Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (19)


Recommended Posts

Buna dimineata fetelor!!!!!!!!!! Poftim la o cafeluta super buna!!!

Anca, imi pare rau pentru pierderea suferita. Nu pot decat sa incerc sa-mi imaginez cum este, caci eu nu am cunoscut aceasta durere si nu doresc la nimeni sa o cunoasca. Cuvintele sunt de prisos, nici nu imi gasesc cuvinte sa te consolez. Fii tare si .......viitorul este in fata .

 

Fetelor, eu am avut saptamana trecute iar aventuri cu Cristian.

M-au sunat de la gradi ca ii este rau si vomita. A fugit sotul meu intr-un suflet si l-a adus acasa, a varsat de vreo 10 ori prin toata casa si urla de durere de burta.

Am fugit la doctor si ......in final, la echograf s-a vazut invaginatie,... era cat pe ce sa intre cu el sa mi-l opereze.

 

Pana la urma am stat o noapte la spital si s-a terminat cu bine, fara operatie. cand trec prin faze din astea, parca nu-mi mai trebuie nici un bb2.

 

Totusi, acum am inceput amandoi un tratament cu branca ursului. Vom vedea ce va fi. Oricum, proiectul acesta este secret, familia mea nu trebuie sa stie si nici nimeni, in afara de voi si colegele de la birou.

 

Vreau sa spun doar daca se va intampla minunea.

 

Simina, imi pare rau daca nu prea am vorbit atunci, dar cel mic era in plina criza , aveam numai haine aruncate pe jos, ceaiuri pe aragaz, pastile......si eram super stresati amandoi..copilul urla intr-una.

 

Mai, nu stiu la ce medic sa-l duc cu intestinele astea ale lui. Nu am inteles: faptul ca nu mananca a dus la functionarea lor proasta sau invers?

 

Ilincalif, ce mai faci cu proiectul fratioara? Mai este pe ordinea de zi?

carmen, te-am mai intrebat, ce faci cu condusul? Nu merit un raspuns cat de mic?

Eveline, cum merge Bia la camin? s-a adaptat bine?

Meg, ce face Mateiasul? Acum papa cu lingurita?

Restul fetelor xandrutza, kali, emushi, ramonaa pupici de la mine si Cristian.

Doina, te pup si pe tine , ca era sa uit de tine. Ce mai faceti voi? dan , ce mai face, cum se simte? Cum e vremea la voi?

 

Pozici

Crengu, mami lui Cristian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anca imi pare nespus de rau, nici nu vreau sa-mi imaginez ce inseamna asa ceva. Important e ca ai sprijinul sotului si sunteti tineri si stii ca poti ramane insarcinata. Si exact cum spune Simina, atunci cand te vei linisti cat de cat incearca sa faci niste analize. Oricum iarta-ma ca te intreb acum, stiu ca esti cu sufletul ranit, si nu as vrea sa te supar mai tare. Sotul tau ce RH are? Daca-l are pozitiv, ti s-au recomandat analize de anticorpi, sau altele speciale? Si in functie de ce-ti iesea trebuia sau nu sa-ti faca imunoglobulina (injectabil)...ti s-a facut? Pana la urma s-ar putea sa fie o problema de rh....imi dau si eu cu parerea....

 

Crengu imi pare nespus de rau ca aud despre Cristian ca e bolnavior. La spital ce ti-a mai spus, de la ce a patit asa ceva...e posibil sa se repete?

 

Cat despre Bia, acum e si ea bolnavioara. Nu a putut dormi toata noaptea, a avut nasul infundat si un pic de febra, si s-a stricat si la burtica. Evident eu nu am dormit deloc, abia imi tin degetele pe taste. Am dus-o la gradi dimineata, am sa sun pe la 11,30 sa vad cum se simte, sa stiu daca o iau la 1 sau la 4....oricum direct la doctor merg. Cu integrarea merge greu, nu comunica (nici verbal nici nonverbal cu educatoarele) si e tare dificil. Se mai ia cu copilasii din cand in cand, acum mananca singura, nu mai am probleme cu toaleta, insa in privinta comunicarii e la pamant. Macar stiu ca ii face placere sa mearga acolo, abia asteapta dimineata. Am apelat la ajutorul consilierului psihologic al liceului (si implicit al gradinitei) si de azi incepe si ea s-o observe. O sa vina la grupa ei, o s-o observe, o sa incerce sa comunice cu ea, mai multe zile si apoi am sa discut concret despre ce e vorba si ce e de facut.

Oricum cu moralul sunt la pamant...mai mult de asta am dus-o azi la gradinita, caci incepe supravegherea ei, caci altfel nu stiu daca as fi dus-o, caci nu e tocmai ok cu raceala asta.

