Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (19)


Recommended Posts

simina, asa e! sunt recunoascute de acum studiile, totul e sa te si angajeze cineva..am primit impreuna cu diploma un soi de "foaie matricola", in romana si engleza..cu note si tot (credite, ore de studiu..). e un mare pas inainte! matei are 4 dinti iesiti de tot si 2 despre care va povesteam ieri..deci aproape 6 dinti in total, la nici 8 luni!!! sunt ingrozita de ritmul in care ii ies, sper sa ia o pauza de eruptiii dentare o vreme, ca o sa capiem cu totii! si noaptea asta a dormit f f prost, cu vreo 4 treziri cu "linguritu" e mai bine, l-a mai dat bona pe brazda..e o bona cu experienta in crescut copii, vad ca are multa rabdare (mai multa decat mine[:o)]) ema, cu clorul....eu nu l-am dus inca pe matei la inot ca mi-e teama nu doar de clorul care intra in ochi, ci de cat se absoarbe prin piele! aici in zona floreasca a fost un accident acum cativa ani cu niste copii care s-au intoxicat astfel cu clor, intr-un bazin...
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna ziua tuturor sucevencelor si nu numai ! ma numesc nadia , am aproape 30 de ani (pe 18 oct schimb prefixul).Sunt insarcinata in 23 de sapt. aproape 24.Nasc in ianuarie , cel mai probabil.Sper sa ma primiti si pe mine aici in clubul vostru. va dau datele mele . UM 17.04.2007 , DN 18.10.1977 , DPN 21.01.2008 la eco mi-a iesit baiat care se va numi CALIN. VA doresc o zi buna tuturor ! Nadia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, nadia! eu sutn responsabila cu listuta, o sa te trec acolo cat de curand! cum e burtica? ai o saricna usoara?esti la primul copil? em, cica reziul e la bucuresti anu asta, poate asa ne vedem si noi, cand vii incoace!!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emushi, recuperarea merge cu pasi lini...inca mai trebuie sa cumparam un aparat, facem cu ce avem acum.Am fost la repartitie de camera in A.N.E.F.S pentru Dana, abia azi spre seara i-au dat camera in camin si e jalnica...am incercat sa o dam cu lavabila si nu merge, caci e data cu huma...si trebuie tot dat jos...glet...api restul...nu au tinut cont de media fetei, 9.90....imi vine sa ii impusc...incerc sa dorm dar din cauza nervilor nu pot. Va pup!!!!m-am racorit si eu la voi...[bang][bang][bang][bang][bang] Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga meg , multumesc pentru primire.Sa va spun cate ceva despre mine.Am aproape 30 de ani dupa cum am spus, sunt la prima sarcina care din fericire merge execelent.MA simt foarte bine, analizele au iesit bine pana acum , am 23 de sapt merg spre 24.Am facut eco 4d la Policlinica Bethesda si am aflat ca o sa am un baiat. E sanatos , se incadreaza in grafice , e jucaus , isi face facuta prezenta din ce in ce mai tare.Va spuneam de sarcina cu emotii si va explic si de ce. In 2002 in urma unor complicatii la rinichiul drept , am ramas fara el.M-am operat la Clnica Renala Fundeni din Bucuresti si traiesc cu un rinichi de atunci.Analize la fiecare 6 luni pentru a vedea daca poate lucra de unul singur.M-am interesat la medici daca pot face copii, toti asigurandu-ma ca e ok atata timp cat rinichiul e ok.Cu un pic de efort si multa grija ( regim , apa plata permanent,nu frig etc) totul e mai mult decat ok. Am muncit un pic pana sa raman insarcinata (credeam ca nu o sa am aceasta onoare de a fi mamica) dar Doamne Doamne m-a ajutat.Sunt fericita alaturi de sotul meu de familia mea si astept cu nerabdare venirea celui mic.Burtica nu prea se vede , inca nu mi-am luat alte haine , cele vechi imi vin inca perfect.Am noroc si de un servici bun , stau la birou , sunt inginer chimist si inspector resurse umane , de sefi buni care ma sustin si ma ajuta cand am nevoie. Am vazut ca ai nascut recent , poti sa-mi spui si mie unde si cum a fost ? va multumesc. NADIA ,[gravi] 23 + [baietel] CALIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am nascut in bucuresti, unde m-am stabilit de vreo 7 ani (facultate, apoi sot bucurestean). nasterea a fost usoara, pe cale naturala, dar cu anestezie peridurala...au fost nasoale primele 5 zile cat am avt firele de la epiziotomie, insa dupa aceea m-am refacut f f repede. din pacate mai am de dat jos cateva kg..intru in cam toate hainele dinainte, cu exceptia a 2 perechi de blugi, dar nu stau chiar grozav pe mine..inca mai am ceva sunci pe burta[grasa]. felicitari pentru sarcina! chiar ai o poveste extraordianra!
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou . Din pacate , trebuie sa nasc neaparat cezariana din cauza rinichiului. As fi vrut sa nasc normal. Dar cum nu putem sa le avem pe toate .... Eu nu ma pot hotari : sa nasc la spital cu multe "contributii" sau la un spital particular din oras deschis recent unde conditiile sunt de lux , iar pretul e cam la fel. Inca ma mai gandesc , nu stiu inca ce sa fac . Daca sunt fete aici care ma pot ajuta le-as fi recunoscatoare. Macar ceva impresii , conditii din spital , tratament etc. Va doresc o sambata si o duminica placuta ! NADIA [gravi], 23 + cu un baietel CALIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor!

