Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem noi pentru noi mamicile/


Recommended Posts

iren;tu trebuie sa-ti tratezi prin doctor problema matreti daca este acuta cu singerari caderi ale pieli,apoi pe urma sa te gindesti la o culoare.Diferenta dintre hena si o vopsea normala ;este ca e facuta din pigment floral ,nu e toxica,imposibil de scos di par,un nr limitat de culori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
andrada;singura nu poti.numai la coafor dar cere foarte clar o spalare a parului cu decolorant ci nu o decolorare propriuzisa care tiar distruge parul ce sufera deja de pe urma sarcini. Iar tu nu vrei sa devi blonda .Deci numai o spalare a parului cu decolorant iar apoi o vopsea brawn-ciocolatie ar fi perfecta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: Eu am parul ondulat, cret, din nastere, nu m-am vopsit niciodata si nici nu intentionez sa o fac, il spal o data pe saptamina, dar as vrea sa stiu ce as putea face ca sa imi mai disciplinez buclele care uneori o cam iau razna. Am auzit ca exista un sampon+balsam+crema de par Sunsilk cu Aloe Serum special pt. par ondulat, dar nu stiu daca este bun. Ce imi recomandati? (Produse care sa se gaseasca in Ro) Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna alexia si bine ai venit printre noi. Am si eu o intrebare. Am un par moale, e vopsit dar problema este ca se electrizeaza f. tare. Nu am avut problema asta pana acum vreo luna. Si as mai vrea sa stiu ce ar trebui sa folosesc pentru volum, ca am folosit fel de fel de sampoane pentru volum , spume de par dar nimic nu a mers si se ingrasa la 2 zile. Multumesc gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Oana sa vezi ce coincidenta: ne cheama la fel sia vem acelasi tip de par. Deosebirea e ca eu l-am traumatizat de-a lungul anilor si l-am trecut prin toate culorile posibile, chiar dac blondaul nu ma prindea deloc. De aproape doi ani nu il mai vopsesc deloc si spre mare mea surprindere a inceput sa isi revina si chair aimi palce culoarea mea naturala. Din proprie experienta iti spun ca nu am gasit nici un produs cosmetic pentru par (folosibil acasa) care sa faca minuni. sampaonul de acre vorbesti-Sunsilk- e bun, mai ales in combiantie cu balsamul dar, dupa cum ti-am spus sa nu te astepti alminuni. Daca vrei sa iti ami "domolesti" parul incerca sa il speli de 2 ori pe saptamana, chiar daca ti se pare ca nu e cazul si nu se ingarasa. Oricum, un par proaspat spalat se aranjeaza mai bine. Sau apeleaza la profesionisti (daca iti permiti) ca ei stiu cum sa ii vina de hac. Eu am gasit pe un tip care face grozavii din parul meu (sta cate o saptamana intins) dar e cam scump si nu imi permit asa de des cum as vrea. Sper sa te ajute ce ti-am spus!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LAURA; in timpul sarcini parul nu cade,de aceea 3luni de la nastere pina la un an incepe caderea abundenta a parului,uneori foarte rau iar alteori mai domolita.Tunsul nu e o solutie dar daca vrei volum tundel in scari lungi si fati un permanent de sustinere.Un permanent acru pentru par normal ar fi ideal fiindca nu-ti arde parul. SI fiindca nu se mai poarta cretul mic cere un per. facut cu scheipersuri. CLAUDELE;primavara imblinzim culorile pentru a ajunge vara la culori deschise avind in vedere faptul ca vara parul se deschide din cauza soarelui.daca ai parul gros decoloreazal total si vopsestel cu ciocolata brawn, cu tinta as "gri'",findcaneutralizeaza rosul sau portocaliu. ADELA;e indicat la 6 saptamini dar daca nu-l mai suporti asteapta4,intre timp spalal cu un shampoon albastru loreal.diferenta este;vopseaua cu amoniac este de lunga durata in afara de tintele de rosu si violet dar e mai daunatoare,dar e singura care deschide culoarea parului putind ajunge la culori deschise.cea de a doua se foloseste pentru a reinprospata o culoare deja avuta.incearca o culoare8.1a WELLA. SAPHIR;incearca decolorarea prin shamponare pina la 3 tinte iar apoi vopsirea cu un7.73de WELLA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia, sar`mana. Inca o intrebare cu toate ca ai spus sa nu te aglomeram.[iartama] Ai spus ca in timpul sarcinii parul nu cade, dar dupa nastere, da... eu daca incerc decolorare prin samponare , nu o sa am apoi (dupa nastere) probleme, adica sa imi cada parul sau sa se despice??? Si inca ceva... ce inseamna "pana la 3 tinte"???(iarta-ma nu ma pricep la termenii de specialitate [:I])si daca ma duc sa imi cumpar singura acest sampon[?], ce anume trebuie sa caut? Multumiri[flo] Saphir[gravi]38saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

allya;DEPINDE CITI ANI AI SI CIT DE MULT AI ALBIT.DACAI MAI PUTIN DE25 LASAL ASA E SUPERB TUNDEL EVENTUAL PENTRU O SCHIMBARE MAI MULT VOLUM LA CRESTET ASTA ITILUNGUIESTE FATA SI MULYE SUVITE DE LUNGIMI DIFERITE PE FATA. SIMONAB.B;cocul kelli rol se tapeaza se infasoara pe mina stinga intrun coif se ridica si se infig agrafele in coif. daca nu iesti indeminatica uital si gaseste alt model. OANA; orice shampoon pt. par uscat(wella ori loreal) si o masca aceeasi firme tot pentru par uscat dar daca se gaseste in romania creme ptpar african nu ezita pt.tine sint cele mai bune.GABRIELA;cu cit iti vei spala parul mai des cu atit va deveni mai gras.nu insista cu spalatul pe pielea capului ci pe parul propiuzis ca sa nu stimulezi productia de grasimi a pieli.fati un permanent eventual de sustinere,si nu folosi nici intrun caz creme ori masca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...