Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de aug - sept 2003 (12)


Recommended Posts

Ieri atunci cand am vrut eu sa intru pe forum se pare ca au avut ceva probleme si n-am reusit, dar, din fericire, am "gasit-o" pe Tigresa pe chat si i-am urat lui Horia [s]. Iar, pentru ceilalti sarbatoriti, le trimitem cate un pupic [pup] si le uram, de asemenea, [s]: Raluca Maria si Adrian (la implinirea celor 6 luni), Andreea Sorina si (parca!) Alexandra (la implinirea a 5 luni). Iuliana, si Oana se ridica in piciorute singurica daca gaseste sprijin in zona picioarelor si se poate apuca de mainile noastre. Fara ca noi sa facem nici o miscare de a o ajuta ![bang] De asta am asezat-o in premergator. Iar doctorita mi-a spus ca-i precoce si, asa cum v-am mai povestit, mi-a aratat chiar cum s-o invat cum sa se dea singura jos din pat. Danat, mie imi este asa de mila de Raducu, ma infior cand povestesti cum il doare. Sunt sigura ca ati ales solutia cea mai buna, dar e asa de greu sa-i vezi cum sufera... Bine ca nu am baietel, ca mi s-ar fi rupt sufletul... Raluca, eu am reusit sa intru pe pagina voastra si mi s-a parut interesant ce faceti voi. Ca sa nu mai vorbesc despre faptul ca e chestie frumoasa, nu-i asa ? Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iata ca am reaparut si noi printre voi.Ne-am luat alt calculator si pana am gasit un priceput sa-l faca a trecut cam multicel. Am ramas taaare in urma cu urarile asa ca ii pupam muuult de tot pe toti cei care au facut 5 si 6 luni. Si acum raport: - in prezent si eu si Raducu suntem raciti si tusim(mi se rupe sufletul cand il aud cu tuse magareasca).El ia Ambroxol pt. tuse ,Nurofen si in nas ser efedrinat si e mai bine.Eu sunt mai rau ca ieri dar rezist eroic. - joi i-am facut D3 injectabil pt. rahitism si saracutu tare cuminte a fost.N-a scos o vorbulita cand i-a bagat acul si doar spre sfarsit a chitait putin. - Raducu e in culmea fericirii pt. ca i-am cumparat un leagan si i l-am agatat de grinda despartitoare intre camere unde nu mai e perete( cand ne-am mutat am daramat tot).Il leg cu un fular ca sa nu cada in fata si ranjeste cu gingiile alea scumpe pana nu mai poate.Si ii place sa-l dai tare! - Cu mancarea o ducem bine.Mananca f. bine dar il doare tare burtica de la carnita de vaca asa ca ii dau numai pui.Cel mai mult ii place insa branzica de vaci cu biscuiti si mar copt.Eu iau biscuiti Cicicbebe cu banane si ii plac tare mult.Exista si reversul medaliei daca stai in casa cu Haplea.Noi nu mai putem manca si bea nimic in fata lui pt. ca oricat ar fi de satul urla ca vrea si el.Am avut un scandal zilele trecute.... ne-am batut parte in parte pe un pahar cu bere. - I-am pus o patura mare pe jos si multe jucarii si cand am treaba il pun sa se joace.Nu-l pasioneaza de nici un fel jucariile dar se plaimba pe patura destul de vioi.De 2 zile are si cateva tentative sa aduca genunchii sub el dar la prima miscare deabusilea ii scapa. - Cu lumina in camera lui noi am rezolvat-o cu un potentiometru la intrerupator.La culcare il dau mic de tot si cand ma duc noaptea la el la papa il dau usor mai tare. - Cu Tango am vorbit saptamana trecuta si tot necajita era saracuta.Daria tot nu mananca dar in schimb se lauda cu 2 dintisori.Nu vrea decat san si Tango nu prea mai are lapte.Cerealele nu-i plac,suc nu vrea.... Va pupam si promitem ca daca avem calculator nou sa fim mai activi. Irinuca & Raducu http://community.webshots.com/user/broscutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit printre noi, Irinuca [pup] ! Si noi facem D3 