Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

Mai fetelor! Exista o vorba inteleapta care mie una imi place foarte mult, si care zice cam asa: orice lucru, sau persoana, are asupra ta atata putere cata ii dai tu voie sa aiba! Efectele sunt pe masura si tipul energiei cu care investesti tu acel lucru/persoana. Asa ca daca cineva crede ca daca (ex.) varsa sarea se va certa, atunci sigur va gasi un motiv de cearta cu cineva si se va certa! Credeti-ma, aceasta vorba inteleapta este verificata si rasverificata de experienta mea de viata si de aceea de masteranda in psihologie. Asa ca, daca chiar credeti ca aceste cifre isi vor lasa o amprenta nefasta asupra voastra si ar insemna o renuntare la Dzeu si o acceptare a lui Satan, atunci cu siguranta acest lucru il veti face! Dar ganditi-va bine inainte, oare nu sunt niste simple cifre carora le acordati o mai mare putere decat au, iar acceptarea lui Dumnezeu si viata intru El nu este o stare, o traire interioara, o viata traita permanent constient care nu prea are de-a face cu numarul de pe buletin, de la pantof etc.?! Nu credeti ca facem uneori din tantar armasar doar de dragul de a filosofa? Parere personala[vrajitor] Sorina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am si eu o prietena care se vopseste cu o nunata de la bess parca, care-i prindea nemaipomenit, nuanta se chema aramiu nu stiu de care si ca orice tub de vopsea de par avea si numar. Ce credeti voi ca era?! 666:))))))(alaturi de alte numere 123, 362, 648..etc) Am s-o sun sa-i spun ca e satanista[:D] Cam asta-i parerea mea si cu privire la noile carti de identitate, o exagerare pe un motiv fara importanta. Sa fim seriosi...! Un cod de bare care e folosit de atita timp, avem combinatia asta pe pachete de biscuiti si lapte sau pe mincare de ciini, sau cine stie chiar pe detergentul cu care face curatenie cutareasca in biserica. Si tocmai acum vai ce revelatie... Nu imi plac extremistii! Deloc! Viata e atit de frumoasa, imi vad copilul zimbind, admir un apus de soare...Sunt atit de lucruri importante de facut si vazut ca e pacat sa-mi incurc viata in amanunte fara valoare. Pace si liniste in sufletele unora care cauta raul in orice[flo][flo][flo] Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Intotdeauna au fost probleme cu acest numar... Primul material care l-am citit de faptul ca 666 apare in codul de bare a fost prin... '92 sau '93. Nu cred ca degeaba scrierile antice trag o alarma asupra acestui numar! E posibil sa fie ceva, atita timp cit se discuta despre el. Intr-adevar, orice schimbare majora in istoria omenirii a adus cu ea discutii despre religie (ex. trecerea la un alt mileniu, sau chiar o eclipsa de soare). Vremurile evolueaza, stiinta evolueaza, tehnologia la fel, dar nimeni nu si-a pus problema studierii cu atentie a unor documente vechi ce se afla in arhivele Vaticanului (asta pentru nici cei de acolo nu dau acces la aceste documente). Sa fie o conspiratie mondiala globalizarea? Se va stii, probabil, de cite ori un individ a fost la medic, sau citi bani va scoate de la bancomat. Sa nu uitam ca si Nostradamus avertiza asupra aparitiei "banilor de plastic" (cardurile). Oricum discutiile pe acesta tema sunt si vor fii multe si nu cred ca fac subiectul unui forum in care ar trebui sa discutam despre copiii nostri. Si ca sa inchei cu o nota macabra, romanii sa stea linistiti sa suntem in urma celorlalti cu citiva zeci de ani, deci daca sfarsitul lumii ar fii miine, noi ma mai avea cativa zeci de ani pina acolo .:) http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin la mesajul anterior cu un aspect. O simpla cautare pe google cu "666" duce la site interesant care cred ca l-am vazut si in discutiile de aici: http://users.aol.com/s6sj7gt/mike666.htm. Pure coincidentze? Nu vom stii niciodata, probabil. Daca inmultesc lungimea talpei mele de pantof cu un nnumar convenabil ales, rezulta distanta Pamant - Soare sau si mai bine raza Galaxiei noastre, totul este sa gasesti numarul care trebuie... coincidentza? Mai mult ca sigur. Matematica e plina de surpize. http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca e cunoscut faptul ca crestinismul transforma vechile credinte si zeitati ale populatiilor convertite in monstrii si satana pentru a le taia proaspetilor credinciosi cheful de a se reintoarce la credinta originala. De ex la scandinavi, zeitatile au fost transformati in fiinte malefice, thor fiind diavolul insusi :) La daci numarul 666 era sacru, fiind regasit in multe inscriptii de pe vremea aceea, 666 fiind un an al reformelor religioase. Dupa unii reprezinta "semnul celor intorsi la adevarata religie". Putem doar presupune ca acest numar a fost privit de crestinism ca o legatura cu vechea religie, fiind periculos si trebuind 'infierat' ca fiind numarul satanei. :) Nu incerc sa denigrez religia crestina, ci doar sa motivez cum a fost posibil sa se ajunga in situatia asta. Ideea e ca ce e sfant in cazul unei religii poate sa fie malefic in cazul alteia. Concluziile le trageti voi[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca suntem crestini, credem ca Iisus este "calea, adevarul si viata" si numai prin El avem acces la mantuire. El este Fiul lui Dumnezeu, iar cuvintele lui