Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Independenta financiara


Recommended Posts


quote:
Originally posted by SIMONABB
pentru cei cu atentie distributiva si nervi tari recomand actiuni la bursa. [8D] Simona & BB Eugen
sa zicem ca as poseda cele doua calitati [:D]. dar, imi lipseste know-how-ul... poate cineva sa-mi explice, ca la gradinita, ce si cum? a mai fost deschis un subiect pe aceasta tema la "interzis femeilor&lectii..." (stock exchange, parca se numeste), dar nimeni nu s-a "inghesuit" cu explicatii :)). http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din cate am citit, investitiile la bursa sunt un "sport" de echipa. La inceput ar trebui sa consulti un broker. In prealabil acesta sa prezinte performantele portofoliilor pe care le administreaza. Pana capeti ceva experienta in citirea situatiilor financiare ale societatilor listate la bursa si sa "simti" trendul actiunilor, mergi pe mana brokerului. Apoi, ar trebui sa te apuci sa studiezi mecanismele de tranzactionare si presa de specialitate.Einstein spunea ca daca citesti 15 min. in fiecare zi despre un anumit subiect, curand vei deveni expert. Silviu R.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...