Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Apa pe geamul termopan?


Recommended Posts

din cunostintele mele tehnice,stiu ca tocul geamului are intre exterior si interior un spatiu care este vidat si are un lichid sau o substanta foarte scumpa care izoleaza.unele firme ieftine nu le folosesc,iar ce este mai rau si unele firme scumpe spun ma le folosesc dar nu le folosesc.insa noi platim pentru ele.eu ma chinui de vreo 2 ani de zile cu aceste probleme.si am investit o suma fabuloasa in acest apartament.numai materiale scumpe si de ultima ora,dar tot ma chinui pentru aceste geamuri.PENTRU CA NU AU ACEASTA IZOLATIE INTRE TOC INTERIOR-EXTERIOR AICI SE PRODUCE O LUPTA INTRE AER CALD SI AER RECE.eu aerisesc in fiecare zi(toata ziua) astfel incat in acest cant sa existe numai aer rece.in timpul noptii cu centrala data la maxim nu are timp ca acest aer sa se incalzeasca si asa nu mai transpira.de dimineata o iau de la capat. SFAT:cand va mai puneti geamuri cereti factura ( nu cum am facut eu) si garantie.firma e obligata sa va dea!asa incat cineva va raspunde pentru inconveniente.INDIFERENT CE SPUN EI,NU ESTE NORMAL SA SE ABUREASCA.baliverne cu amplasarea apartamentului sau izolatie. GARANTIA trebuie sa fie de 5 ani si firma stie ca trebuie sa va dea ceva de calitate sau sa va spuna ce tip de termopan sau toc este. pentru mai multe info imi puteti trimite un mesaj. gabriela [flo] NICIODATA NU ESTE PREA TARZIU!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...