Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maria- continuare- inapoi in Germania!


lix

Recommended Posts

am spus ca va tin la curent. oricat de mult vrei tu, daca Dumnezeu ti-a ales o alta cale nu prea mai ai ce face...poate ca asta trebuie eu sa inteleg din asta! Cu ceva timp in urma, va povesteam de prietena mea, Maria. (poate adminnistratorii sa ofere link-ul pt a nu mai povestii din nou istoria fetei?) pe scurt: Viata nefericita, tata alcooloic si violent. O viata traita in teroare. Fata fuge de acasa. Intalneste un nenorocit care o bate, o lasa insarcinata din cand in cand si ii cere banii de salariu! Fata tanara de 21 de ani revine acasa. E trimisa la munca in Germania. Acolo devine jucaria sexuala a unui nene demn de a-i fi bunic. Revenita in tara, fata refuza sa mai plece in Germania. Eu ii gasesc de munca, urmeaza sa mergem impreuna la psiholog. O las pe ea sa decida cand. Treptat v-a decide cand si cum o sa plece de acasa, daca vrea, singura trebuie sa decida asta! si tot asa daca vrea sa continue scoala! Maria ma suna ca vrea sa vorbim. Nu vreau sa vorbesc cu ea. Am o f mare influenta asupra ei! Vreau ca ea sa decida ce trebuie sa faca! Daca vrea si vrea, o sa ma gaseasca! Stie unde stau. Surpriza: ieri aflu ca Maria a plecat din nou in Germania. La acelasi nene, care teoretic o angajeaza pe post de menajera. Sunt ingrijorata. Imi fac reprosuri ca nu am vorbit cu ea. Imi dau seama ca este intr-un real pericol. NU stiu ce o sa fac. O sa incerc sa o sun sa vad daca e bine. Nici macar nu stiu in ce oras este!!!! Nu stiu ce e in capul fetei asteia. Nu stiu ce isi imagineaza, insa stiu ca este in pericol. lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de lix Maria ma suna ca vrea sa vorbim. Nu vreau sa vorbesc cu ea. Am o f mare influenta asupra ei! Vreau ca ea sa decida ce trebuie sa faca! Daca vrea si vrea, o sa ma gaseasca! Stie unde stau. Sunt ingrijorata. Imi fac reprosuri ca nu am vorbit cu ea. Imi dau seama ca este intr-un real pericol. NU stiu ce o sa fac. O sa incerc sa o sun sa vad daca e bine. Nici macar nu stiu in ce oras este!!!! lix
Ar fii trebuit sa fii vorbit cu Maria cand te-a sunat/cautat. Ai spus ca ii esti prietena si ca ai o f. mare influenta asupra ei, care banuiesc ca nu este decat pozitiva. Daca nu este ajutata, Maria se va adancii si mai mult in nefericire si abuz. Caut-o, ajut-o! Sper sa dai de ea. Cristina Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...