Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce facem noi pentru noi mamicile/


Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
alexia,am si eu o intrebare daca se mai poate.spune-mi te rog ce produse de decolorare imi recomanzi(o gama eventual) si cum sa le folosesc astfel incat sa dauneze cat mai putin parului.eu ma decolorez si vopsesc o data pe luna(decolorez doar radacinile si-l vopsesc tot)acasa caci nu prea am timp de coafor. multumesc virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt, cand poti tu sa raspunzi. - firul de par subtire, fara volum - relativ rar - la decolorat se arde - permanent clasic acelasi efect: se arde si apoi se incalceste - se ingrasa a doua zi dupa spalat - cazut ingrozitor de mult dupa nastere, alaptez de 11 luni, in ac perioada am luat vit+calciu, zinc nu am avut voie - am crezut ca e bine sa folosesc tratament pe baza de petrol de la Gerovital si din cand in cand masti cu ou+ulei ricin+alcool - din ce ai scris pana acum am inteles ca la parul gras nu sunt indicate mastile: in acest caz ce pot face? - am retinul ideea cu perm acru+scheipersuri, sa vad unde se face in Ro Cu multumiri Corina si bb Ilinca 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Abuzez" si eu, Alexia, multumesc. Nu ma grabesc! As vrea sa stiu daca, in afara de vopselurile astea clasice, exista si alte metode de a te vopsi. De exemplu, sampoane colorante, pe care sa le folosim mai des (nu-mi place sa se vada parul nevopsit la radacina). Dar sa nu strice parul, totusi. Merci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milia, dar exista f multe solutii ca sa nu se vada parul nevopsit de la radacina, cum ar fi sampoanele pe care le mentionai, care sunt de la f multe firme, calitati diferite, insa daca nu te-ai mai vopsit niciodata iti recomand sa te duci pt. inceput la un coafor mai bun, un vopsit super poate ajunge si la 2mil 500 mii, insa cand ai iesit de acolo, esti zana-zanelor[:D]! Milia, dar tu nu ai vazut ca se poarta radacinile nevopsite? Mai ales la blond, daca nu ma crezi, urmareste vedetele noastre blonde sau uita-te la videoclipuri sau filme recente. O las pe Alexia sa te lamureasca mai bine. Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inprimul rind scuze tuturor pentru intirzierea raspunsurilor dar am fost plecata. VIRGIL;spunemi te rog ce culoare de par naturala ai si daca ai fire albe (multe ori putine)si cu ce culoare ti-ai vopsit parulsi ce marca.CORINA;in primul rind felicitarile mele findca alaptezi inca si tine-o tot asa.mastile nu sint indicate parului gras si sanatos pt.ca il ingrasa,dar dupa parerea mea parul tau a devenit foarte greu de intretinut datorita atit arderilor prin decolorare cit si a hormonilor.sti ceva sint foarte multe de explicat de data asta trimitemi nr. de telefon pe adresa mea de mail;alexiashourhedeli@yahoo.com si am sa te sun .MILIA;sincera sa fiu n-am nici cea mai mica idee de ce producte se gaseste pe piata din romania eu fiind plecata de 12 ani si din pacate tot de atunci nu am mai revenit .IN olanda in magazine se comercializeaza numai "clatiri"'cu vopsea cred ca si cu siguranta sint peste tot in Rom.sint culori in cuti intr-un fel de recipiente de plastis care contin un fluid care la rindul lui se combina si se amesteca cu alt fluid probabil ai recunoscut produlele respective acestea sint vopsele numite la noi clatiri si care contin un percentaj foarte scazut de h2o2 maxim6%.culorile astea deschid parul cu maximum 2 tinte [ex;din negru-maro inchis]si nu sint daunatoare in schimb nu acopera parul alb[cu exceptia lorealului care o face in proportie de 50%] nu-ti deschide parul si sint ideale pentru improspatarea culori naturale.Daca sint vopsele in tuburi metalice aici se vind numai in an-gros atunci vorbim de vopsele profesionale care folosite corect nu-ti dauneaza parului.daca esti satena deschis ori blonda si te vopsesti in aceeasi tinta ori ceva mai deschis atunci foloseste clatiturile cu vopsea (primele)fara problema daca esti mai inchisa la culoare si vopsita deschis vopseste numai radacinile , iar daca te vopsesti cu aceeasi culoare ca ceea pe care o ai ori cu rosu sau violet pentru bucatia de par in jur de 2 cm. poate fi camuflata cu o spuma coloranta musse carre la spalat iese.Vopselele profesioniste patrud in par pina in maduva (deci tin mult) clatirile in tesuturi tin 4-6 saptamini,iar spumele colorante ori gelurile colorante ramin pe par pina la spalatORI PLOAT.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...