Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

Cred ca se exagereaza prea mult in legatura cu secventa de trei de 6. Niciodata nu s-au facut codificari fara sa aiba vreo semnificatie. Intr-adevar sint unele persoane care au ultimele 3 cifre din codul numeric personal 666, dar asta nu inseamna nimic, deoarece ultima cifra se calculeaza conform unui algoritm. Tot asa de bine ar putea sa fie 13 ultimele doua cifre. Eu zic sa nu mai facem interpretari de genul asta ca nu folosesc la nimic. Daca lumea cauta simboluri in orice lucruri cred ca tine de ceva obiceiuri vechi, de traditii. Dar hai sa fim seriosi, ce poate sa ti se intimple daca se nimereste sa ai un produs sau un act in care se regasete cifra 6 de 3 ori? Oricum eu sint convinsa ca nu toata populatia va avea aceasta succesiune. Nu inteleg rostul ei . Poate in codul de bare sa se introduca codul tarii, care nu cred ca e 666. In rest vor fi informatii ce identifica in mod unic o persoana, gen sex, data nasterii, nume, prenume, si cine stie ce alte elemente. In privinta faptului ca cipul contine mai multe informatii decit si-ar dori cineva, nu o sa se exploateze negativ aceste informatii, iar patronul in mod sigur nu va avea cum sa afle ce scrie in cipul acela deoarece nu vor avea toti decriptoare. Chiar si institutiile ce vor avea astfel de aparate nu vor putea "citi" decit informatiile ce ii intereseaza pe ei deoarece acestea sint codificate, ca doar nu le-or pune ca o poveste. Si cei de la evidenta populatiei nu au voie sa dea informatii despre persoana decit in conditiile legii. Daca ma duc eu sa cer informatii despre persoana X nu le pot obtine decit cu consimtamintul lui X. In concluzie eu zic ca se agita lumea degeaba. Cu drag Romana [gravi] si [copil] Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cind e vorba de profetiile biblice, timpul a dovedit cit de adevarata e Cartea Cartilor. Numai ca spunea Isus oamenii nu cunosc adevarul pt ca nu Il cunosc pe El, nu cred in El. Realitatea e codata, e ascunsa si numai prin curatarea sufletului si prin post si rugaciune putem afla ce vrea sa spuna Biblia. Niciodata Dumnezeu nu a interzis cunoasterea, cercetarea, studiul asa cum au facut oamenii religiilor care au avut un interes din ascunderea adevarului si orbirea oamenilor. <<Veti cunoaste adevarul si adevarul va va face liberi >> a spus Fiul lui Dumnezeu acum 2000 ani. Trebuie sa nu facem compromisuri, sa avem o viata morala, spirituala si sa punem mai presus de suflet viata materiala, cistigurile banesti. Ortodoxie inseamna dreapta credinta-adica atita timp cit Il alegi pe Dumnezeu Calauzitorul vietii, alegi drumul cel ingust si intri pe poarta strimta. Acel site pare intr-adevar legionar, extremist de dreapta-extremele nu sint de la Dumnezeu !!! "Daca dragoste nu e, nimic nu e" Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai io, mil-am facut acu' 2 sapt. Inseamana ca sunt deja sub semnul Stanei? Hei fetelor, circula si in Germa, pe la internetisiti cam acelasi link, si am avut aseara niste prieteni care isi studiau cu seriozitate aussweisurile pe ambele parti! Fiecare trecere in alt secol este "amenintata" de fel si fel de calamitati religioase. Eu cred ca omului ii este greu sa accepte ca mergem cu viteza luminii spre viitor! De altfel "sfarsitul lumii" este o "pasiune" populara intretinuta puternic de Puteri pt. a distrage atentia de la cele "lumesti"! Numai bine Viorela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by pisi-pis
Anca, adica te duci la medic cu adeverinta de salariat ???? Asta chiar e buna, in cazul asta e bine-venita imbunatatirea asta!
