Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi...Taurasi! :)


Recommended Posts

Buna! Haideti sa ne inscriem aici Taurasii...Eu am o...Taurasa [:D] de 9 luni, Emma-Andreea. S-a nascut pe 13 mai 2003 (si MARTI [:D])...Care, ca si Tauras, e taarrreeee incapatanata...Nu vrea sa manance si pace! [bang] Taarrreee ne mai chinuim! Toata ziua stau cu lingurita pe langa ea...In rest...toate bune! Acum suntem un pic racite, dar speram sa ne treaca cat mai repede! Va pupam, [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Servus, Ne inscriem si noi in zodia "Taurasilor" cu [copil]Anais. Anais[bibe] s-a nascut pe 26 aprilie, 2003 si de fapt toata familia este "incornorata". Mami, berbec, tati capricorn si [copil]tauras. O sa vedem cine va ceda primul/prima[bang][bang] Si noi ne chinuim cu mancarea, avem toane si mancam cand vrem si ce vrem si incercam sa inventam tot soiul de retete[yami] sa nu se plictiseasca [bb].In rest toate bune incercam sa stam in picioare cat mai mult fara sa ne sprijinim de mama.[:D] Andreea si bb Anais
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi taurasi mai mari, de 3 ani si 9 luni, MARIA ANDREEA, nascuta luni, 15 mai 2000. Incapatinata, daca nu faci cum vrea ea iei foc.[:D] Dar in general e cuminte, desteapta si frumoasa[:D], doar e mea nu? Si noi aplicam metoda vilmei, "cind ii e foame cere singura". La cresa maninca bine, astfel incit acasa, seara sau in we putin de tot, banana sau iaurt (mare amatoare) sau soldatei cu unt si miere (si la asta ne lingem pe bot). Ii place sa sara in pat sau sa-l calaresca pe tasu[:D], face cum face si ajunge in pe umerii lui, adora sa se joace in nisip (daca ar putea l-ar minca[:D]). Are rabdare sa coloreze, stie o gramada de poezii si cintecele, dar nu vrea sa le spuna in public (adica la serbare nu spune o data cu toti copiii, ci numai daca e pusa separat, [bang]), sta cuminte la desene animate cind e vorba de Tom&Jerry sau Roli Poli Oli, si ii place foarte, foarte mult ca la culcare sa asculte povestea "Doi fetzi logofeti cu parul de aur" - pe care aproape ca a invatat-o pe dinafara - sau sa ii citesti povesti. Cind e obosita, sa te tii, nu te mai intelegi cu ea, iar acu la aproape 4 ani bea cu biberonul (cica e mai bun asa)[^] Pupici la toti taurasii.[dual][dual] Sa fim fericite http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=tot+cu+animalute&mid=224&cid=1083
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca- nascuta vineri, pe 27 aprilie 2001, tauras cu ascendent in balanta. E incapatanata, DA. Dar nu dintotdeauna. Pana pe la 2 ani si un pic, ne intelegeam bine cu ea, era cooperanta si in general maleabila. De mancat, manca super bine, acum face mofturi, dar aplicam metoda: las-o sa vina in bucatarie numai cand ii e foame". De altfel, este o mare amatoare de ciocolata, pe care ar manca-o nonstop. In rest, ii place la nebunie muzica si dansul, e talentat la desen, este o fire vesela si lipicioasa. La gradinita e cuminte si colaboreaza cu educatoarele foarte bine. Ii plac jocurile cu mingea, rolele (pe care i le vom cumpara abia la primavara, de ziua ei), ne jucam de-a taurashul (un fel de corida...moama ce-i place sa dea cu capul in cearceaf...[:D]). Nu prea are rabdare multa cu legourile sau cu jocurile care cer indemanare, dar exersam si in directia asta. Este bine dezvoltata fizic, ah, sa nu uit, ii place mult sa sara, sa tzopaie. Are un zambet superb! Este un copil pe care e usor sa-l indragesti. Si vorbeeeesteeeee....... Cu drag, Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem si noi un tauras nascut miercuri pe 1 mai 2002 care se numeste Octavian Alexandru.Este f frumos, a fost mereu mancacios dar este f incapatanat.Stie o multime de lucruri dar nu vrea sa vorbeasca decat pe limba lui.Desi nu l-am alintat prea tare nu face decat ce vrea el si cand vrea el.Ne intelegem cu el cu eforturi.Am inteles ca asa sunt taurasii: mancaciosi, incapatanati si tacuti.E adevarat? Altfel este foarte prietenos, iubeste f mult copii si animalele. Pupici la toti taurasii! Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Ramonica noastra este tauras (ca tati), nascuta vineri, 17 mai 2002. Este foarte dragastoasa, dulce, calma, total diferita de berbecutza (ca mami)de sora-sa. Si mai e si mancacioasa, nu pot spune ca mananca orice, dar prefera carnea. Si dulciurile, normal. In rest, are si ea doza ei de incapatanare, ca orice tauras, dar in general este o cuminte... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 9 luni) si Ramona (1 an si 8 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o tauroaica, care in curand implineste 6 ani. Este tare vorbareata, are multa energie, dar si multa rabdare. Poate sa stea la masa 2-3 ore sa deseneze si sa „studieze“ carti, dar dupa aceea trebuie sa isi consume toata energia pe care a acumulat-o stand linistita - asa ca ma zapaceste cu saritul si alergatul. Invata repede, este ambitioasa (si in bine si in rau), daca am stabilit niste reguli cu ea pot sa am incredere ca le va respecta si cand e cu noi si cand e singura. De cele mai multe ori este intelegatoare, dar si cand se incapataneaza sa nu faca ceva, este foarte, foarte dificil (cateodata imposibil) sa fie convinsa sa faca acel ceva. Problema este ca eu sunt tot tauroaica, si cand ma ambitionez si eu sa faca ceva ce nu vrea, iese un mare scandal. Se imprieteneste repede cu persoanele care ii plac si ignora complet persoanele care ii displac, fiind chiar nepoliticoasa (dar sper ca in curand, fiindca a mai crescut sa inteleaga ca nu e frumos). dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de persoanele care-i displac. Anca - la gradinita - indrageste majoritatea persoanelor cu care intra in contact, cu o exceptie, una din educatoare. Azi dimineata a rugat-o pe mamaie sa vorbeasca cu cineva sa o schimbe pe doamna X si in locul ei sa vina doamna Y....pffuuuu, si banuiesc de ce nu o prea agreaza. Presupun ca e singura la care nu merg chestiile de genul: "iubeste-ma, ooo, ce obosita si sclifosita suuunt sau nuvreauaiaacumsuntobraznicaaaaaa". Cum sa o fac sa o accepte si pe dna. X? Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu] Andrei-Florin, Tauras de 28 aprilie 2002 - incapatinat cit incape, vorbaret idem, sociabil de nu-ti vine a crede (pleaca de mina cu primul strain - ceea ce nu prea e bine!)si meloman, pe deasupra. Iiplace orice fel de muzica, numai sa aiba un ritm definit si sa se poate bitii pe melodie.... Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...