Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Discutie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stefan, ca o continuare la mesajul precedent, vreau sä-ti mai destäinui ceva...mie mi se intimplä in fiecare zi ceva frumos!!!....cel putin o datä pe zi!!![:D] Din cauza asta, mä scol de dimineatä plinä de voie bunä, intrebindu-mä: " oare ce se va mai intimpla astäzi?" In mare parte, depinde de tine...tu esti persoana care decide cum va decurge ziua!!!...mai intervin si alti factori externi, dar asta este mai putin important, atita timp cit esti TU acolo, ca sä-i pui in umbrä, sä-i diminuezi sau sä-i faci sä cedeze in fata ta!! Nu vreau sä mä laud, dar eu am contact cu foarte multe persoane la lucru...unele depind de mine, altele nu...dar nu de mult, m-am speriat cite afirmatii pozitive am "cules" la adresa mea, incit mä intrebam: "se mai poate märi densitatea si intensitatea acestora???"[:D]....dar la urma urmei, asta este confirmarea, liniei pe care mi-am luat-o in viatä si mä conving din ce in ce mai des cä este cea bunä!! Totul este sä stii cine esti si ce vrei de la viatä. Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viata e frumoasa !!! Oare merita sa te intristezi numai din cauza unei intrebari , a unei curiozitati din partea unei femei ? Cel mai bine Stefan nu lasa ca asemenea intrebari sa te faca sa crezi ca reprezinta negarea ta ca om, ca barbat. O femeie care si-a facut planul cu un om divortat sau necasatorit poate deveni extrem de periculoasa, pentru ca stii cite "pun in joc" femeile pt atingerea scopului...unele femei ??!! [V] Dar pot fi altele care de dragul de a discuta, nu au intentia de a te face sa te simti "ca decazi", ci poate si ele intreaba pt a nu parea neserioase...[8**] Camelia-Daniela e omul care merita felicitat pentru optiunea ei in viata optimista si datatoare de speranta altora [bis] "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu asi intreba ce planuri, sperante de viitor ai ca sa imi dau seama incotro te indrepti in viata... Cred ca de aceea ai fost intrebat... Daca ii convine tipei directia, merge cu tine... Daca nu, de ce sa mai complicati lucrurile? Daca s-ar intimpla sa dati peste "true Love" ar fi altceva... Ca se zice ca dragostea e oarba si daca este intr-adevar asa atunci ce conteaza incotro mergi?...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca intrebarea o pune o persoana care isi doreste sa vada daca, in "viitorul tau" gasesti un loc si pentru familie, copii... eu, de exemplu, cind eram mai tinerica nu puneam intrebarea asta, insa, odata cu trecerea anilor, mi se parea normal sa nu mai stau ani de zile linga un tip care nici nu se gindea sa isi faca familie prea curind. pierdusem deja niste ani din viata... multicei. sapte. de-atunci, mi-am zis ca trebuie sa las la o parte jena, si sa intreb deschis ce isi doreste, si sa spun si eu deschis ce imi doresc. daca nu avem tinte comune, la ce bun sa ne pierdem timpul impreuna? si cu sotul meu, a fost la fel. evident ca nu l-am intrebat asta din prima zi, ci peste ceva timp, cind eram deja convinsa ca-l iubesc si ca vreau sa fiu cu el forever. altfel, daca nu simteam nimic, fii sigur ca nu ma durea nici in cot de planurile lui de viitor [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...