Nu e de ris e de plins!!!Se mai presteaza pe aici pe la noi...si sint unele firme care nu platesc CAS si cind te 'bolnavesti, da cineva fuguta la banca plateste pe o luna si tie iti face repejor adeverinta si hai la doctor! Cine spunea ceva de tichie? Subscriu si eu DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, chiar nu avem altceva de facut decat sa schimbam documente de cate ori se mai schimba un nume de strada sau se mai incheie o afacere intre guvernanti si vreo firma straina? Eu nu zic nu, dar cand expira cele vechi, caci taxele de preschimbare tot noi le platim... Cat despre mesajele Satanei...n-au loc sa intre acolo unde este dragoste! Pupici, Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei pasionati de codurile de bare, va propun saitul celui care a inventat in 1973 codul de bare UPC (din SUA), care sta la baza codului EAN-13 (din Europa si nu numai). [url]http://members.aol.com/productupc/[/url]. Omul incearca sa raspunda si la intrebarile de genul "de ce s-a ales acea combinatzie tocmai pentru cifra 6 si zice ca e pura coincidenta", (a se vedea [url]http://members.aol.com/productupc/666quest.html[/url]). Din pacate sau din fericire, codurile de bare fac parte de mult din viatza noastra si vor face parte multa vreme, iar cele trei cifre de 6 sunt doar speculatzii artizanale, pe marginea faptului ca cele trei bare de delimitare a codurilor UPC si EAN-13 seamana cu shablonul ales aleator pentru cifra 6. Nu se face referire la alte cifre din cele 13 ale codului EAN-13, ci doar la barele de delimitare. Acestea se folosesc la scannerele optice, care au nevoie de delimitatori pentru a citi corect codul, asa ca nu vad la ce ar mai folosi in cazul introducerii lor in memoria vreunui chip care se citeste fara metode optice. Deci in chip nu ar ajuta la nimic, asa ca nu vor fi folosite... Suntem inconjuratzi peste tot de codurile de bare, pe toate produsele si nu vad cum s-ar schimba dintr-o data la nivel mondial, pentru a se alege alt shablon pentru cifra 6. Asa ca vor ramine neschimbate, fie ca vrem, fie ca nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca multa lume vorbeste fara sa fi citit ceva despre asta. Cartea lui Paisie Aghioritul e minunata si o recomand. Si Parintele Serafim Rose are un articol in care spune ca vremurile de pe urma se apropie. In Biblie scrie ca in vremea Anticristului nu vom putea sa vindem sau sa cumparam nimic fara sa purtam pecetea si in acelasi timp suntem indemnati sa o respingem cu orice pret, acceptarea ei echivaland cu lepadarea de Iisus Christos. Tot ce sper e sa ne ajute Dumnezeu sa sporim destul duhovniceste pana atunci(poate nici nu o sa prindem vremurile acelea) sa putem distinge incercarile (despre care se spune ca vor fi astfel incat sa poata insela si pe cei alesi)si sa fim in stare sa ne purtam crucea daca va fi cazul. Pentru ca crestinism inseamna jertfa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anaraluca Voi chiar credeti in 666 sau in Nostradamus sau in horoscop ???
Faci o confuzie majora, la fel ca si ceilalti care comit mistocarii ieftine la adresa subiectului. nu e vorba de horoscop, ci de BIBLIE! cititi si voi Apocalipsa inainte sa ii dati zor cu modernizarea (impotriva careia chiar ca nu lupta nimeni dintre cei care refuza insemnarea cu 666). mai zicea cineva despre grijile zilnice: or fi ele mai importante decat grija fata de Dumnezeu? pentru unii nu sunt, de ce ii dispretuiti totusi? nu imi permit sa va judec deloc, am trecut si eu prin halta asta la un moment dat, tot cu argumentele voastre. intre timp, am mai citit, am mai aflat una-alta, iar ce s-a intamplat in Grecia mi-a dat enorm de gandit...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...