Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Succesiune "de la distanta"???


Recommended Posts

(subiect deschis si la "probleme legislative". Multumesc pentru intelegere si eventuale raspunsuri) Fratele meu locuieste in Romania, sora mea in Canada, eu in Franta. Trebuie facuta URGENT (in Romania) succesiunea in urma decesului mamei (tatal nostru a decedat cu mai multi ani in urma). Cum se procedeaza, stie cineva? Multumesc. Lulu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tu si sora ta trebuie sa faceti la consulatul din tara in care va aflati, o procura speciala prin care il imputerniciti pe fratele vostru, sau pe altcineva, sa va reprezinte in fata notarului public, in vederea dezbaterii succesiunii, privind pe defunctul(tii)......, decedat la data de....., cu ultimul domiciliu in....... Procura trebuie sa contina datele voastre de domiciliu si datele de identificare ale persoanei imputernicite(serie si nr de buletin, emis la.... de.... si adresa respectivului). Alturi de procura mai are nevoie de copie dupa certificatul de nastere si cel de casatorie(daca e cazul). Daca succesiunea nu s-a dezbatut nici dupa tatal vostru,ii treceti pe amandoi in procura cu data decesului si ultimul domiciliu. http://community.webshots.com/user/lilianacsaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...