Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Chitanta pe serviciile medicale ?


Recommended Posts

Fetelor, vreau sa va intreb si pe cele din Bucuresti dar si pe cele din alte orase din tara, daca vi s-a dat chitanta atunci cind ati fost la un cabinet particular medical sau la o policlinica privata. La policlinici private am auzit ca de obicei se da chitanta. Dar cit despre cabinetele mici particulare? E vreunul care sa faca asa ceva? Va rog spuneti din experientele voastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ha! Ha! Ha! Sincer mi-a venit sa rad cand am citit intrebarea...Cu exceptia catorva clinici mari private de genut Medsana, Medicover, Unirea si celelalte de acelasi tip, in rest eu nu am auzit de chitanta. Chiar astept cu interes celelalte raspunsuri. Cu drag, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit bon fiscal (casa de marcat) de la cabinetul stomatologic pe care il frecventez (la parterul unui bloc), am primit bon fiscal de la radiologie, am primit de peste tot de la cabinetele particulare / cu taxa de pe unde am fost. Bine ca am fost mai rar in ultima vreme.. si la frizerie am vazut ca au casa de marcat si dau bonuri fiscale acum. Cu respect, Florin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joxy, scuze ca indraznesc... de la ginecolog ai primit?! Ca am o presimtire ca discutia asta are ca embrion un topic ajuns pe la cosul de gunoi zilele trecute...si mai presimt ca iar o sa va indarjiti inutil... sper sa ma insele presimtirile de data asta! Zambete si armonie va doresc! Cu drag, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Eleni
Ha! Ha! Ha! Sincer mi-a venit sa rad cand am citit intrebarea...Cu exceptia catorva clinici mari private de genut Medsana, Medicover, Unirea si celelalte de acelasi tip, in rest eu nu am auzit de chitanta. Chiar astept cu interes celelalte raspunsuri. Cu drag, Elena & Maria Bucuria Joxy, scuze ca indraznesc... de la ginecolog ai primit?! Ca am o presimtire ca discutia asta are ca embrion un topic ajuns pe la cosul de gunoi zilele trecute...si mai presimt ca iar o sa va indarjiti inutil... sper sa ma insele presimtirile de data asta! Zambete si armonie va doresc! Cu drag,
Elena, eu am intrebat foarte serios si nu as vrea ca acest subiect sa fie luat altfel in considerare. Presimtirea ta a fost gresita, nu am avut nici o intentie de indirjire cu nimeni am pus doar o intrebare, poate cam naiva, dar totusi o intrebare, care sper eu ca va beneficia de cit mai multe raspunsuri si le multumesc celor care au raspus deja sau o vor face in continuare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu primesc chitanta de fiecare data cind merg la ginecolog la cabientul lui particular si la stomatolog. A, cind am facut o radiografie dentara mi s-a dat si atunci chitanta. Mi s-a intimplat insa sa merg si la cabinete particulare unde nu se da nici un fel de chitanta... Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alison, nici gand sa iti desconsider subiectul... Mi-a venit sa rad de faptul ca eu nu am auzit de la nimeni pana acum, cand am citit si raspunsurile celelalte, cum ca ar fi primit chitanta. Nu radeam de subiectul tau, Doamne fereste! Uite chiar acum m-am apucat de intrebat toti colegii mei care au mai fost pe la diverse cabinete in ultima vreme si nici eu nu au primit, si in cauza sunt un cabinet stomatologic, unul de radiologie dentara si unul dermatologic. Si ma bucur ca m-am inselat in afirmatia de mai devreme. Si nu editez cele afirmate mai devreme, ci doar imi cer scuze daca te-am facut sa crezi altceva. Cu drag, Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...