injectabil, ba chiar saptamana viitoare va trebui sa-l facem pe-al treilea [bang]. Ce vroiam sa va intreb si eu: bebeii vostri isi baga picioarele in guritza ? Ca Oana de cateva zile are marea pasiune sa-si bage degetelele de la piciorute in gurita sau sa-si scoata sosetelele din picioare, atunci cand este culcata pe burtica. Ce-o fi cu fetele care nu au mai intrat in ultima vreme (de exemplu, despre Tara mai stie cineva ceva ?). [pup] Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Duminica asta n-ati fost prea active pe forum, probabil ca a fost o zi plina pentru voi ! Dar eu de cand tot stau pe net am observat ca s-a facut ziua de 23 si trebuie sa fiu prima care le ureaza [s][s][s][s] sarbatoritilor de astazi: Petra (6 luni), David Ioan si Alexandru Calin (5 luni) [pup]. Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, eu sint pe baricade, ca intotdeauna si nu din lipsa de timp :), ca azi Emma m-a innebunit. Adormise, dar a facut pipi si s-a udat, nu stiu cum, dar s-a trezit si gata cu somnul si cind trece peste o anumita limita de oboseala face urit de tot. Si a urlat juma de ora, timp in care eu aveam treaba, trebuia sa imi fac temele (tocmai faceam un test online pentru scoala de la care nu puteam sa ma opresc). O puneam in pat si urla, i-am dat lapte, a baut un pic si iar urlete. Eu pur si simplu mi-am iesit din minti si am tipat la ea[bang] si acum am pe constiinta ...culmea e ca nu e prima oara, am mai facut-o o data[neand]...saracuta, se uita cu niste ochi mari si mirati la nebuna de ma-sa, dar pur si simplu nu am mai rezistat. Pina la urma a adormit in brate la mine. De 3 saptamini tati merge la servici si simbetele si duminicile si eu sint peste limita de obosita. Si ma trezesc numai eu noaptea, ca el vine frint de oboseala...pleaca la 6 dimineata si se intoarce pe la 7-8. Plus ca mai sint si un pic stresata, ca am de facut un eseu despre casatorie si eu habar n-am ce sa scriu. Cu toata casatoria mea de 3 ani de zile, realizez ca nu stiu nimic, adica nu ma pot exprima in cuvinte[bang]. Azi Emma a mai gasit ceva care o atrage la mine....adica cerceii:)). Mai, si ma trage si ii lasa si iar ma trage ....ce mai, e fascinata, cum e fascinata de ochi si de firele de par care imi ies din coada:)). Dimineata se apuca sa vorbeasca cu mincarea in gura (sau cu degetelele in gura) si sa stropeasca:)). Asa a descoperit ea ca poate scoate sunete noi si e tare incintata. Fetele sint tare ocupate, e we si banuiesc ca inca celebreaza Valentine's Day[:p][xinpat]. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu scurt ca sa le urez LA MULTI ANI sanatosi si cumintei sarbatoritilor de astazi: Petra, David Ioan si Alexandru Calin [cheers][cheers][cheers] Aseara am sunat la medicul de urgentza de la CMU ca o cam bagasem pe mineca de frica, aveam super-flux, maree ce sa zic, de "rusi", imi schimbam la juma de ora tamponul, a fost cevaaaa....in plus ma simteam cam ametita si parca mi se inclesta maxilarul. Radu era la ora de nervi cand nu-i intra nimeni in voie, tacsu era speriat cind a vazut (intamplator) ce cheaguri curgeau din mine [bang], si o cam sfeclise, ca s-a speriat rau (nu de alta, dar cred ca si-a dat subit seama ca nu s-ar descurca singur cu fii-su [xx(]), ma intreba daca sunt in stare sa-l ajut la baitza si apoi la supt, si bineinteles ca tot eu i-am dat sa suga, ca daca bb nu adoarme din prima la supt taica-su se enerveaza foarte si mai rau ii face (cum a si fost cazul aseara, ca s-a trezit fix cind l-am pus in patuitul lui, ba s-a lasat si cu un concert in do major