sunt sfinte pt noi. Biblia este scrisa cu ajutor de la Sfantul Duh, asa ca pt un crestin adevarat nu exista dubiu privind veridicitatea continutului acestei Carti. Cred ca cine se indoieste de continutul Apocalipsei nu este crestin. Acolo scrie clar ca numarul fiarei este un nr de om, si el este 666. Acuma, sub ce forma va veni el ca pecete aplicata pe frunte sau mana (cititi acolo ca asa scrie)nu stiu daca putem sa ne dam cu parerea, nu suntem suficient de curati si inaintati duhovniceste. Profetiile Apocalipsei au fost scrise acolo ca sa ne pazim , sa fim atenti si trezi cand vin vremurile. Biserica a fost construita pe credinta (pe aceasta piatra - Sf Petru) astfel ca sa n-o poata distruge oamenii si vremurile (nu mai stiu citatul exact), si Ea a pastrat credinta si dogmele initiale in ortodoxie. Papa, Vaticanul, catolicii, nu mai vorbesc de multimea de secte derivate din crestinism, sunt in ratacire, chiar erezie. Asa ca ce are Papa la Vatican chiar nu e relevant. Despre vremea Anticristului gasim si in Matei, unde aflam ca va fi un necaz cum n-a mai fost si nu va mai fi. Acestea se vor petrece cand Evanghelia va fi propovaduita in toata lumea.Iisus spune ca nu stie nimeni cand va veni ziua aceea, in afara de Tatal, si ne sfatuieste sa fim pregatiti pt ca "Fiul omului va veni in ceasul in care nu va ganditi". Am fost anuntati, sa nu zicem ca n-am stiut. Nu inteleg cum puteti compara ghicelile lui Nostradamus cu proorocirile Bibliei. Biblia trebuie sa fie Cartea noastra de capatai, in timp ce pt ortodocsi, Nostradamus este un "eretic". Sigur, ne putem intalni zilnic cu 666, sub multe forme. Nu de numarul in sine trebuie sa ne temem, ci de asocierea lui cu o pecete pusa asupra noastra, pe frunte sau mana. Inca nu vedem modul in care se va pune pecetea. Poate buletinele ar fi un prim pas, ca sa ne obisnuim. Poate. Sper sa nu fie ca in povestea cu ciobanul care tot striga "lupul". Puneti mana si cititi Noul Testament,alte carti duhovnicesti, si rugati-va. Sa ne dea Dumnezeu minte sa intelegem, si mai ales multa credinta si incredere in El si in Fiul Lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema cu buletinele electronice este destul de veche, dar ea exista. Si e cat se poate de serioasa. Sigur, nu este cazul sa disperam, sa nu mai dormim noaptea sau sa ne gandim numai la lucrul asta. Se va face voia lui Dumnezeu. In Biblie (sa nu amestecam scrierile sfinte cu horoscoape, Nostradamus si altele de genul asta)este scris destul de clar ce este cu numarul 666. Clar a fost spus si de sfintii parinti care au tratat tema (si sunt mai multi). Si nu ma refer aici la articole scrise de nu stiu cine, ci la oameni care sunt sau au fost adevarati crestini. Nu este nici o problema cu produsele care au scris pe ele 666 - le consumi si arunci ambalajul. Problema este cand acest numar reprezinta o parte din identitatea ta. Cineva a spus ca cei care vor primi numarul nu o sa mai poata sa isi faca semnul crucii (in sensul ca nu vor mai putea fizic, se cunosc cazul de oameni posedati care nu pot suferi sa se faca semnul crucii asupra lor de catre preoti). Cine crede sau cine nu crede... e problema fiecaruia. Dar cred ca, oricum, nu trebuie sa ne preocupe numai ce mancam si cu ce ne imbracam. Comunismul a incercat sa ne reduca numai la asta, nu a reusit. Omul are si un suflet si trebuie sa se preocupe de el in aceeasi masura in care se ocupa de trup (cel putin, daca tinem cont ca sufletul este vesnic). Vom vedea cat de nerabdatori sunt politicienii nostri in a aproba asemenea buletine, dar oricum, ele nu ar trebui acceptate de nici un crestin. Si de ce grecii (crestini cu o traditie demna de luat in seama)l-au respins? De ce exista ordinul intern al Ministerului de Interne? Sunt curioasa. Sunt totusi, din pacate, destui pe care nu ii intereseaza decat ce mananca maine, si care atunci cand aud ceva de religie, nu ii intereseaza, pur si simplu. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, tot citesc despre codurile alea dar zau ca am probleme sa vad care-i legatura cu 666... Nu zic ca nu exista, da' e ascunsa bine.. Am fost pe pagina celui care le-a inventat si am petrecut acolo vreo 10 minute. M-am si holbat o vreme la un UPC. Mai degraba as avea rezerve in folosirea unei vopsele de par cu numarul 666, (ca tot zicea cineva inainte ca exista asa ceva) ca macar acolo e mai clar. Oricum, nu prea-s de acord cu implantarea de chipuri ca acte de identitate, desi cateluky a mea are, ca-s disperata sa nu se piarda.. Oricum, ma duc sa mai citesc oleaca despre UPS, poate ma lamuresc care-i legatura cu 666.. (Nu-mi e suficient ca-mi zice cineva ca asa e, trebuie sa ma dumiresc personal - ca ma tot uit la UPS-uri si nu vad nimic care sa aiba legatura cu 666) Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by parpalak
Oricum, nu prea-s de acord cu implantarea de chipuri ca acte de identitate, desi cateluky a mea are, ca-s disperata sa nu se piarda..
Am auzit ca in SUA s-au inregistrat numeroase cereri de implantare de cipuri la copii. Parintii se tem de rapiri, pierderi etc. E tare speriata lumea pe acolo dupa cate s-au intamplat. Ati fi de acord sa implantati copiilor vostri asa ceva?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...