Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

Am priceput, da nu pricep ce treaba are asta cu religia ? Mie mi se pare o tampenie sa ne facem probleme din asa ceva... Acum 100 de ani, sau mai stiu eu cand au aparut aparatele radio, si ele erau catalogate drept "uneltele diavolului" si pentru unele secte sunt considerate si acum asa. Oare e chiara asa de greu de acceptat modernizarea ? Chiar trebuie sa scobim peste tot, nu avem alte chestii mai importante la care sa ne gandim ? PARERE PERSONALA Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fratilor, de ce cautam sa dezgropam potcoave de cai morti??? Cu sau fara "666", inteleg ca trebuia sa se inceapa schimbarea cartilor de identitate in ianuarie 2003! Suntem in februarie 2004. A schimbat cineva ceva? Articolul ala e scris in 2002 (cred), daca nu chiar in 2001. De ce ne legam la cap daca nu ne doare? In rest; raman la vorba mea: chelului ii trebuie tichie de margaritar... adica, cum mai spunea cineva, unii n-au dupa ce bea apa, si nastase sau mai stiu eu cine vrea buletine electronice. Doar daca n-o fi la mijloc f'un aranjament de genul iti dau aia, imi dai aia, ceea ce nu ma mira. Cu bine, si fiti atenti ca sumele cifrelor din 2004 fac 6 , fir'ar sa fie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anisia
poate nu atzi ajuns sa citit aici asa ca fac eu un copy paste: [size=2][green]NOILE BULETINE CU 666 INTRÃ ACUM ÎN ROMANIA Ce contine cartea electronica de identitate, dupã lege? Un microcip performant in care vor fi obligatoriu introduse informatiile de pe buletinul de identitate actual, permisul de conducere si cartea de alegãtor. Dupã caz, vor fi inserate si date privind asigurarea medicala, asigurarea sociala si semnãtura digitala (bãnuim ca e vorba de amprenta digitala a persoanei).
Fetelor, haideti nu va mai certati cu numerele astea! In schimb am si eu o intrebare, chiar daca nu e chiar legata de subiect. Carti electronice de identitate, trebuie!, asta e viitorul, vrem, nu vrem. Numai ca eu nu m-am impacat prea bine cu a doua parte a mesajului: "Dupã caz, vor fi inserate si date privind asigurarea medicala, asigurarea sociala si semnãtura digitala (bãnuim ca e vorba de amprenta digitala a persoanei)." Poate nu sint eu chiar asa bine informata, dar pe aici cred ca asa ceva e anticonstitutional. Pe linga faptul ca toate datele sint in acelasi fisier si sint mult mai usor de falsificat, gindit-va si la altceva. De exemplu la o angajare, te duci la patron cu buletinul electronic si el vede ca ai diabet, sau SIDA, sau ca pur si simplu esti gravida si ca nu vrea sa te angajeze. Unde mai e confidentialitatea? Numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxana1974
Dragele mele, fara sa comentez ce ati scris aici pro sau contra acelor buletine, eu am doar o intrebare: nu vi se pare macar un pic ciudat ca ceea ce s-a scris in biblie cu sute de ani in urma incepe incet incet sa se intample in zilele noastre?
Ce scrie in biblie e atat de criptic incat orice s-ar intampla poate fi interpretat ca si cum ar fi fost prezis. Uita-te si la predictiile lui Nostradamus si vei gasi sute de simboluri pe care sa le interpretezi cum vrei. Si Biblia este interpretata altfel in numeroasele secte si culturi crestine, nu? Ce ziceti de asta? Ana O viitoare mamica fericita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...