Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gravibinon


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu tocmai aseara am facut o fiola! Gravibinon este pt. iminenta de avort,eu fac preventiv numai 2 fiole pt.ca sarcina anterioara a fost tot timpul in iminenta de avort,dar cunosc viitoare mamici care fac tratament(poate o sa-ti raspunda si ele,ca stiu mai multe).Se zice ca e eficient si sincer eu am preferat sa ma intzepe o data pe saptamina,decit sa iau o cutie de pastile si se mai zice ca ar durea,dar pe mine,nu!Depinde! [mamica]Teodorei[gravi]in 14 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e pentru iminenta de avort. eu am avut placenta praevia di in luna a doua s-a dezlipit o parte de placenta. de atunci am luat 6 pastile de alilestrenol pe zi di o fiola de gravibinon injectabil pe saptamana (bine, pe langa tratamentul de urgenta la momentul oportun pe care l-am facut in spital). Si toate aste pana la 7 luni cand a zis doctorul ca se poate naste oricand dar are sanse mari de supravietuire. Bafta si sarcina usoara. Adina si dragalasii ei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dg. deja ti l-au dat fetele, si eu am luat din luna aII-a , "sarcina cu risc" (am probleme renale si aveam 30 ani) , deci am luat din luana a II-a pana in a VII-a). Aveam emotii sa nu fie copilul paros dar a fost si este totul OK. Nu am avut nici dureri de nastere, contractii f. usoare , dar am nascut cu cezariana. Injectiile dor putin deoarece sunt uleioase, maseaza bine "partea dorsala" sa nu faci noduli, si pune dupa intepatura o feliuta de cartof cruda, depinde cat de lung este tratamentul. Succes si aveti grija de voi! Sanatate si numai bine! Gabi si BRiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru incurajari. Situatia mea este cam asa: in 2001 am nascut o fetita. La doua saptamani dupa nastere mi-au facut un chiuretaj pentru ca nu se oprea sangerarea( placenta nu a fost bine curatata la nastere). Acum la a doua sarcina am aflat ca in urma acelui chiuretaj am hipoplazie uterina. Sper ca acest gravibinon sa ma ajute sa duc sarcina mai departe. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut la 8 saptamani, cand am cazut si bb s-a desprins. am facut una la 2 zile. norocul meu ca le-am mai prins gratuite. au fost 5 atunci, si gata. acum am un ingeras de 6,2 luni.
Cristina si [copil] Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro - AVEM NOUTATI http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...