Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poftiti la ebay :-)))


alba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Crystinne
quote:
Originally posted by peca
........si daca imi amintesc bine...ca sa poti vinde ceva, la inceput, trebuie sa cumperi prima data de 3 ori ceva, sau asa era acum 2 ani
:-((( Altfel nu ar merge ? :-( Pai eu am mai mult de vanzare :-(
Chrystinne, chiar ca nu pricep, de ce nu a functionat inscrierea la voi ? Mai incercati o data,eu sunt membru de 2 ani jumate si inregistrarea a fost "floare la ureche"! Nu au fost probleme si am primit codul de confirmare dupa vreo 3-4 zile lucratoare. Poata ca ai uitat sa dai contul bancar(Bankverbindung) ? Sau ai dat o adresa de "free mail" (web.de,gmx.de,freemail.de,msn.de,nexgo.de )??? In rest nu exista nici o regula,care sa te oblige, sa cumperi la inceput de 3 ori, ca sa ai dupa aia dreptul la vinzare! Eu am vindut din prima, fara sa cumpar inainte ceva! Cit despre vinzarea fara poze,merge dar nu la orice,spre ex.daca vinzi o carte cu numar ISBN,cel interesat stie despre ce este vorba si nu are nevoie de poza! In caz ca vrei sa vinzi ceva de imbracat,incaltari sau ceva decorativ,mobila, etc. e mai indicat sa adaugi si o pozica la licitatie ca sa vada omul ce achizitoneaza :-) Noi avem o camera digitala,ne-a costat 80 € ,nu trebuie musai o camera scumpa! Si cu una mai "ieftina" faci poze bune,nu cere nimeni poze profesioniste! Cu scanerul poti sa faci poze la carti,discuri,casete! Succes si pupicei de la noi [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat!!!! Sper sa nu supar pe nimeni.. Aveti grija de cartile de credit (nu dati numere), sau sa nu trimiteti bani prin Western Union sau mai stiu ce alte metode.Ca..cica se poarta sa dai banii si sa nu mai vezi lucrurile..adica nu ti le mai trimite..[bang][bang][bang][bang][bang].Cel mai bine sa le cumparati personal..dai banul si ai obiectul...sper sa nu va suparati... http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sympa, eu folosesc paypal. Este sigur si nu am auzit pe nimeni cu probleme. :) Sper sa fie sigur in continuare :D. Dar fara suparare, toata lumea trebuie sa fie atenta cu ce si cui plateste via internet. Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 11 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La inscriere noua ne-a cerut fie contul bancar (si iti activai codul pe loc) fie adresa postala. Oana_B, aici nu ne trimite codul de activare prin email. Ei vor sa te verifice trimitandu-ti prin posta un cod. Asa e in elvetia cel putin. Fetili eu numai am cumparat de la ebay... N-am vandut nimic. Nici nu stiu ce as putea vinde.[:D] ~~ Adela & Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by crism
Elena care este nickul tau? Si eu sunt ebayer... doar am cumparat, dar ma gandesc sa si vand, mai am lucruri bune de care vreau sa scap... Eu sunt csmelvin [:D] Cristina, sotia minunatului Sean, mamica la doi pitici frumosi, Connor Ryan 3 ani si[copil]Elena Maria 11 luni.
Cristina ...Eu sunt priority27 in ebay...acum nu am nimic sa vind ca nu am timp de poze ca nu ma lasa prichindelul meu Alvarica-Daniel...[copil] [copil] [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela
E adevarat ca la vanzare ti se opreste un comision? Cat anume? Sau cum se procedeaza? Multumesc. ~~ Adela & Julia
Hallo Adelutz, In Germany ti se opreste,cind vinzi un comision de 4 % In Elvetia nu stiu cum e, vezi si tu aici: http://pages.ebay.ch/help/sell/fees.html Si nu uita luna asta dai o [berica]...stii tu de ce [:D] [flo] & [pup] Corina & Darian,tot mai nazdravan...(4 ani si 6 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am folosit e-bay.ca (Canada) si mi-am luat anumite chestii mici ceea ce e adevarat (ca sa nu iau riscuri inutile). Insa transportul e uneori scump [xx(] Eu am anuntat o bratara de argint draguta dar poza nu era asa de calitate si nu am vindut-o si le datorez un dolar si ceva pentru anunt [bang] e cam nasol totusi. Dar mai incerc, sa vad cum pot face poze calumea cum fac toti care posteaza (dar TOTI !). Nu ca pe siteurile romanesti unde vezi anunturi precum : "breloc model special an 1897 pret 560Euro" fara poza fara nimic. Cum isi pot inchipui ca cineva da acesti bani fara sa vada obiectul? Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...