de urlete cu tema "vreau in bratzeeee"). Totusi nemaifiind in stare sa-l iau in bratze m-am dus linga el, l-am mingaiat pe burtica vreo 5 min in care sunetele se amplificau si erau chiar agasate, adica cum de indraznesc sa stau la juma de metru de el si sa nu-l ridic [bang]. Asa ca mi-am zis "zoe, fii barbata!" si am iesit, l-am lasat in toiul concertului, a mai tras fix 3 minute de tipete din ce in ce mai incete (ca era varza de obosit dinainte) si a adormit baiatul si inca doarme deci de 10 ore [:D]. Apropos de plins, stiti ce mi-a zis pediatra cind a fost acum la 5 luni? (Normal ca nu stiti [:D]) Ne-a repetat a nu-stiu-cata oara sa-l lasam sa plinga daca stim ca nu sufera de nimic (adevarul este ca Raducu are un plins anume cand vrea in bratze, asa parca de ciuda plinge) si i-am spus ca l-am mai lasat cam 10-15 min dar ca nu mi-a mai venit sa-l las in continuare, si cica ea: "aaaa, credeam ca l-ati lasat o ora si jumate nu 15 minute" pfffff, auziti si voi, ca cica "nici nu stiti ce smecheri sunt si cat de mult ii tine benzina sa tipe" si ca "nu patesc absolut nimic daca tipa mai mult, ca asta-i modul lor de a comunica si nu le face rau tipatul asa cum i-ar face unui om mare". Ca chiar daca e baietel, nu are hernie si are testiculele coborite asa ca nu are ce sa i se mai intample din acel punct de vedere daca tipa. Mie, totusi, nu-mi vine sa-l las vreodata mai mult de 15 min si asta maaaaxim, daca ma leaga tacsu de calorifer [:D]. danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexa are bronsita acuta [bang] [bang] [bang] si daca nu-i trece nici cu tratamentul nou tre sa ma internez in spital cu ea. [bang] [bang] ... si se pare ca are si strabism. [bang]. Si in plus, colac peste pupaza, am racit si eu care concide cu creizele mele de ulcer la tzanc. Freia is bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza ca nu am mai intrat de citeva zile bune, am ramas in urma cu urarile asa ca "La multi ani", sa creasca mari si sanatosi pentru toti sarbatoritii din aceasta perioada. danat: sanatate multa, inteleg ca acum esti bine David inca nu e foarte mincacios, dar s-a mai obisnuit si el cu anumite gusturi. Din pacate inca brinzica nu ii place nici macar amestecata cu banana (care era favorita lui). Se pare insa ca s-a cam saturat si de banana, si la capitolul fructe stam destul de prost. Din cite vad eu la fetele care au alaptat mai mult, e regula generala cind bb-ii incep sa renunte la sin sa fie foarte grea adaptarea la alte gusturi, si automat sa nu mai ia bine in greutate. Este prima luna cind iau laptele praf (sector 6), dar a fost ceva ingrozitor, nu s-a stiut cind vine si a fost super coada, plus ca puteai sa nu mai prizi. Asa e tot timpul si peste tot? Toate bune, Reby si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danateule, cred ca a fost o intamplare ca Raducu s-a oprit din plans asa de repede. Am incercat si eu de cateva ori sa-l las pe Sergiu sa planga dar nu am reusit. Cand il auzeam cum plange cu sughituri si cu atata disperare si mai avea si ochii rosii de plans si lacrimi pe obraji..........parca imi venea si mie sa plang. Freia, ce sa-ti zic, insanatosire grabnica......... Suzeta este prietena cea mai buna a lui Sergiu [olala]. Asadar, cand este nervos sau noaptea cand se mai trezeste numai cu suzeta il linistim. Ca sa nu mai vorbesc ca si-o ia si o baga singurel in gurita [;)]. ASa ca la noi cred ca va fi o problema sa renunte la ea, doar daca cine stie, va renunta singur la un moment dat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...