Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (19)


Recommended Posts

Salutare! nadia, trebuie sa te duci sa te urmareasc unul din medicii de acolo, respesctiv dr. Savescu sau Dr. Bolohan. Apoi te vor programa pentru cezariana, dar eu stiu ca poti naste si normal acolo, deci....., nu stiu mai departe procedura, trebuie sa intrebi acolo. Te duci la un control la unul din cei doi si intrebi cum va fi. eu stiu o cunostinta careia i s-a rupt apa mai repede si au venit medicii sa-i faca cezariana( asta a fost alegerea ei avand in vedere varsta inaintata). Eu cat am stat cu cel mic acolo a nascut una natural, caci pana au venit medicii a iesit copilul. si alergau asistentele pe acolo si in 5 minute, poc..., a iesit bebele. Au si preturi diferite la cezariana si la normala, deci...., se poate. DAR....., acolo te duci DOAR daca sarcina este OK, ca nu prea cred ca au aparate pentru prematuri, etc, etc. [url="http://pg.photos.yahoo.com//album?.dir=2ccere2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/crengu75/my_photos"]Pozici[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

nadiaid="red">, bine-ai venit! [flo] si sarcina usoara in continuare!

si eu iti recomand Bethesda, e mai curat si mai civilizat, iar la pret...tot pe-acolo, doar ca macar e "legal" si stii pe ce dai banii...pe cand in spital...

nu stiu in schimb ce aparatura au pt reanimare, prematuri etc, ma mai interesez, o prietena de-a mea se externeaza saptamana asta (tocmai a nascut acolo) asa ca aflu detalii "proaspete"!

megid="red">, poate ne-om vedea in Bucuresti daca in Sv n-a fost chip...

 

 

http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Am implinit 2 ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doinaid="red">, eu cand am primit camera in camin am crezut ca mi-au dat magazia...nu erau nici paturi (colegii dinainte au avut canapea), nici scaune...am tras un plans (aflasem cu o seara inainte numarul camerei, am numarat geamurile si credeam ca e alta, super-aranjata si proaspat varuita in lavabil, numai ca am gresit la numaratoare!!!...i-am intors pe-ai mei din drum, le-am zis ca are 2 metri patrati si nu incape nici macar un pat, ca asa mi s-a parut atunci...dar pana la urma s-a aranjat, dovada ca am ramas inca 4 ani in ea si-am crescut si o bebelina pana la 9 luni!

camera era data tot cu huma, am spalat peretii si-am dat un strat de var "macar sa se dezinfecteze", anul urmator inca unul, si-inca unul...si a fost ok, nu chiar lux, da' nici n-a cazut varul de pe pereti; la colega mea, insa, am spalat asa putin cu carpa sa se mai duca huma si am dat cu lavabil...a iesit f bine cu toate ca toata lumea zicea ca nu prinde...si-am varuit 2 fete cucuiete cu doua pensule mici de 10cm latime...si-a iesit bine!

lasa ca se aranjeaza totul, mai schimbati pe ici-pe colo, un covor si niste perdele...si deja arata mai bine!

xandrutzaid="red">...simpatica faza cu gandacii (de fapt nu faza, ci exprimarea)...bine ca s-a rezolvat!

 

http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Am implinit 2 ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Bune ai venit Nadia, sarcina usoara iti doresc si nastere asemena!

Eu am fost doua saptamani in concediu si am cam fost rupta de net, asa ca va trebui sa citesc din urma.

Bianca s-a acomodat oarecum cu caminul, dupa prima saptamana care a fost jale....plangea de ti se rupea inima si eu ajungeam acasa si boceam si eu....Acum nu mai plange insa nu mananca nimic acolo, ori ca nu s-a acomodat inca, ori ca nu-i place, cine stie... Oricum de cand cu caminul a devenit tare albuta, saracuta, am inceput sa-i dau vitamine, nu stiu ce sa fac altceva.

