) care avea un "instrument" foarte mare. Lucia nu te mai sacai si eu sa te duci la doctor, vroiam sa-ti spun ca poate lasi pe locul doi conceperea unui bebeu, intai sa rezolvi problema cu infectia si cu durerea. Dupa cate am inteles tu faci spalaturi vaginale foarte des (daca am inteles gresit imi cer scuze), este posibil ca toate belele astea sa se traga de acolo, spalaturile vaginale distrug toate substantele care exista in mod natural in vagin si uite asa este un teren propice bolilor...excesul de zel nu face bine niciodata. Si orice medic iti va recomanda sa nu mai folosesti nici un fel de gel lubrifiant, crema, ulei sau mai stiu eu ce daca doresti sa concepi un bebe, mai ales daca exista probleme de fertilitate, dar oricum la tine inca nu e cazul. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vampirella si eu te sfatuiesc sa nu mai faci spalaturi vaginale, asa mi-a recomandat doctorul in Romania, pentru ca prin aceste spalaturi de fapt distrugem flora microbiana si se creaza un un teren propice infectiilor doarece organismul este lipsit de mijloacele de aparare. ai scris ca te-ai pricopsit si cu o infectie, mergi cat mai repede la doctor ca nu e de glumit, si eu am o infectie cu o ciuperca si medicul mi-a dat un tratament puternic, care dupa cate imi dau seama isi face efectul. in legatura cu durerile s-ar putea sa fie o problema psihica sau sa ai vreo problema fizica, ruptura de tesut sau altceva. iti urez sa scapi de rusine. multa sanatate si sa auzim de bine. Samara care e [gravi]in 11 sapt. DPN 24 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]multumesc pentru explicatie...eu sper sa nu intalnesc niciodata acest terente!! daca acum ca si acum am probleme nu as vrea sa ma gandesc ce ar putea fi daca as intalni unul asa[:0][:0] pentru medic ce sa va spun....de fapt va povestesc cum sa rezolvat... eu merg destul de des la un anume restaurant pentru ca persoanele de acolo ma fac sa ma simt ca si acasa...bucatareasa care este o doamna foarte de treaba in varsta a obsv(este foarte rapida in asa ceva[:I] ) ca ceva nu e in regula cu mine....si atunci ma luat deoparte sa ma intrebe....rusinica rusinica am vorbit cu ea....ca si urmare maine tre sa merg la un anume medic...care dupa cum spune ea pot sa am incredere ca va fi foarte de treaba....si mai ales sa.i mentionez medicului faptul ca ma trimite ea[:I] ar fi venit cu mine....dar are anumite probleme de aranjat si din pacate nu poate....oricum sunt mult mai relaxata...nu zic ca rushinea mi.a trecut dar nu sunt asa de nervoasa ca si azi dimineata...si asta e un bine pentru al meu stomac... asa ca maine am o "intalnire galanta" [:I] am vorbit mai multe cu "mama" si este totul mai usor....ma si certat pentru faptul ca nu i.am spus problemele mele mai demult....este ca si mami al meu.... vorbind acum despre aceste spalaturi interne....cea ce folosesc eu mi.a fost indicat de primul meu ginecolog aici in italia...de acel domn cu limba lunga....privacy pentru el nu exista.....dar oricum el mi.a spus ca tre sa fac aceste spalaturi din cauza ca sunt un pic cam sensibila si predispusa la infiamatii....(mah ca sensibila m.o facut mama)....dar una la saptamana e mult??sau si mai multe cand simt ca sunt pe cale de a ma raci jos.... nu stiam ca daca se folosec mai mult pot distruge flora microbiana....de fapt dupa cum se vede cam multe nu stiu in acest camp nu?[:I] am sa intreb maine si pentru dureri....mi.a promis iuby ca va fi cu mine si daca nu o sa am eu curajul sa ii spun va vorbi el pentru mine[:I] asa ca maine raman acasa iar dupamasa cand vine iubyu mergem la medic....sa.mi tineti pumni...iar daca nu ma vedeti maine sa stiti ca am facut o criza de nervi[:(][:(][:(][:(] "l'anima che non nutre fame per l'amore non naviga nello spazio dei sogni. E il cuore che non ha sete non si libra sopra i meandri della bellezza" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:I]ok fetele azi am fost la nenea medic....si doamne ce medic...sa.l tina D-zeu... Va spun ca intrat la el ca eram aproape in lacrimi....dar am iesit cu zambetul pe buze.... Va multumesc....[flo] Maine mai tre sa fac niste analize......si dupa ce am toate se va vedea de bb..... Oricum eu tin sa va multumesc din nou....ati fost mai incapatanate ca si mine[pup][pup] Ah sa nu uit...faza frumoasa cu "calul balan" iuby al meu ar fi vrut sa vada cum e[:I] dar consecinta ar fi fost un anume control si pentru el[indecent][olala] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]pt voi[cheers] "l'anima che non nutre fame per l'amore non naviga nello spazio dei sogni. E il cuore che non ha sete non si libra sopra i meandri della bellezza" Khalil Gibran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Vampirella, Cred ca Marioara78 are dreptate.Vezi ca nu cumva greseala sa fie in alta parte.Am avut si eu candva acest fel de probleme dar erau pe fond de stres.O vreme am folosit crema de galbenele care e si antimicrobiana.Nu intra in panica.......cat despre doctori regret dar inca nu am gasit .....exceptia care sa -mi inspire incredere. Apriluta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...