Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iata inca o tema aruncata de cei de sus saracilor romani, asa ca sa mai uite de foame si datorii la intretinere. Oare il mai intereseaza pe saracul ortodox, codul de bare din buletin cand el nu are cu ce sa-si cumpere paine?!? Si daca-mi spune cineva ca din cauza acelui cod cu bare, care aduce ghinion, nu sunt bani de paine, va rog, sa fim un pic seriosi. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxanak
Iata inca o tema aruncata de cei de sus saracilor romani, asa ca sa mai uite de foame si datorii la intretinere. Oare il mai intereseaza pe saracul ortodox, codul de bare din buletin cand el nu are cu ce sa-si cumpere paine?!? Si daca-mi spune cineva ca din cauza acelui cod cu bare, care aduce ghinion, nu sunt bani de paine, va rog, sa fim un pic seriosi. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
[;)][flo] [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxanak
Iata inca o tema aruncata de cei de sus saracilor romani, asa ca sa mai uite de foame si datorii la intretinere. Oare il mai intereseaza pe saracul ortodox, codul de bare din buletin cand el nu are cu ce sa-si cumpere paine?!? Si daca-mi spune cineva ca din cauza acelui cod cu bare, care aduce ghinion, nu sunt bani de paine, va rog, sa fim un pic seriosi. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Nu, Roxana, ma tem ca ai inteles gresit. Se pare ca pentru acesti bani de paine in curand vom fi nevoiti sa facem compromisuri dintre cele mai grave. Asta pt cine se gandeste la sufletul sau. Credeti ca Stefan cel Mare ar fi acceptat sa puna pe steagul sau o semiluna, numai pt a avea ostasii lui o paine?! NU. Dimpotriva, poporul dadea jumatate din painea lui numai sa nu fie sub semnul semilunii. Din pacate, astazi putini mai avem constiinta ca suntem un neam de crestini, neam care avut multi sfinti si marturisitori ai dreptei credinte. Ne gandim numai la paine si la confort. Ne plecam mult prea usor in fata oricui, cu orice pret, numai sa ne fie bine. Dar binele ce ni se ofera e mai mult rau. Suntem superficiali si oportunisti.Cedand in asa-zisele lucruri marunte, ne va fi foarte usor sa cedem si la cele majore, si foarte repede vom fi capabili sa ne vindem si sufletul. Parere personala. Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, mi se pare ceva de domeniul Harry Potter ! Cum te poti pune impotriva modernizarii? e ca si cum am fi impotriva cardurilor bancare, a telefoanelor mobile hands free cu BlueTooth sau a laptopurilor. Prezenta intamplatoare a cifrei 666 in codul de bare, nu cred sa aiba nici o influenta asupra noastra, e doar un numar si atata tot. Cunosc persoane care il au si in numarul de telefon si nu au patit niciodata nimic si sunt buni crestini ! Voi chiar credeti in 666 sau in Nostradamus sau in horoscop ??? Ana O viitoare mamica fericita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bagoiu
quote:
Originally posted by roxanak
Iata inca o tema aruncata de cei de sus saracilor romani, asa ca sa mai uite de foame si datorii la intretinere. Oare il mai intereseaza pe saracul ortodox, codul de bare din buletin cand el nu are cu ce sa-si cumpere paine?!? Si daca-mi spune cineva ca din cauza acelui cod cu bare, care aduce ghinion, nu sunt bani de paine, va rog, sa fim un pic seriosi. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Nu, Roxana, ma tem ca ai inteles gresit. Se pare ca pentru acesti bani de paine in curand vom fi nevoiti sa facem compromisuri dintre cele mai grave. Asta pt cine se gandeste la sufletul sau. Credeti ca Stefan cel Mare ar fi acceptat sa puna pe steagul sau o semiluna, numai pt a avea ostasii lui o paine?! NU. Dimpotriva, poporul dadea jumatate din painea lui numai sa nu fie sub semnul semilunii. Din pacate, astazi putini mai avem constiinta ca suntem un neam de crestini, neam care avut multi sfinti si marturisitori ai dreptei credinte. Ne gandim numai la paine si la confort. Ne plecam mult prea usor in fata oricui, cu orice pret, numai sa ne fie bine. Dar binele ce ni se ofera e mai mult rau. Suntem superficiali si oportunisti.Cedand in asa-zisele lucruri marunte, ne va fi foarte usor sa cedem si la cele majore, si foarte repede vom fi capabili sa ne vindem si sufletul. Parere personala. Irina