Crengu....eu iti voi da o parere pur personala: acum pe piata exista pamanturi un pic mai departe de oras, mai ieftine insa fara utilitati si pamanturi mai aproape de oras, mai scumpe insa cu utilitati pe parcela sau macar relativ aproape. Noi am optat pentru unul mai scump dar cu utilitati (mai putin canalizarea). Daca optezi pentru unul mai ieftin, bagi o gramada de bani sa-ti asiguri utilitatile (si o gramada de nervi) si ajungi tot la pretul unuia scump....insa e departe. Te-as sfatui sa dai un ban in plus insa sa fii mai aproape de oras si sa nu umbli de nebuna dupa gaz, apa, curent... Cinci ari ar fi suficienti, zece ari ar fi minunat....parerea mea. Eu am pe undeva pe la mijloc (adica sapte si sunt foarte multumita).

Va pup, mai citesc din urma si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by emushi

nadiaid="red">, bine-ai venit! [flo] si sarcina usoara in continuare!si eu iti recomand Bethesda, e mai curat si mai civilizat, iar la pret...tot pe-acolo, doar ca macar e "legal" si stii pe ce dai banii...pe cand in spital...nu stiu in schimb ce aparatura au pt reanimare, prematuri etc, ma mai interesez, o prietena de-a mea se externeaza saptamana asta (tocmai a nascut acolo) asa ca aflu detalii "proaspete"!megid="red">, poate ne-om vedea in Bucuresti daca in Sv n-a fost chip...http://www.pagina-mirunei.piczo.comAm implinit 2 ani...


id="quote">id="quote">draga mea , multumesc pentru urari si astept cu nerabdare orice informatie despre spitalul Bethesda. te sarut si multumesc mult ! nadia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Nadia![hia]

 

Alaturi de noi nici nu stii cat de usor si placut trece timpul...[grup]

Si eu am avut pr cu sarcina si aici am gasit mult sprijin .

Deabia asteptam sa te vedem proaspata mamica...

 

Crengu, atunci ne intalnim duminica.

 

Eveline, eu mi-am facut fantana (apa este f buna)si fosa septica...cel mai scump e curentul electric...si gazul...dar exista alternativa buteliei si a centralei pe lemn...

Preturile au explodat la terenuri si locuinte...sunt adevarate investitii uneori...

 

Meg, bebe Teo are 4 dinti sus, 4 jos si 2 masele sus...si-i tot cresc [audinti] dar cred ca m-am obisnuit ...La Andrei eram disperata cand il vedeam morocanos din cauza dintilor...

 

Doina, Emushi...mi-ati adus aminte de anii mei de studentie...cand eu si sotul ne faceam coifuri din ziare si ne varuiam camera...in fiecare an alta culoare...[cool]si ce fericiti eram in acea incapere ...[foto]acum nu incapem intr-un apartament...vrem casa...[;)]

 

Va doresc toate cele bune si multa dragoste ...

 

Jurnalul meu


 

Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)

 


[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte.

Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna... va salut si sper sa mai primiti in rindul vostru o viitoare mamica care are emotii ffffff mari am 31 de ani si astept primul meu copilas.. sunt insarcinata in 18 sapt... merg la dc. bolohan la betesheda.. e un dc. f. bun si un om foarte sufletist... am rh negativ dar sper ca va fi totul bine ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, buna!!!

Problema nu e in pereti...parchetul e inbibat cu mucegai...am frecat la el cu peria de sarma...si tot miroase ingrozitor...i-am dat cu toate minunile si nimic...peretii i-au aranjat fetele, tocurile si usa au dat-o cu vopsea dar nu se poate scoate mirosul din parchet...e putred...eu ii astept sa vad daca se tin de cuvant ca le muta dupa ce termina de renovat caminele...caci asa mi-au zis caci am fost si am vorbit atunci...apoi...fac eu ceva...ca e boala curata acel mucegai.

Va pup!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Doina Bita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, buna!!!

Problema nu e in pereti...parchetul e inbibat cu mucegai...am frecat la el cu peria de sarma...si tot miroase ingrozitor...i-am dat cu toate minunile si nimic...peretii i-au aranjat fetele, tocurile si usa au dat-o cu vopsea dar nu se poate scoate mirosul din parchet...e putred...eu ii astept sa vad daca se tin de cuvant ca le muta dupa ce termina de renovat caminele...caci asa mi-au zis caci am fost si am vorbit atunci...apoi...fac eu ceva...ca e boala curata acel mucegai.

Va pup!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Doina Bita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...