Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

S-a gandit cineva vreodata ce inseamna VISA? VI=6(in limba latina) S=6(in limba greaca) A=6(in limba straveche babiloniana)Deci VISA=666!Am luat aceasta traducere din cartea care se ocupa de problema noilor buletine de identitate:Hristos si puternicii zilei.Este o carte aparuta la Cluj in 2003,dovada ca pe multi ii preocupa aceasta problema.Multi preoti spun ca nu vor putea impune cu sila.Vor fi politicosi pentru ca vor fi.......europeni!Ce parere aveti de aceste lucruri?[box]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by bagoiu Am auzit ca in SUA s-au inregistrat numeroase cereri de implantare de cipuri la copii. Parintii se tem de rapiri, pierderi etc. E tare speriata lumea pe acolo dupa cate s-au intamplat. Ati fi de acord sa implantati copiilor vostri asa ceva?!
chestia cu cipurile este strans legata de buletinele noi. face parte din aceeasi actiune profetita in Apocalipsa privind "insemnarea" pe mana sau pe frunte cu semnul satanei...brrr.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Propun sa fie chemati preotii cu cadelnite si tot tacamul. Si de ce nu , ce ne trebuie noua un pic de comfort? Hai inapoi la epoca de piatra. Vorba celor de la Vama Veche in melodia "Hotel Cismigiu", americanii sunt de vina . Continuarea nu se spune. [alcool] http://community.webshots.com/user/armandcp
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by armandcp
Propun sa fie chemati preotii cu cadelnite si tot tacamul. Si de ce nu , ce ne trebuie noua un pic de comfort? Hai inapoi la epoca de piatra. Vorba celor de la Vama Veche in melodia "Hotel Cismigiu", americanii sunt de vina . Continuarea nu se spune. [alcool] http://community.webshots.com/user/armandcp
probabil ca trebuia sa mor de ras la un asemenea comentariu? sunt atat de generoasa incat te las sa razi singur, de tine insuti. e tragic ce poate face ignoranta din om, mai ales intr-o tara cu destule resurse informative ca USA. oricum, e ciudat ca un parinte care refuza tratament pentru hiper-activitatea copilului, i-ar implanta cipuri in ceafa pentru confortul personal (al parintelui adica). si nu inteleg cum de ne pasa atat de mult de marca pampersilor de pilda, ca vrem ce e mai bun pentru pruncii nostri, dar mantuirea sufletului e considerata o gluma proasta? [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Conchita!Oare totul in ziua de astazi se reduce numai la bani?Nu mai conteaza calitataea sufletului omenesc,bucuria acea interioara ca ai facut o fapta buna sau ca ai ajutat pe cineva;toti asteptam sa ni se recunoasca meritele;daca am citi mai mult despre acest subiect(buletinele electronice)si mai ales cartea Apocalipsa ne-am da cu totii seama ca nu suntem decat un fir de praf pe acest pamant;asa ca de ce sa ne preocupe sa devenim crestini cand putem sa facem bani mai multi intr-o zi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miguelle
Papa, Vaticanul, catolicii, nu mai vorbesc de multimea de secte derivate din crestinism, sunt in ratacire, chiar erezie.
Miguelle, sincer, eu nu am atitea cunostinte de religie incit sa-mi pot permite sa polemizez cu tine, dar nu ti se pare, totusi, ca mergi un pic cam prea departe?!... Sau faci cumva parte dintre aceia care isi imagineaza ca numai mortii ingropati cum se ingroapa la ei in sat ajung in Rai?!... This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita intre timp, am mai citit, am mai aflat una-alta, iar ce s-a intamplat in Grecia mi-a dat enorm de gandit...
iertare pentru o biata ignoranta, dar ce s-a intamplat in Grecia? [:I] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, cata ignoranta. Acest subiect este cel mai interesant subiect pe care l-am citit pe forum, si cand vad cum este luat in deradere ma apuca plansul. Multi dintre voi acorda atat importanta unor fleacuri, pe cand acest semnal de alarma care priveste sufletul nostru, deci implicit mantuirea noastra este minimalizat ca importanta. Se fac atatea afirmatii gratuite, fara o documentare prealabila. Cititi fratilor Biblia inainte sa va avantati in declaratii. S-au prezis de mult aceste timpuri, si se pare din nefericire traim noi inceputul apocalipsei. Ce importanta are ca pe nu stiu ce sampon erau tot nr 666? Ce relevanta are asta in acest subiect? S-a prezis ca fara aceste acte de identitate, marcate, nu se va putea cumpara absolut nimic. Deci, pe de-o parte este ceva indispensabil vietii, iar pe de alta parte acceptandu-le ne supunem diavolului. Cam asta e, in linii mari. Bineinteles, ca diavolul are grija sa fim mai mult preocupati de cele lumesti, tocmai pentru a nu avea timp sa ne ocupam de cele spirituale. Ce se mai bucura diavolul vazand cum ne indepartam de Dumnezeu. Incet, incet vom ajunge sa nu mai mergem deloc la biserica, sa nu ne mai rugam, deci sa-l eliminam complet pe Dumnezeu din vietile noastre. Mie mi se pare ca deja suntem pe aceasta panta. Consider acest subiect mai mult decat binevenit. " Cine are urechi, sa auda" Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amuleta
Biblia ne indeamna sa fim credinciosi, nu creduli. In biblie scrie clar ca nimeni nu stie cind va veni sfirsitul asa ca mi se pare inutil sa incepem sa speculam.
Nu stiam ca daca apar cuvantul lui Dumnezeu devin credula, iar in ceea ce priveste sfarsitul, nimeni nu a specificat ca este in ziua de , ora de..., ci aici se vorbeste despre inceputul celor mai grele timpuri pentru omenire, adica apocalipsa. Am fost avertizati, de noi depinde ce facem, ce drum alegem. Fiecare este liber sa actioneze asa cum considera mai bine, insa, cand va fi intrebat de ce nu a facut nimic in acest sens, nu va putea spuna " Doamne, nu am stiut"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...