Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

deslusirea viselor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pisica in orice vis --vei avea de a face cu oameni fatarnici caind e vorba de o pisica neagra e clar ca are ganduri necurate pentru cel ce o viseaza iar despre faptul ca ti-a intrat pe geam in casa ...fa si tu o legatura si fii foarte atenta. in vise deseori pisica este ceva malefic. cici am editat pentru ca am cautat si fereastra deschisa care inseamna ca vei afla o taina carare inseamna o veste neasteptata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca visul tau vrea sa te avertizeze; serpii galbeni de care nu iti era frica ii reprezinta pe cei care vor sa-ti faca rau dar tu nu te temi de ei caci sti ca sunt neveninosi si chiar daca te musca nu te doare; ei sunt cei din afara nu sunt cei din viata( casa)ta; dar ai grija la sarpele cel mic si verde care se afla printre ceilalti serpi; de el iti este frica si te feresti; el este diferit de ceilalti si culoarea lui este diferita si marimea; el creste in apropierea ta; nu-i subestima puterea; fereste-te de cei care sunt in preajma ta si mai ales nu te increde in ei; rugaciunea este arma cu care poate fi distrus dusmanul; increde-te in puterea lui D-zeu si nu in puterea ta cami Cami si bebeul David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

loredana, sper sa nu te superi, pentru ca intentia mea e departe de a dori sa te supar [flo] in una din cartile pe care le-am citit in urma cu ceva ani (cred ca era "Turnul nebunilor", nu imi mai amintesc... in orice caz, Freud era cel ce explica ce inseamna cind visezi sarpe)), deci in acea carte, Freud spunea ca, in vis, sarpele = organul sexual masculin, deci "probleme sexuale", nemultumire de ordin sexual etc). evident asta poate fi o prostie, insa m-am simtit datoare sa scriu si eu ceva, din ce mi-am amintit... numai bine[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by loredanaiascu
Multumesc de primire... am visat ca merg pe o carare plin de serpi... serpi galbeni cu dungi pe ei... nu erau veninosi... apoi m-am vazut in casa... la mine acasa si avem serpii aceeia pe mine... 3 dintre ei m-au muscat dar nu eram speriata...ca stiam ca nu sunt veninosi... apoi unul dintre ei era verde si micutz...dar creste... tot crestea iar eu ma tot feream de el... apoi m-am trezit Asta am visat de 2 ori saptamana asta lore
Cateodata incerc si eu sa-mi interpretez visele, dar teoria mea (care mi se potriveste mie) e ca nu e cel mai interesant ce visez ci ce simt (teama, bucurie,placere) si cu ce senzatie ma trezesc. Eu cred ca visele, mai ales cele care se repeta vor sa ne pregateasca pentru o anumita situatie. Cand situatia se iveste sa stim cum s-o tratam. Deci incearca sa-ti amintesti cu ce sentiment te-ai trezit, asociaza liber (fara simboluri - simbolurile nu sant pentru toti aceleasi; ca ex. pisica pentru unii inseamna persoana fatarnica, pentru altii - ca mine, inseamna persoana loiala) Incearca sa-ti amintesti daca inainte de visul acesta repetat ai mai visat cu serpi si ce s-a intamplat atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99 Eu cred ca visele, mai ales cele care se repeta vor sa ne pregateasca pentru o anumita situatie. Cand situatia se iveste sa stim cum s-o tratam.
eu am visat acum cateva nopti ca napadisera tornadele peste mine, locuiam intr-o vale inconjurata de munti stancosi, erau fo 4-5 vartejuri puternice, toate mi-au ocolit casa, dar unul a lovit varful unui munte si stancile pravalite mi-au pus casa la pamant. stateam si ma uitam la tornade ca in filmele cu prosti, fara sa ma misc. si tot nu sunt pregatita sa intampin evenimentul in realitate, ca am trait asa ceva prin US centrale si m-am panicat. in vis, o vecina imi striga sa salvez ce se mai poate din daramaturi, iar eu cautam telefonul mobil sa imi sun barbatul. m-am trezit vorbind in somn "alo, ghici ce s-a intamplat in lipsa ta". [alcool] sa nu va mai zic ca dupa doua zile anuntau nenii astia la teveu "tornado watch". dar numai a turnat cu galeata, nimic altceva. oricum, saptamana asta numai tampenii am visat, intr-o noapte cica nascusem si bebele arata ca un pui de gaina, dar fara puf, era rahitic si cu cioc. alta noapte, tot cu bebe, dar unul urat rau de tot si eu ma intrebam in vis ce am facut de-am meritat asa napasta, ingrozindu-ma ca voi petrece toata viata cu o pocitanie. nu-l iubeam in vis de nici o culoare. [bang] daca am empatie cateodata sa descifrez visele altora, cand vine vorba despre ale mele sunt tufa de venetia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...