Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sondaj:Cate kg in sarcina?(2)


Recommended Posts

Buna Eu la primul BB (acum 6 ani) am luat 13 kg (normal se pare) dar din pacate le-am dat jos cam intr-un an deci destul de greu iar supararea mea mare este ca am ramas cu burtica (mica dar e). Acum sunt insarcinata, am 15 saptamani, si am luat aproape 4 kg, cam mult cred dar asta e, bebe sa fie sanatos! Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna eu am nascut acum zece zile si am luat 18 kg in timpul sarcinii. Dupa nastere, cind am ajuns acasa, m-am cintarit si dadusem doar zece, cind eu credeam ca am deja silueta! si ma gindeam ca in curind o sa incap in hainele mele dragi care stau insirate pe umerase. Intrebare intrebatoare pt mamicile c experienta: mai am burtica asa ca la 3-4 luni, nu vreau sa tin regim, ca alaptez, pot sa pun centura din aceea care stringe burtica, are vreun efect? ca doctorul meu mi-a spus ca el nu e de acord cu asta, pentru ca forteaza muschii, iar eu am facut cezariana si muschii mei abdominali sunt deja taiati si in refacere, sa am rabdare ca imi voi reveni singura. Dar ma gindesc sa nu-mi para rau mai tirziu ca n-am pus si eu cenntura macar 2 ore pe zi, decit sa am burtica mai incolo, mai bine sufera baba acum pentru frumusete! Miri si Ana -9 zile-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,ma speriatiii. am 10 saptamani de sarcina si am luat..2.5-3 kg.problema ar fi urmatoarea, inainte de a ramane gravida cu trei ani[bis]am slabit,17 kilograme, am ajung un" fotomodel"[biz]veritabil. imi place imaginea mea,dar daca ma ingras si nu mai pot sa mi re[hop]vin¿? ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am slabit intr-o luna aveam deja greutatea dinainte, acum am silueta de fotomodel, daca tot veni vorba, deci se poate sa slabesti, eu chiar voiam sa raman un pic mai plina ca am doar 47 kg, dar ma simt f.bine asa. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu am 17 sapt. si am pus 3,5 kg, ceea ce mi se pare rezonabil, mai ales ca numai burtica mi-a crescut, in rest ramanand la fel. Ei....dar nu imi fac iluzii.....de acum incepe "pusul" kilogramelor[:D]. Dar noi sa fim sanatoase si bb-ii nostri, ca avem timp sa le si dam jos! Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...