Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fosta. Ce facem cu fosta?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Julysday, nu mai astepta sa cada drobul de sare (stii tu ... e o poveste ... ). stai si tu stramb si judeca drept ... daca ea a vrut sa se intoarca si el a refuzat-o, atunci sigur nu mai vrea sa stie de ea. in plus, voi sunteti abia de cateva luni impreuna da? pai lasa-i mama draga putin timp ... cat ar fi dragostea de mare ... tot mai sunt si alti factori care iti influenteaza starea de spirit, cum ar fi stresul cotidian, problemele de la serviciu sau pur si simplu oboseala. daca tu o sa stai tot timpul stresata de "fosta" o sa-ti faci rau si o sa-l stresezi si pe el. si nu presa nimic ... cand o sa fie cazul o sa-ti spuna el ce e de spus. sa auzim de bine! ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand bine ai venit printre noi! Te-au luat fetele cam tare?Nu te necaji nu e cu rautate.Probabil vor sa te scuture de ganduri negre si atat.I-mi pare rau ca te scalzi intr-o asa incertitudine,n-as vrea sa fiu in papucii tai acum!La o adica stiu cum ,am fost si eu pe acolo![bang]Solutia este dialogul,comunicarea intre voi doi pe orice cale! Ai incercat vreodata sa deschizi subiectul asta cu el si sa-l intrebi ce reprezinta EA pentru el?E "fosta" sau"maybe"? Mult succes draga mea! Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. [flo] Habar nu aveti ce mult bine mi-ati facut. Eram asa de intunecata si de trista din cauza asta. Multumesc mult pentru ce imi spuneti. Si totusi, e normal sa mai vorbeasca cu ea? Pentru ca stiu ca mai vorbesc (nu mi-a spus el, dar am vazut eu din greseala[ups] Si ma simt tare bine aici cu voi[si-eu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Aliada
La o adica stiu cum, am fost si eu pe acolo![bang]Solutia este dialogul,comunicarea intre voi doi pe orice cale! Ai incercat vreodata sa deschizi subiectul asta cu el si sa-l intrebi ce reprezinta EA pentru el?E "fosta" sau"maybe"?
Nu am deschis subiectul catre. El a vrut de multe ori sa imi povesteasca, chiar inainte sa fim impreuna, dar mie cred ca mi-a fost frica sa aud. Acum e drept, vreau sa stiu. Nu cred ca e maybe.. Dar daca ai vrea sa imi povestesti cum a fost la tine, cred ca m-ar ajuta[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga "zi de iulie" uneori e mai bine sa nu stii prea multe despre foste, pentru ca e posibil sa ajungi sa te compari cu ea/ ele. lasa relatia actuala sa curga asa cum este iar cand veti avea destula incredere unul in celalalt vei vedea ca vor veni de la sine anumite destainuiri. acum daca-l intrebi s-ar putea sa nu-ti mai spuna cine stie ce pentru ca se va simti interogat, si va intelege ca esti suspicioasa. Da-i de inteles insa ca stii ca vorbeste cu fosta - nu e frumos sa se ascunda de tine, chiar daca asa vrea sa te protejeze - si trateaza aspectul cu naturalete - nu-i poti cere sa stearga 8 ani din viata lui (ca s- despartit de ea insa conteaza cel mai mult pentru tine, iar acum tu esti cu el) Un sfat: fa-l sa se simta bine cu tine, si asa va intelege ca ce conteaza este prezentul nu trecutul Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by sperantza nu moare
Un sfat: fa-l sa se simta bine cu tine, si asa va intelege ca ce conteaza este prezentul nu trecutul Sperantza nu moare
Sperantza are dreptate. 8 ani nu ii lasi in urma ca si cind ar fi fost 8 secunde, sigur o sa se mai gindeasca la ea, dar daca zici ca sinteti indragostiti pina peste urechi, pe bune ca nici eu nu vad care e problema? DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate, cel mai important este ca ne-am gasit si ca e ne bine impreuna. Cum pot sa fiu atat de nesuferita incat sa caut tot timpul nod in papura??[bang] Totusi, mai e o chestie neplacuta. In telefonul lui, ea nu apare cu numele ei, ci cu numele de alint pe care i-l adresa el [xx(], chestie care pe mine m-a intristat foarte tare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by julysday
Aveti dreptate, cel mai important este ca ne-am gasit si ca e ne bine impreuna. Cum pot sa fiu atat de nesuferita incat sa caut tot timpul nod in papura??[bang] Totusi, mai e o chestie neplacuta. In telefonul lui, ea nu apare cu numele ei, ci cu numele de alint pe care i-l adresa el [xx(], chestie care pe mine m-a intristat foarte tare...
Poate are in telefon nr. ei din perioada in care erau impreuna si apoi nu l-a mai skimbat (din lene, comoditate, poate nici nu i-a trecut prin cap ca te-ar putea deranja)!! hai mai, zau astea sint copilarii, stiu ca pot fi enervante dar eu zik sa nu pui la suflet nimicuri de genul asta si sa nu le lasi sa va umbreasca dragostea!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...