Simina, vino cu incredere. Suntem vreo 45, cred, ....nu cred ca va fi vreo problema, caci profu are interes sa fie cat mai multi.

Nadia, eu iti recomand cu caldura Bethesda, mi-am operat pisoiul de amigdale si polipi acolo si am fost super multumita de conditii. Eu am avut o experienta super nasoala la spitalul judetean, ...asa ca la al doilea... ma duc din prima la bethesda,.. nici nu ma gandesc sa merg la judetean. Este super bine, curat..civilizat, si experienta unei nasteri poate fi nemaipomenita acolo si poate fi un iad la spitalul judetean. Tu faci cum vrei.

Meg, cum ai gasit-o pe bona si cu cat o platesti?

Mai fetelor, ce trucuri de ramas gravida mai stiti...ca vreau sa le aplic...., poate stiti voi alte secrete... ca nu stiu de ce bb nu vrea sa vina si la mine inca odata. Pana acum m-am pazit sa nu raman si acum....ciuciu... nu vrea sa vina bebele mai repede.

 

Pozici

Crengu, mami lui Cristian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cafea] In primul rand doresc sa spun si eu Nadiei "Bine ai venit!" Nadia, o sarcina usoara si multa sanatate! Eu am nascut la judetean si am avut noroc, am fost bine ingrijita, dar asta se intampla anul trecut... acum, din cate am citit in ziare... e cam urata situatia, asa ca te poti duce linistita la Bethesda, am si eu colege care au nascut acolo, fiind multumite de acest lucru. Meg, ce de-a dinti are Matei! Bravo, o sa-i vina mai usor sa pape. Narci la 8 luni avea un dintisor. Acum are 4 iesiti dar mai dau inca doi. Simina, buna intrebare, nici nu m-am gandit sa-i fac site Ralucai, nu stiu de ce, dar munceste ea cu o prietena sa-si faca o paginuta. Vom vedea rezultatul, daca va fi nevoie o sa ma implic. Ce-ti fac copilasii? Doina, ii dorim recuperare rapida lui Dan! Cat despre camera Danei, mi-amintesc de mine, in primul an, s-a dus taica-meu la administratora si a schimbat camera, in afara de gandaci nu aveam nimic, nici chiuveta, nici usa la dulap, nici draperie, nici oglinda, nici nimic... Am nimerit alta unde nu am avut tare mult de muncit. Crengu, nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, la mine cand m-am straduit mai tare nu am reusit, cand am fost mai lipsita de speranta dar oarecum linistita din acest punct de vedere, atunci s-a intamplat. Va pup pe toate! Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! MUltumesc pentru sfaturi. Faza e ca la Bethesda daca intri in travaliu noaptea sau inainte de termenul la care te-au programat nu te opereaza.Deci inevitabil ajung la spital. Asa a patit o colega de-a mea care facuse toate pregatirile pentru a naste la Bethesda si a ajuns la spital la urgenta dupa ce i s-a rupt apa la 7 luni jumate.Din pacate copilul e cam bolnav , a trecut prin clipe groaznice , l-a operat la Iasi.Acum e cat de cat mai bine , dar va trebui sa poarte un corset pana la varsta de 18 ani.Are o problema la coloana. Va rog , daca ati nascut acolo , care e procedura care trebuie urmata.Unde ma inscriu ? ce pasi ar trebui sa urmez , sau cel putin cum ati procedat voi. Multumesc anticipat pentru orice sfat. Va sarut si o duminica placuta ! NADIA [gravi] , 23 + cu [baietel] CALIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...