Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (19)


Recommended Posts

ntz, ntz, ntz...fetelor, pagina 4??? daca tot vad asa lipsa de activitate, io cu insomnia de rigoare, hai sa va mai trantesc cateva nazbatii "mirunesti", ca avem destule, numa' mami are mintea cam scurta si le tot uita [:I] hai sa va zic cum am prins-o azi pe fiica-mea pe scarile blocului (noroc ca stam la parter!): DIN CICLUL "COPIL CUMINTE, MAMA INCONSTIENTA" cotrobaia in geanta la buni - ce cauti? zic eu razand ea: "vrei bani!" (ca inca zice "vrei" in loc de vreau) eu: ce sa faci? pentru ce-ti trebuie tie bani? ea: "pentu bembi!" (spatiul de joaca, Bambi...am fost de doua ori si stie ca ne trebuie bani pt asta) intre timp gaseste fericita portofelul - "baniiii!" eu zic (inconstienta) na, acum poti sa mergi la Bambi fata mea ascultatoare din fire (numa' cand vrea), a si plecat! eu am crezut ca merge in bucatarie, dar nu, era pe scari deja!!! ce faci, Mimi, unde-ai plecat? LA BEEEMBIII!!! sa va mai spun ca a mai incercat o data sa plece ?(tooot cu portofelul la ea, evident) e drept nu prea incui usa de la intrare (de cand s-a stricat yala si am schimbat-o pe una mult mai proasta), am stat acum cu cheia-n usa de frica! saptamana trecuta a venit o matusa de-a sotului care sta la tara; de cate ori trece prin oras aduce iedutzei lapte/branza/oua - Miruna bucuroasa, ca o cunoaste pe vacuta in cauza si pe gainutza, pe care le-a hranit cu spor - stie ca "aduce matusa laptipt si banzuca de la vacutza cea depteapta, si outze de la coco", da sa caute in sacosa si exclama:"miase a pooooc!"(miroase a porc) femeia nedumerita ma intreaba ce-a zis, eu dau sa traduc stangaci "da, Mimi, are matusa si porc...", ea si mai inversunata miaaase a puteush!(purcelus) - si-a tinut-o tot asa vreo 10 minute...[alcool] intr-o zi (asta dupa faza cu matusa) l-a umplut de respect pe tati: il pupa, il ia de mana si-l duce-n dormitor (asta inseamna santaj sentimental - in traducere "vreau desene animate!!!"); sa puna tati ceva... ca de multe alte ori, tati-cel-usor-de-topit cedeaza, o ia in brate si intreaba ce sa puna tati? ea - parca nehotarata - pune...tati...pute...tati...pute...pute...PUTEUSHII!!! explicatie: era vb de "cei trei purcelusi", dar...nu va puteti imagina fata lu' tati cand fata tot repeta "tati...pute...pute..." alaltaieri m-a vizitat fosta diriginta din generala - ce sa zic, surpriza placuta, Mimi a fost si ea "la inaltime" cu toate ca in general nu e f sociabila, si era si ora de somn...dar a fost chiar vorbareatza micuta, numai la sfarsit a zis scurt: "sunt obosita!" si-a plecat in dormitor; biata femeie cum s-o fi simtit...a si plecat in urmatorul minut... si tot vorbind de oboseala, sa va poftesc si la o cafea... facuta de Mirunetz - i-a zis aseara lu' buni: sunt asa de obosita...ma duc sa-mi fac o cafea!; si-a plecat la bucatarie...am urmarit-o de curiozitate - a luat un plic de cappuccino si-l tot indesa intr-o cana...cand am vrut sa-i iau cana, sa n-o sparga, tipa la mine: ai ghiza! e fembiiinte! intr-o zi am facut "coconada" - eu cu buni, baut cafea in suragerie (careia se incapataneaza sa-i spuna "fafurie" chiar daca stie si varianta corecta), i-am pus si ei o cescuta de ceai...mirosea cafeaua mea si sorbea dintr-a ei, s-a prins ca ceva nu-i in regula, si vine la mine numai putin si de la mami!...no acum ce ma fac...am o cunostinta al carei baietel a "furat" cafeaua educatoarei, incepe sa ma ingrijoreze! daca tot e deja dimineata, poftiti [cafea] - da' repede sa nu ma simta iedu' ca-i detector de mirosuri, asta cred c-ar fi in stare sa recunoasca si prin somn, poa' sa fie ea cafea virtuala...tot o simte!! (vaaai, sa nu mai zic de parfumuri... [help]) edit: am vazut ce mult am scris, scuzeeeeee iar m-ati prins cu chef de butonat...asta pentru ca ar trebui sa invat, si n-am chef... http://www.pagina-mirunei.piczo.com[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns
feteleeee, m-am intors ! sint frinta... si scirbita la maxim de cum poate sa arate trenul Timisoara-Iasi !!!!! pupici muuulti in primul rind de la Zamfi (care acum stie sa si dea pupici, nu numai sa primeasca !!!) Em, super fazele cu Mimisorul.... ia zi, cit trebuie sa contina portofelul pentru (sa zicem) o ora la Bambi ? Ca parca as duce-o pe maimutzica, daca tot se anunta frig si ploaie ! si daca vreti sa ne vedem, hai sa ne grabim, pe 10 plec iar pentru o saptamina (daca nu protesteaza buni/buni!) [biz] Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

