Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

internetul in viata noastra


Elena

Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sotul meu a trecut prin spatele meu tocmai cind citeam subiectul asta, si-a aruncat si el privirea si acuma insista sa va spun ca eu imi petrec TOT timpul pe intrenet, si ca am sa-mi petrec TOATA VIATA pe internet!!![mariaj] Exagereaza, evident!!![bang] Dar, da, imi petrec cea mai mare parte a timpului liber pe internet si da, as face toate cele metionate mai sus mai mult, in afara poate de TV, la care in ultimul timp nu prea gasesc mare lucru sa ma intereseze. Internetul este fereastra mea catre lume si catre foarte multe lucruri la care nu am acces direct - deci, loc de defulare, intr-un anumit sens! DC e ceva special pe internet - loc de prietenii![flo] Numai bine! Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu am fost nevoita sa stau acasa de cand am ajuns in Fr iar daca sotul nu lua calculator si nu baga internet o luam pe campuri de mult[alcool][alcool].Pt. mine internetul e ca o gura de oxigen si zilnic am program - internet-.Bine ca am gasit si site-ul DC caci astfel nu mai sunt singurica, singurica[bang]. Va pup cristina [gravi] sapt.6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

internetul este practic un membru de familie:mancam impreuna,petrecem o gramada de timp impreuna,uneori am fi in stare sa adormim cu capul pe tastatura.acum lasand glumele la o parte o sa recunosc ca este foarte important pt.mine,este o adevarata sursa de informare,de recreere,un mijloc grozav de a lega relatii bazate pe interese comune si asta in conditiile in care sunt legata mai mult de casa si de micuta mea ioana care are doar 14 luni.in plus ma scuteste sa dau bani pe o tona de reviste,care in final oricum sfarsesc in camara pe jos.lipsa internetului pur si simplu m-ar devasta virginia[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat din timpul vostru liber il petreceti pe internet ? Mult,cu mult prea mult decat ar trebui...da,simt ca neglijez uneori alte lucruri mai importante...imi promit ca a doua zi nu mai deschid computerul...dar de putine ori reusesc sa ma tin de promisiune.Doar cand ma implic in vreo activitate care sa ma solicite la maxim-il uit cu zilele.Alteori cand se intampla sa nu functioneze(compu),ma bucur si imi fac cu elan toate treburile,ba mai ma si deconectez cu un film,putina muzica,desenez,ma joc cu copiii,ii duc la plimbare,ii dau in leagane,le cumpar dulciuri si hainute...si dupa asta vine cate o saptamana ploioasa si mohorata in care nu pot sa ies afara,observ ca in casa e curat luna,hobbyurile nu ma mai pasioneaza ca inainte,copiii dorm mai mult decat de obicei,iar eu dau din colt in colt ca vreau pe net:-)Si-l bat la cap pe sotu sa-mi repare compu..ca oricum tot el l-a stricat.Si-l repara si...in sfarsit,e liniste si pace in casa,eu sunt la zi cu stirile,mai schimb o vorba doua cu prietenii virtuali...deci sunt cu moralul ridicat...:-)si totul reintra in normal:-) Cu alte cuvinte,daca n-as avea internet acasa...mi-as pune:-) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit cumva la mine, Elena cand ai deschis subiectul acesta? [:D] Pai, eu sunt mai mult pe internet decat la masa, in pat(cand trebuie sa dorm)...Pai, daca sunt libera(nu muncesc) sunt toata ziua (poate cu pauze, care adunate la un loc fac 2 ore, maxim)...Intr-adevar, as fi facut celelalte lucruri mai des daca nu exista internetul...Dar mai nou stiti ce fac? Las calculatorul deschis pe DC si cand vad ca mai raspunde cineva la cate vreun subiect, raspund (ce sa-i faci, imi place tare sa tin conversatie)...Si in timpul asta fac mancare, curat, citesc un pic...Va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt dependenta de internet. Imi sacrific orele de somn, orele de recreiere, prefer sa nu mananc, sa nu ies cate o zi din casa, sa il las singur pe sotzul meu , doar ca sa mai arunc si eu un oki pe internet. De fapt a devenit un modus vivendi! Vorba cuiva: e ca aerul pe care il respir, e legatura mea cu lumea, cu prietenii mei, cu familia, cu voi! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...