[wow][wow][wow] Scuze dar chiar ca nu am inteles ce ai vrut sa-mi spui si nici nu inteleg ce are codul de bare cu compromisuri. Ce am scris eu e in loc sa se gandeasca lumea la grijile zilnice (ex am dat painea si intretinerea, poate nu au fost cele mai bune) se gandeste la codurile de bare. De parca nu avem nimic mai bun de facut decat sa analizam codurile cu bare. Daca ar fi asa va sfatuiesc sa descifrati toate codurile cu bare de pe produse (egal care sunt acelea, ca toate au coduri), sa vad mai cumparati atunci ceva din magazine. Cat despre chestia ca ne gandim numai la paine si comfort, ia spune-mi, oare la ce se gandesc cei de la putere (sa nu-mi spui ca acolo nu sunt si reprezentanti ai clerului). Sa fim realisti ca avem probleme mai grave decat codul cu bare din buletine. Scuze daca nu m-am exprimat chiar 100% corect, dar chiar ca m-am infierbantat un pic. Imi cer iertare daca ii supar pe unii, dar am si eu piticii mei pe creier de care trebuei sa scap. Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marea drama a societatii contemporane este pierderea valorilor crestine, care antreneaza cu ea o criza morala fara precedent. Facind referire la istoria neamului, uitam prea repede sacrificiile celor ce s-au impotrivit lepadarii de haina ortodoxismului, de la Sf. Martir Constantin Brincoveanul, pina la preotii anonimi care au fost torturati si ucisi in inchisorile din epoca comunista. Suntem datori cu apararea acestei credinte, prin orice mijloace, pentru ca ea ne reprezinta si ne legitimeaza ca descendenti ai unui popor blind si mult incercat! Nu este fanatism sau exaltare mistica faptul de a-ti apara spiritualitatea si traditiile prin invocarea cuvintelor profetilor biblici, care mereu ne-au calauzit destinele si ne-au indemnat la crestineasca veghe. Acum, suntem datori sa ne aparam si sa respingem provocarile meschine care ne pun in pericol atit statutul de crestin, botezat intru Hristos, cit si drepturile si libertatile civile ale fiecarui individ in parte! Referindu-ma la subiectul noilor buletine cu microcip ce contin codul de bare,sau cifra diavolului 666, nu ma opun modernizarii si evolutiei societatii, ci la faptul ca se incearca trecerea acestuia de la marcarea marfurilor la cea a oamenilor, care, astfel accepta purtarea unei stigme ( sau a semnaturii digitale, unice pentru fiecare subiect ) asupra careia Scriptura avertizeaza ca reprezinta insemnarea cu simbolul satanei. Dealtfel, pare suspecta si graba autoritatilor in implementarea noilor documente, precum si evitarea informarii populatiei asupra efectului de lezare a constiintei religioase pe care o atrage aceasta masura antihristica. Poate ca, inainte de a invoca aderenta la noile tehnologii moderne si civilizatoare, ar trebui sa deschidem biblia spre cercetare sau sa cautam sfatul unui preot ortodox, poate al celui ce pastoreste in cea mai apropiata biserica de locuinta noastra. Sa nu fim ignoranti si sa luam decizia in deplina cunostinta de cauza! Dumnezeu sa ne ajute!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Taty codul respectiv apare intr-o linie (numita specific) in programare care semnalizeaza sfirsitul unei rutine, etc (simbolistica a fost imprumutata). Numarul respectiv nu exista ca atare imprimat pe card decit daca apare ca o succesiune intimplatoare de numere (desi de obicei anumite combinatii sint ocolite la numere de strada, acte oficiale, etc). In schimb site-ul pe care l-ai propus suna putin legionar si face trimitere la multe site-uri rasiste. Parere personala, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...