Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem pentru sotii nostri?


Recommended Posts

Draga mea, Tratamentele naturiste sunt cele mai eficiente numai ca trebuie facut tratamentul timp mai indelungat( 3-4 luni).Incearca combinatia de propolis+polen+apilarnil ( se gaseste in farmacii ...de la Laboratoarele Medica )sau Propolis tinctura sau Echinaceea. Eu le-am folosit si pentru copii mei si sunt f eficiente. Daca are stomacul bun incearca Vita-Max. Ne mai auzim.Eventual ai tu grija dimineata sa-i dai pastila caci el uita cu siguranta. Propolisul nu se da decat dimineata sau la pranz caci e un energizant f puternic si da putina nervozitate in prima faza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Offf! Si al meu sot tot cu calculatorul. 10-12 ore pe zi. Vine seara acasa cu ochii rosii. Cu ce-l ajut? Pai, il degrevez de o gramada de chestii: duc si iau copilul la si de la gradinita (he he, adica la autobuzul care-l duce si aduce), fac cumparaturile zilnice (paine, lapte, fructe si ce mai e nevoie), ma ocup sa aiba papica atunci cand ajunge acasa, sa fie o atmosfera frumoasa in casa. Dar si el e dragut: atunci cand vine acasa se mai joaca un pic cu Vladut, face temele cu Vladut sambata si duminica, facem cumparaturile mai grele (mergem cu masina) impreuna tot sambata si duminica (doar el are carnet [bang]). Nu este genul miorlait, adica daca il doare ceva tine in el nu se plange. Medicamente ii mai dau eu cand are vreo durere, dar asta nu inseamna ca nu stie si singur ce trebuie sa ia. Stie sa faca si mancare. Dar nu-l pun eu ca mi-e mila de el cat munceste la serviciu! Noi putem spune ca ne-am modelat unul pe celalalt avand in vedere ca suntem impreuna de 16 ani si casatoriti de 10 ani. Aurora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa scriu mesajul la ce fac sotii pentru noi, nu ca eu nu as face nimic pentru el. Pai s-o luam cu inceputul. Sotul meu are o munca care il solicita atat fizic cat si psihic si dragul de el mai lucreaza si in 3 schimburi. Cand lucreaza in schimbul 1 si 3 ducem impreuna copilul la gradinita, iar la ora 4 tot impreuna il luam de la gradinita. Stie intodeauna ce mananca copilul, mancarea pt. Paul o cumpara el, iar eu mancarea pt. noi. Dupa venirea acasa el schimba copilul in hainele de casa, ii da sa manance, in timp ce eu ma ocup de spalat, facut mancare pt a doua zi, etc. Daca sunt obosita, ia copilul la plimbare sau in camera cealalta si ma lasa sa ma odihnesc. Baita o facem intodeauna impreuna. Singurul lucru la care nu se pricepe sunt medicamentele lui Paul. Este un tip cu multa rabdare, tolerant, tot timpul lasa de la el si cel mai important suporta incapatanarea meu. Ce fac eu pt. el? Il iubesc ceea ce ii si arat, am grija intodeauna sa aibe mancare calda cand vine de la lucru, cand este obosit il las sa se odihneasca. Nu ii place sa fie dadacit, nici macar atunci cand e racit. Medicamente nu vrea, eventual un ceai cu miere si o aspirina. Cateodata ma enerveaza ca este asa calm (Rac), ca eu trebuie sa preiau initiativa in aproape toate problemele. Dar e al meu si-l iubesc enorm. Sa stiti ca nu e de intrumutat[:D] Silvana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, din ce citesc io pe aici, vaz ca mai toti barbatii sunt ca al meu... adica... niste copii! Pai, asta e sexul tare?!? Vad ca majoritatea au nevoie sa fie cocolositi, inveliti la spate, sa li se dea pastilutele, ceiutul, sa fie programati la doctor, unde daca nu sunt dusi de manuta (a se citi impinsi de la spate) nu se duc nici morti, mai ales la dentist!!! Bravo noua, fetelor! Ce s-ar face berbatii astia fara noi?!? Unde sunt berbatii aia grozavi din filme, cu palos, cu sabie, cu pistol (ma rog, dupa epoca), unde sunt eroii aia care salveaza lumea? Unde e eroul de basm care vine sa salveze domnita inchisa in turnul de fildes?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mah,MILIA,ca si ei stiu ce ne trebuie noua si ne salveaza cateodata de mama mama,ne aducem aminte brusc de ce i-am ales.Am observat acilea o mare coincidenta :toti ai nostrii are boale calculatoriste.Ca s-al meu.La fel cu invelit popou noaptea,luat pastile si mers la doctor.Da` in rest e totul[il][bis][cina2][huta][xinpat][xinpat][xinpat][:I][:X]parfect.Sa ne traiasca !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si viitorul meu sot este un "copil mare" ... de cand ne-am cunoscut am grija lui ... ca uita sa manance peste zi la serviciu ... si venea seara acasa .... manca si i se facea rau. problema asta am rezolvat-o ... la pranz merg eu la el la birou (lucram foarte aproape ... ) si-i duc de mancare dar stau si langa el pana mananca ... nu de alta ... dar mi-a mai venit cu sandvichurile duse de mine in geanta! cu sanatatea ... la fel ... cand ne-am cunoscut, era foarte bolnav si statea asa cam de 6 luni ... l-am tot batut la cap sa mearga doctor ... a ratat programarile de 5-6 ori ... pana intr-o zi cand l-am luat de mana si l-am dus la URGENTE! acum se simte mai bine ... si nu-i vina sa creada! specific ... nu numai eu am grija de el ... si el la randul lui, este foarte grijuliu cu mine! ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...