Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina fara simptome?!


neda

Recommended Posts

Buna fetelor, Sint in a 6-a saptamina de sarcina si nu am nici un fel de simptom.A trecut cineva prin asa ceva?Poate ca o sa imi spuneti ca e prea devreme, dar totusi chiar nici unul(nici macar oboseala nu simt, sani mariti, sau durerosi nu am) Tin sa precizez ca anul trecut am pierdut o sarcina(oprita in evolutie) si aveam toate simptomele pina in momentul cind sarcina am pierdut-o. Situatia aceasta ma streseaza enorm si in plus dr meu mai e si in concediu o saptamina. Neda[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, in primul rind sanatate si sarcina usoara. Eu am trecut de doua ori prin sarcini oprite in evolutie, si intr-adevar la ambele nu aveam nici un fel de simptome. Asa ca la a treia pe care am si dus-o la bun sfirsit m-am dus la medic imediat pentru ca aveam un deficit de progesteron si medicul mi-a recomnadat medicamente. Nu te poate vedea alt medic, ca sa nu mai astepti o saptamina? Toate bune, Reby si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mihaela! Iti tin pumnii ca totul sa fie bine. Ti-au confirmat existenta sarcinii, caci asta ti-o spun pe loc? Nici eu nu am avut simptome pana pe la 6-7 saptamani, doar lipsa ciclului si faptul ca testul de sarcina mi-a iesit pozitiv. Sau mai bine zis am avut ceva foarte ambiguu, cum aveam de obicei la ciclu. Asa ca si cu testul facut si tot ma indoiam ca sunt gravida. Si eu am avut doua avorturi spontane, si la amandoua am avut simptome puternice. Acum sunt in 12 saptamani si simptomele sunt, normale. Nu prea multa greata, nu pofte exotice, dor ca sanii s-au marit un pic si sunt mai sensibili. Asa ca sper ca si la tine totul sa fie bine. Apropo unde esti in US? Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neda SOra mea Mada care este si ea forumista are 6 saptamina jumatate..nu a avut simptome pina duminicia. S-a dus luni la medic care i-a confirmat sarcina la o eco transvaginala, dar a vazut un pic embrionul desprins, dar avea tot ce ii trebuie, adica acitivitate cardiaca, masura corect virstei sarcinii, numai ca sora mea nu a produs suficient progesteron la timp si acum ia tratament ...scrie-i un e-mail, Mada e nickname...are aproape 7 sapt...de luni ii este greata si are sinii mari, Oana...e la mamici de oct. oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt deja mamica de 3 luni si toata sarcina n-am avut nici un simptom, in afara de absenta ciclului... nu mi-a fost rau, nu m-au durut sanii, nimik ... si bb e perfect normal. E drept ca eu n-am avut nici o sarcina oprita in evolutie, poate atunci m-as fi ingrijorat ... dar eu iti spun din proprie experienta ca nu trebuie sa ai nici un fel de simptom ca sa ai o sarcina perfect normala si un bb sanatos. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Carmen. Eu zic sa nu-ti faci probleme. Sunt si sarcini fara nici un simptom. Ar trebui sa fii fericita. Eu mi-as fi dorit o sarcina asa usoara...din pacate am avut parte de 4 luni groaznice, pana a miscat bebe....vomam zilnic, lesinam, nu suportam nici un fel de miros de mancare...ce mai, groaznic. Mirela, mamica de Andreiut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Da, exista sarcini fara nici un simptom. Asa a fost si cazul meu: nu pofte, nu greturi, nu sani durerosi sau oboseala. Nimic! Si in burtica mea cresteau doua minuni! Sarcina usoara pentru burtici si sanatate! [pup] [pup] [pup] Cosmina, [dual] Diana-Maria & Amalia-Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neda, nici eu nu am avut greturi, pofte, dureri sau alte probleme specifice sarcinii. Acum sunt in saptamana 23 si am inceput sa crestem. In afara de faptul ca nu mai ma misc asa de usor ca si inainte nu am alte probleme. Mi-am facut analizele si ecograf si totul pare OK. Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji daca te simti bine. Si eu am avut unele temeri pana a inceput sa miste. Acum o simt si sunt mai linistita. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...