Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O poveste de viata


m34

Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de m34
Datorita comunitatii virtuale desprecopii, aceasta poveste a capatat un final fericit... [quote]Initial creeata de Cristina Nu vreau sa va supar dar...cei care au facut ca tot ceea ce s-a intamplat sa fie posibil au fost gazdele noastre dragi Mirela si Florin (si Andrei pentru ca noi suntem aici si ne-am cunoscut datorita lui). .... voi toti v-ati implicat cu tot sufletul vostru....
Dragilor, modestia e o floare rara, pe care o gasesti doar in suflete mari, ca ale voastre. Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de bucuriile pe care le semanati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit povestea Andreei cu aceiasi emotie ca prima data.O poveste cu final fericit si pentru ca Andreea a avut parte de oameni cu suflet mare care sa-i fie alaturi.Sa fii sanatoasa Andreea, problemele tale sa se fi terminat aici iar pentru voi, Mihai si Cristina [flo][flo][flo]. http://community.webshots.com/user/lilianacsaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca s-a terminat cu bine! Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si viata fericita Andreei! Merita, e o adevarata luptatoare! Felicitari, Mirela, Cristina, Florin si Mihai! Sunteti niste oameni adevarati! Felicitari tuturor membrilor acestui site pentru gandurile bune si sufletele mari! Mona&Andrei http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo]Bine zis, fetelor, nu se poate sa nu plangi la asa final...Si la asa "poveste de viata", cum bine a numit-o Mihai![q] Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si sa nu mai fi nevoita sa treci prin astfel de incercari, Andreea! Pentru noi esti ingerasul renascut la [dc]!Te imbratisam si ne gandim la tine![pup] Iar voua, Cristina, Mirela, Florin, si nu in ultimul rand Mihai sa fiti sanatosi caci stim ca veti fi alaturi de fiecare data! Sper sa nu mai auzim de alte dati din acestea. Meritati tot ce e mai bun pe lume! Va imbratisam![pup][flo] oana-cannes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit povestea Andreei inca de la apelul disperat lansat de Cristina. Am plans pentru ca m-a cuprins un sentiment puternic de neputinta si mi se parea ca Dumnezeu este nedrept. Dar m-am rugat, chiar daca nu am postat atunci , alaturi de rugaciunile voastre dragi prieteni. M-am rugat pentru Andreea, sa se faca sanatoasa, m-am rugat si pentru Rares si pentru toti copilasii care se chinuie prin "spitalele" din Romania. Poate ca Dumnezeu chiar ne pune la incercare... Poate ca asa se alege bobul de neghina, si, poate ca asta ne e menirea de crestini - prin suferinta sa devenim mai buni. Mi-era dor sa ma aflu printre OAMENI si ma bucur ca v-am gasit aici. Din partea mea, o viata fericita Andreei, asa cum merita orice copil nascut in orice colt de lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta poveste, si mai ales finalul ei fericit au fost posibile datorita unei serii de imprejurari si coincidente extraordinare: transmiterea informatiei exact acolo unde a fost necesar si in timp util, la inceput precum "Miorita" din om in om (Alexandra si Andreea catre Julieta,Julieta catre Cristina...), iar apoi, prin intermediul acestui site catre toti membrii comunitatii DC. In momentele absolut critice solutiile au aparut aproape in ultimul moment, mai ceva ca in filmele de actiune: cand Andreea se simtea rau dupa prima operatie, cativa membrii de pe aici s-au repezit la spital sa o ajute; dupa internarea in Ploiesti, atunci cand starea Andreei era destul de grava, Cristina a reusit sa "convinga" medicii sa o transporte la Bucuresti; in noaptea de 14/15 decembrie, mamicile din salon au alertat medicii cand starea Andreei era foarte grava; inaintea celei de a doua operatii am convins-o pe Alexandra sa accepte interventia, iar in timpul operatiei, Cristina, apoi si eu, am gasit relatiile necesare astfel incat fetita sa fie tratata cu toata atentia; la cateva zile de la operatie, cand Andreea a avut o problema mai deosebita si nu era aistata corespunzator, am alertat doctorii, care au venit noaptea la ea... Si in tot acest timp multi forumisti inimosi au fost alaturi de ea cu rugaciunile lor [flo] Pentru ca am fost mai mult decat impresionat de cazul Andreei si pentru ca am incercat sa o ajut cum m-am priceput eu mai bine, am avut ocazia sa vorbesc prin PM, email si telefon cu multi dintre voi si am aflat si de la Alexandra si Cristina lucruri care m-au miscat mult de tot: multi membrii DC au fost cu inima si gandul alaturi de acest pui de om. Sunt mamici care aveau si ele probleme mari de tot cu puii lor, dar si-au gasit timpul si taria sa se roage si pentru altii. Sunt oameni care nu au servici sau o duc foarte greu, dar au dorit sa fie si ei alaturi de cei in suferinta. Sunt oameni care au venit la Andreea la spital sau i-au trimis prin posta hainute, dulciuri, jucarii, carticele... Sunt oameni care au ajutat financiar familia Andreei. Sunt oameni care i-au trimis mesaje de incurajare. Sunt oameni care s-au implicat si in alte cazuri deosebite. Sunt OAMENI [asia] [flo] Acest lucru este extraordinar. Va multumesc la toti pentru ca va cunosc [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si e4u am beneficiat de marea bunatate a membrilor acestei comunitati si ii multumesc bunului Dumnezeu ca excistati. Datorita voua un dr. de la Fundeni a venit de acasa vineri la ora 21 pentru a-i face bebelusului un cataterism cardiac. Din pacate povestea mea are un final trist fiindca Andrei a devenit un ingeras frumos, insa solidaritatea umana a acestui site a fost la mare inaltime. Cand am venit acasa din spital si am citit toate mesajele am plans cu lacrimi mari si nu-mi venea sa cred cata lume s-a mobilizat si cati prieteni suntem aici. Andrei a trait 11 zile datorita acestei comunitati si nu pot decat sa va multumesc din suflet si sa ma inclin in fata sufletelor voastre nobile pline de bunatate si compasiune L.Popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...