Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem pentru sotii nostri?


Recommended Posts

Si eu am noroc ,cat de cat ,cu al meu sot. cand este racit ia singur pastile ,cu conditia sa fie in casa pastile ,isi face singur ceai ,eu ii mai fac frectie sau un majaj cand este obosit sau stresat. cel mai rau este cand trebuie sa mearga la medic ,atunci ies scantei. nu vrea si nu vrea.pana merge pur si simplu il santajez cu diverse. ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cum am grija de sotior? pai eu ii dau vitaminute, il bat la cap sa se ingrijeasca (are psoriazis si nu-si pune crema pe el), incerc sa-l fac sa manance sanatos, daca e racit sau bolnav il tratez, il acopar noaptea daca e mai rece. In rest foloseste mastile mele cosmetice si cremurile, avem acelasi tip de ten din fericire [:D] Oricum cand are o problema se plange si imi arata si daca s-a taiat cu o bucata de hartie... Si ma asculta si ia tot ce ii dau. Sta si el pe scaun la calculator de dimineata de la 8-9 pana seara la 8-9 saracu si eu incerc sa-l conving sa mai faca o pauza, azi mi-a zis ca acum ii e deja lehamite si inainte era atat de entuziasmat de ce facea! dar avem un sef care vrea sa si dormim acolo (eu am scapat pe moment ca stau cu bebe)[bang] Fetelor nu sariti cu antibioticele la orice raceala-gripa-, ca nu au efect pe virusi si numai fac rezistenta la ele. Incercati intai cu picaturi de nas, inhalatii cu mentol si eucaliptol (aburi), ceaiuri, multe lichide -supa calda de pui-, vitamine, cu antipiretice -de scazut febra- (aspirina daca nu-l supara stomacul, tylenol daca nu are nimica cu ficatul, algocalminul fiola e cel mai eficient). Eu i-am facut odata o supa calda si iute, l-am bagat in vana sa-i scada febra, i-am dat algocalmin, i-am facut masaj cu spirt, i-am pus felii de cartofi la picioare in palme si pe frunte si a doua zi nu mai avea nimic! Daca insa are rosu in gat si e clar o bronsita, o infectie incercati cu doxaciclina, ampicilina, etc vedeti sa nu fie alergic la nimica, al meu face alergie la penicilina, nu insa si la doxaciclina! Cea mai buna solutie sa scape de raceli, aplicate de maica-mea la taica-meu este vaccinul pt viroze, numai sa nu fie alergic la oua. va pup, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucami
Sincer eu nu fac nimic! Asa cum a spus si cineva mai sus: e matur, stie cum sa se ingrijeasca si nici nu ii face placere sa il dadacesc("Ia pastila", "bea ceaiul", unde iti sunt vitaminile?"[bang]). Cred ca la o faza ca asta mi-ar spune ca el si-a luat nevasta nu infirmiera.[alcool] La urma urmei asta depinde si de fiecare barbat in parte. Unii prefera stilul de sotzie-mamica, altii pe cea de sotie-infirmiera, altii pe cea de sotie-boss, altii pe cea de sotie papusha etc. Gusturi si ....preferintze![:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
hehehe, ralucami, ma pusesi pe ganduri...eu nu stiu la care categorie ma incadrez, sunt cand boss[neand]cand papusa[vampa]dupe caz si necesitati... In rest inghite ce-i dau (pastile, mancare,bombaneli, comentarii)[:D] si singurul lucru pe care-l cere e masaj...oricat, oricand... Si el are grija sa nu fac efort, sa nu ridic greutati, face shoppingul si ma ajuta la curatenie. Sper ca el e multumit, ca eu sunt[il] V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi nu suntem casatoriti, dar impreuna de cativa ani... si el tot cu calculatorul 10-12 ore pe zi...acum chiar mai mult ca are un proiect mai amplu! Ca sa il conving sa se duca la analize (pe care nu le mai facuse din liceu) l-am bombanit vreo luna...acum mergem impreuna de doua ori pe an si le facem pe cele de la sange [:D] Eu ii cumpar cremele si odata la doua saptamani imi incerc talentele de "cosmeticiana amatoare" cu o masca (baie de aburi etc). In schimb l-am convins si pe el sa im urmeze exemplu si am tinut cura de dezintoxicare cu argila (din formula as), alteori am luat spirulina pt intarirea sistemului imunitar, sau echinoceea/ginseng etc... El ia cu cdt ca eu sa le cumpar si sa fie la indemana... e tare rau de boala/durere, mai ceva ca un copil asa ca prefer sa prevenim decat sa tratam... uneori mi se pare cam mare bataia de cap, dar tinand cont ca el e cu bucatarea 80% din timp...se compenseaza!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sotul meu e programator. Munceste toata ziua la servici si sera acasa pana pe la 2 noaptea. De dormit, mai putin. Stau cu gura pe el sa mai lase calculatorul si sa mai stam si noi de vorba. Daca raceste stie singur ce medicamente sa ia si cand sa le ia. Eu ii fac doar ceiut si suc de citrice. Dar nu-i place sa-l bat la cap cu medicamente sau vitamine. Stie sa-si poarte de grija. El face toata piata, el plateste toate facturile, eu nu stiu nici unde se plateste intretinerea. Eu ii fac doar liste cu ce sa cumpere:de mancere, de baut si de la farmacie ca de imbracat eu cumpar, chiar si pentru el. Stiu ca pentru intarirea sistemului imunitar este bun cartilagiul de rechin (se gaseste la farmacie). Un prieten de-al nostru ia asa ceva si ne spunea ca el nu-si mai aduce aminte cand a racit ultima data. Si stiu ca mai ia si coenzima Q10 pentru revigorarea organismului. Multa bafta sotilor vostri, voua si bebelusilor. Iuliana & [copil]Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor,alta profesie nu mai exista???sotul meu tot cu calculatorul se ocupa-dar cred ca asta ar trebui postat ca subiect separat. evident,cum intra in casa,cum se trezeste sau ultimul loc in care se duce ininte de culcare este biroul cu calculatorul.uneori ma enerveaza de moooor chestia asta!alteori mai putin!in functie de perioada lunii!:) mie imi place mult sa il alint!sunt atat de pupacioasa incat imi pun pb daca nu cumva devin agasanta!ti-ai gasit!lui ii plce sa fie pupat,gadilat,scarpinat!imi place sa ii fac masaj,chiar si cu crema,imi place sa ii fac baita-asta se intampla de putin timp,ca acum am descoperit ce misto e!-imi place sa il "oblojesc" si sa ma tin de capul lui sa isi ia pastilele! asta evident ca nu se intampla mereu,ca mai am si eu zile proaste. sau zile cand vreua sa fiu doar eu rasfatata! dar una peste alta,imi place sa am grija de el!e ditamai omul si eu nici jumatate din el...si mi-e drag sa stiu ca il fac fericit chiar si prin lucrurile marunte de zi cu zi! pupici! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...