 

Va pup si urez sanatate tuturor copilasilor si mamicilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc.. ma ajuta mult faptul ca sunteti alaturi de mine.. miercuri am gasit acest site si ma laudam cu viitorul meu bebelus... iar joi seara s/a intimplat nenoricirea... e ffgreu.. stiu ca trebuie sa merg inainte si sunt o persoana fff puternica... dar asa ceva nu cred ca voi uita niciodata.. sapt. viit incep sa fac analiye... sper sa fie bine... am gasit/o pe doctorita pauliuc care este ff foarte buna si cred ca voi ramine sub supravegherea ei... sincer bethesda este o clinica buna... dar ginditi/va bine cind mergeti ca paciente numai acolo... nu au in dotare sectie pentru prematuri, daca iti vine sorocul inainte de data la care te/au programat ei nu ai ce sa faci si ajungi tot la spitalul judetean , nu au serviciu pentru avorturi spontane de exemmplu ... si celor de l/a spitalul judetean nu prea le place cind se vorbeste de bethesda... sfatul meu e sa fii sub supravegherea a doi medici...

va multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine... si spre sa aud si eu in curind scincetul propriului meu bebelus..

cind am stat in spital dupa chiuretaj cel mai greu lucru de suportat a fost sa aud scincete de bebei... imi venea sa ma urc pe pereti... aveti grija de voi... si fiti atente... va pup!

poate peste citeva luni voi avea vesti bune... sper.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eveline, imi pare tare rau sa aud asta. Sper ca situatia se va remedia pana la urma. Nu stiu de la ce a facut si daca intr-adevar a fost invaginatie. Oricum, cert este ca intestinele lui nu functioneaza bine, este vesnic imbalonat, nu vrea sa manance, etc. i-am facut analize si pentru viermi si nu au iesit ca ar fi. A zis ca poate de la un ghem de ascarizi, dar eu nu cred , ...as fi vazut in atata vreme daca avea . Niciodata nu mi-a iesit viermi la analize. Cred ca se datoreaza faptului ca s-a nascut prematur, intestinele nu s-au maturizat, de aceea am avut mereu probleme cu colicii cand era mic. Of, of, sunt tare trista si tare suparata pe chestia asta. As vrea sa-mi vad copilul mancand orice, asa cum eu mancam ca un lup cand eram mica si n-am crezut ca voi avea vreodata aceste probleme. Nu ami zic ca am fost si super bolnava, am facut laringita....da,da...eu am facut si am crezut ca voi muri asfixiata. Au fost cateva nopti de cosmar pentru mine si cand eram si eu in condediu sa bolesc, ca s-au speriat fetele de mine la serviciu,..... vine asta micu cu alta chestie...cu burta, ca el numai chestii tari face....de fug cu el in pijamale pe la spital. hai ca nu vreau sa va mai stresez cu ale mele...... [url="http://pg.photos.yahoo.com//album?.dir=2ccere2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/crengu75/my_photos"]Pozici[/url] Crengu, mami lui Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cafea] Anca, imi pare tare rau, e cumplit ce ti s-a intamplat! Sunt alaturi de tine, sper sa ramai cat mai repede insarcinata din nou; dar ai grija de analize, si incearca sa te menajezi cat poti de mult. Iti doresc sanatate si putere sa treci peste toate cele rele. [flo] Eveline, multa sanatate Biei, sper sa se integreze cat mai repede la gradi! Crengu, sanatate multa lui Cristian dar si tie, aveti grija de voi! Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mereu apar probleme...oare unde sunt doctoritele noastre? Meg...Emushi...[medic] Aici am gasit cate ceva despre boli: http://www.vindecare.go.ro/vindgand.htm si aici : http://www.valmars.go.ro/bolihome.htm Va doresc multa sanatate in familie si in suflete! Astazi mi-au placut aceste ganduri: Nu-i uita pe cei care au crezut în tine la început. Din energia lor ti-ai extras puterea de a-ti pune în aplicare visurile si proiectele îndraznete. Daruieste-le în schimb o alta energie, la fel de sublima si de pura ce se cheama RECUNOSTINTA ! Si am reascultat: http://www.youtube.com/watch?v=_7p4RdBL2Y4 Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Anca imi pare nespus de rau pentru ceea ce ti s-a intamplat!!!fii tare, ai credinta si Dumnezeu te va ajuta sa ai un bebe !!!! Crengu, noi suntem binisor.Dan face recuperare cu tatal lui, altceva nu ne putem permite...ne chinum sa cumaparam un aparat pentru Dan. La noi e frig...facem focul la sobe de cateva zile. Fetelor eu am program de curatenie azi.Voi ce faceti? Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...