Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti NU noilor buletine


Taty

Recommended Posts

Draga Crinuta, omenirea a trecut mereu prin timpuri zbuciumate, mereu au fost cutremure, foamete si razboaie. Mie, personal, mi-e mai frica de faptul ca pot muri luni, pe autostrada, intr-un accident de masina si voi fi nepregatita sufleteste, decit ca va veni apocalipsa. Si de pregatit ma pregatesc la fel, dar fara sa cred in disperare ce spun diversi prezicatori. In plus, daca m-as gindi ca este inceputul apocalipsei nu mi-as pierde vremea pe un forum intitulat "Despre copii" si nici n-as avea copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by amuleta
Draga Crinuta, omenirea a trecut mereu prin timpuri zbuciumate, mereu au fost cutremure, foamete si razboaie.
poti sa spui cand au fost oamenii insemnati pe mana sau pe frunte cu pecetea satanei totusi? in rest, logica textului imi scapa. daca tu esti mai inspaimantata de ziua de luni, ar trebui sa fie o teroare generala si oficiala fata de aceasta zi de luni? faptul ca suntem pe DC si facem copii este o dovada in plus ca ne pasa de ziua de maine, oricare ar fi ea, luni sau ziua de apoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, logica textului era ca, indiferent cind este sfirsitul lumii, trebuie sa ne purtam ca si cind maine ar fi ultima noastra zi, pentru ca adevarul este ca pentru oricare dintre noi maine poate fi ultima zi. Apoi, eu nu-i vad pe oamenii aceia insemnati pe frunte de care zici tu dar vad tot felul de asa-zisi "initiati" si predicatori care iau banii si mintile oamenilor sub tot felul de pretexte si de aceea ma refeream la credulitate intr-unul din mesaje.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amuleta Apoi, eu nu-i vad pe oamenii aceia insemnati pe frunte de care zici tu
mai, ma crezi pe cuvant ca sunt? :)
quote:
dar vad tot felul de asa-zisi "initiati" si predicatori care iau banii si mintile oamenilor sub tot felul de pretexte si de aceea ma refeream la credulitate intr-unul din mesaje.
eu vad preoti care scriu si propovaduiesc impotriva insemnarii, cu buletin sau cip, daca tu ii vezi costumati in prezicatori...asta este. bani n-am dat ca sa aflu lucrurile astea, doar pe carti si abonamentul la internet. amuleta, imi placi prea mult ca sa ne ciondanim pe tema asta, serios acum. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se consuma prea multa "cerneala virtuala" cu subiectul acesta. iar exagerarile - sunt monstruoase. ati uitat, oare, cit de mult va poate schimba viata autosugestia? fiti optimisti, oameni buni! nu mai cautati atita rau, in orice vedeti! iubiti-va copiii, familia, prietenii! nu mai incercati sa interpretati negativ orice intilniti! autosugestionati-va cu lucruri bune! credeti-ma, ele exista!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aida_o
cred ca se consuma prea multa "cerneala virtuala" cu subiectul acesta. iar exagerarile - sunt monstruoase. ati uitat, oare, cit de mult va poate schimba viata autosugestia? fiti optimisti, oameni buni! nu mai cautati atita rau, in orice vedeti! iubiti-va copiii, familia, prietenii! nu mai incercati sa interpretati negativ orice intilniti! autosugestionati-va cu lucruri bune! credeti-ma, ele exista!
Exact ! Subscriu ! Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad problema neaparat ca pe ceva rau. Vom fi supusi unor incercari (noi sau copiii, sau nepotii nostri), pe care daca le trecem, primim cununa. Cred ca e mai bine sa fim avizati in legatura cu asta. Cu ce ma ajuta autosugestia? Sa ma pacalesc singura? Imi iubesc copilul, familia, vad lucrurile bune din jur, dar de ce sa bag capul in pamant cand ma gandesc la vremurile din urma? Dimpotriva, ma stradui sa aflu cat mai multe, eventual cu ajutorul lui Dumnezeu sa mai cresc duhovniceste sa pot sa fac fata vremurilor. Si in general sunt destul de optimista
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...