Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tabieturi?


Recommended Posts

Mi-ati placut tare, pe langa ca nu fac nimic pana nu beau o gura de cafea dimineata din cana mea, dupa care ma uit imediat la email, pe langa ca strang masa inainte de desert, ceea ce intre noi fie vorba sunt lucruri destul de normale, perdeaua netrasa pana la capat sau covorul indoit la coltz ma scot din rabdari rau de tot...ma simteam cam sarita, acuma ma simt banala si normala:-)) V-am pupat si week end placut tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ma inscriu si eu la faza cu geamurile, sa nu le vad fara perdele ca ma ia cu frig, suna a casa pustie. Si ar mai fi: nu pot sta ziua intr-o camera cu ferestrele camuflate, nu suport vase murdare in chiuveta (asta vad ca e deja banal), nu suport usi deschise la dulapuri. Si patul nefacut dimineata. Daca prin cine stie ce minune nu am incotro si-l las asa mi se strica ziua. A, si daca gasesc vreo urma de firimitura pe masa din bucatarie imi pierd uzul ratiunii [alcool]. Dar stiti ce cred eu? ca toata lumea are tabieturi, fiecare din noi e mai ordonata cu unele aspecte ale vietii (ce spuneti voi cu hainele asezate pe culori in dulap tine de ordine, as vrea si eu, dar nu pot, la mine in dulap zici ca ai dat o bomba, oricat incerc eu s ale tin in ordine). Mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu va citesc de la inceput si ma gandeam ca nu am nici un tabiet, manie , toana sau mai stiu eu ce. Dar uite ca in seara asta mi-a venit si mie randul. Noroc ca mi-a atras atentzia barbate-meu ca altfel nu imi dadeam seama[:D] Eu am un bol maaare plin cu creioane, carioci, pixuri, etc. Inconstient , daca vad ca nu sunt in ordinea hotarata de mine ma duc si le aranjez. Si nu e vre-un criteriu anume (dupa culoare sau dupe marime) Nooo! E unul hotarat doar de mine: carioca neagra, apoi cea rosie, pixul albastru, apoi cel rosu, apoi creionul cu mina de 0,5 si asa mai departe.[:D] Imi dau seama cand scrie barbate-meu ceva ca nu le vad in ordinea in care le-am lasat. Si inca ceva: niciodata, dar absolut niciodata nu mi-a placut faptul ca (,)creioanele sa stea cu varful in jos. Oriunde ma duc(chiar si la banca sau la loto-prono) le aranjez cu ciocul in sus. Si ultima buba pe creier[:D]: de cate ori incep un pachet de tzigari , prima tzigara o intorc si o fumez ultima. Mania asta din urma o am de vreo cativa ani buni (mai exact de cand m-am apucat de fumat si anume de vreo 9 ani).[detectiv] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cu fixurile, ca astea nu-s tabieturi...is pasarele la creerel... Perdeaua trebuie sa fie arajata sa nu se vada un colt de geam descoperit, imi da senzatia ca renovez in casa,ca zugravesc. Ma scol din pat garantat sa o indrept,nu as putea dormi/citi/uita la tv/manca daca o vad sau o stiu asa. Dimineata trebuie sa fie ordine luna-bec in bucatarie ca daca nu mi stricata ziua. Hartia igienica trebuie sa se desfasoare INTOTDEAUNA spre mine, nu spre perete. O intorc oriunde as fi, in vizita,la scoala, la buda publica,egal. La baie trebuie sa ma spal pe cap cu doua feluri de sampon si sa ma cremuiesc dupa aceea din cap pana in picioare. Nu ma culc nespalata pe dinti nici moarta. Poa sa fie 5 dimineata si eu sa fiu critza ca nu intru in pat fara spalat pe dinti si pe fata, demachiat, cremuit,pieptanat. Imi iau micul dejun in fata computerului. Intarziu de obicei la scoala din cauza asta dar nu ma las.# In tren/autobuz/metrou/etc trebuie sa stau cu fata la sensul de mers. Daca nu e loc asa, stau in picioare. Deja ma ia cu groaza cand rrecitesc asa ca ma opresc aici... Laura si papusica din burtik ( 27 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am mai distrat de mult asa bine,pur si simplu sunteti de belea!!!luati-va fratilor covoare rotunde sau ovale si in loc de perdele jaluzele ca sa mai scutiti din eforturi!cea mai scumpa mi s-a parut laura cu hartia igienica.am si io un pitic mic:nu suport radacinile negre la parul blond,ca urmare ma vopsesc in fiecare luna. va pup, virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are tabieturile ei,recunoastem sau nu.Sau nu ne dam seama si e nevoie sa ne spuna altii. Nu e nebunie! N-am inteles,ai pisica sau catel.Eu am catel si e adorabil.E chiuaua. Sa-ti spun ce e dragostea adevarata(desi devez putin de la subiect si-mi cer scuze,dar merita) Dragostea adevarata e atunci cand catelusul vine la tine si te linge pe fata,chiar daca l-ai lasat singur toata ziua. Oricum un copil e cu totul altceva. Tabieturi? Ca lucrurile sa fie la locul lur e mania tuturor femeilor care se respecta,dar sa nu omoram pe cine nu se incadreaza in tiparele pe care le stabilim.Ne-am omori sotii in fiecare zi.Nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rachel owen
Fiecare are tabieturile ei,recunoastem sau nu.Sau nu ne dam seama si e nevoie sa ne spuna altii. Nu e nebunie! N-am inteles,ai pisica sau catel.
Pisica am, Rachel, care si el (ca-i motan) are tabieturile lui...Noaptea doarme cu noi pe un anume colt de pat, ziua in sufragerie intr-un anumit loc...Nu mananca decat ficat inabusit sau gratar...vezi? daca animalele au tabieturi, ce sa mai zicem de noi oamenii... Ati fost foarte simpatice toate, si recunosc ca am auzit de "fixuri"noi, de care nu stiam..si, asa cum spunea cineva mai sus, atata vreme cat nu deranjam pe nimeni (prea tare...[:D]) cu ele, noi sa fim sanatoase... Va pup pe ...tabieturi, V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...