Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CALITATEA APEI DE BAUT


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Se stie faptul ca "alimentul" cu cel mai mare potential cancerigen este tocmai apa, datorita faptului ca este si cel mai des utilizata.O folosim la ceaiuri, la pregatirea laptelui bb-ilor,la mincaruri, etc.Pentru gravide si pentru copiii de pina la doi ani, si cea mai mivca concentratie de azotati poate fi fatala.Ma gindeam sa deschid un laborator pt ape.As avea clienti ???Vreau pareri. danny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi folosim apa minerala imbuteliata,dar folosim apa si la spalat vase iar daca este sa aiba ceva ramine si pe vesela,nu? Eu sunt gravida si facindu-mi un al doilea set de analize mi-au iesit chisti lamblia si oua paraziti,va dati seama ce m-am speriat?Dar m-am dus la medic si mi-a spus ca nu e ceva surprinzator si ca aproape toata lumea are asa ceva si e tocmai de la apa...si nici nu ai ce-i face,fara apa nu poti trai.Tratament in sarcina se face numai homeopat si in ultimele luni de sarcina. Numai bine! [mamica]Teodorei[gravi]in 13 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi in general bem apa plata , iar eu din cand in cand mai beau apa minerala. Aici majoritatea cunoscutzilor au filtru de apa la bucatarie. Si noi avem unul, sincere sa fiu nu m-am gandit niciodata la cat de valoros este pt sanatatea mea, caci sotzul meu a insistat sa il cumparam. La cat a costat ma asteptam sa dea apa minerala dar sincere sa fiu pt mine acelasi gust are apa.[;)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anaraluca
Eu sunt total impotriva apei de la robinet in stare naturala, adica nefiarta ! Eu nu beau decat apa minerala imbuteliata iar pe cea de la robinet doar pentru spalat si folosita la mancare (adica fiarta). Ideea ta ar fi buna dar cum ai face livrarile ? Ana O viitoare mamica fericita!
1)Apa de la retea contine cloramina B(o substanta folosita la desinfectare).Aceasta substanta este cancerigena si cu potential mutagen, iar prin fierbere ea(si nu numai) se concentreaza si genereaza produsi secundari, chiar mai nocivi decit substanta din care au provenit. 2)M-am gindit la urmatorul sistem; -recoltarea apei de la client -analizarea personalizata si in functie de destinatia apei(de baut, mancare,piscina, acvariu etc) -consilierea (gratuita) a clientului -contactarea (pt client) a firmelor care furnizeaza accesorii pt imbunatatirea apei- in functie de problema depistata danny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Oana_B
De fapt, unele bacterii traiesc si in apa fiarta. Ideal ar fi de baut apa fiarta de doua ori, cum se face tuica sau de agatat la chiuveta o mantocarie din aia de filtreaza apa. Oana_B
Uff fericitilor...Voi sunteti dintr-aceia unde autoritatile dau si mai mult de 2 bani...pe oamei. Acolo(USA) apa de la robinet(depinde de stat) se dezinfecteaza cu oxigen activ(din ozon), ASA INCIT ESTE SUFICIENTA O "MANTOCARIE" DE FILTRAT. Puteti s-o fierbeti si de 20 de ori... danny
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...