em, daca iti trimit niste chef de invata imi trimiti inapoi niste TIMP??? ilincalif, bun-venit! eu stam ca acceleratului IS-TM i se zicea "trenul foamei"..si cred ca pe bune dreptate//nu am mai fost de mult timp pe ruta asta, dar duap cat de ingrozita esti inteleg ca nu s-a schimbat mare lucru... am auzit ieri la radio ca in suceava-si inca niste judete- o sa se construiasca un nou spital judetean (sau municipal?) de urgenta...voi stiti ceva despre asta?
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meg, timp n-am nici eu prea mult, dar fie, accept schimbul! (sau poate preferi o "pofta de lingurita" pt Mateias?) ilincalif, la Bambi costa 6 lei/ora, cred ca mai mult de 2 ore nu merita ca oboseste orice maimutz...sau poate nu...??/ si noi l-am descoperit intamplator, cand m-am dus sa rezerv spatiul pt ziua Mirunei (ca acasa nu ma incumet), si-am zis ca pana atunnci sa se mai acomodeze ca-i cam salbaticuta de fel (sta si analizeaza fiecare coltisor...); chiar merita, cand e urat afara si nu mai stiu cum s-o mai stapanesc in casa... au acolo tot felul de joculete si jucarii si masinute si tzopaitoare...inca nu ne-am acomodat cu salteaua aia uriasa dar ne imprietenim noi! pssst...daca mergi da un semn sa topaim in grup, ca noi stam aproape! http://www.pagina-mirunei.piczo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

completare perlutze de azi: azi treceam pe langa Liceul de Arta, pe aleea aia dinspre parculet, era un miros infernal de urina (scuze [xx(]) si nu stiam cum sa fug mai repede de-acolo...Miruna ma tragea in toate directiile, incerc eu sa aflu de ce..."acuma megem sa vedem vacutza!"id="green">

n-am inteles faza, asa ca trag de ea in continuare sa iesim din putoare, ea ii da inainte cu vacutza ei...de ce? "miase a vacutza!"miase a vacutza maaare!"id="green">

 

am ajuns acasa, sa papam...eu tot incerc s-o asez la masuta ei, ea nu si nu, se tranteste pe fotoliu si zice lasa-ma ca sunt obositaid="green">...mai incerc o data, ea se lungeste mai tare pe fotoliu si tipa "las-o in pace sa se odihnesteeeee!"id="green">

 

http://www.pagina-mirunei.piczo.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata![biz] a venit toamna... aici e o zi inchisa, ploua mocaneste, eu am -ca de obicei- o multime de trebusoare, mai mici si mai mari... ne luptam in contionuare cu lingurita...nu am facut progrese la capitolul asta [bang]DAR am progresat cu mesele de fructe: i le dau pe storcator si accepta cate 50-70, uneori chiar 90 ml
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va citesc mereu... Emushi, ma bucur ca ai rabdare si te poti bucura de copilaria puiului tau...[foto] Meg, ai un baitel deosebit...[copil]stie el ce-i bun pentru dansul Eveline, mi-ai adus aminte de mine cand eram la Serviciul Tehnic...stiam tot ce se va construi in oras... Sper sa ai rabdare si sa o duci pe la 1 octombrie pe Bianca la gradinita...ca la inceput toti copii plang...si o sperii...[pup] Doina am citit la subiectul lui Dan...reactiile adverse arata ca organismul lucreaza...dupa ploaie sper sa rasara soarele cat de curand...aparatul din poza [foto]arata foarte bine...dar oare il poate folosi Dan? Irina, poate ne povestesti si noua cate ceva...poate impresii din calatoriile tale...[hia] Noi suntem in mari transformari dentare: -Bebe Teo -cresc dintii...morocanos ...roade tot -Andrei si-a scos aseara singur primul dinte...a telefonat la bunici si prieteni...a strigat la geam sa auda copii...a dormit cu el sub perna...dimineata Zana maseluta i-a pus banuti pt dintele primit[dual] -Diana vrea si ea la dentist...sa-i faca "floricele din masele"...cred ca e singurul copil care nu se teme de dentist [flo] -eu tocmai mi-am terminat o lucrare dentara...sper sa nu ajung la proteza pana cresc copii [mamica] Ce mai... fiecare cu dintii lui...la unii cresc...la altii cad...iar altii isi fac implanturi... Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...