Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crengu...salut! Scuze, am intrat mai tarziu ca am avut un piculet de treba. Iti tin pumnii in continuare, sa dea DD sa-ti implinesti visul....vad ca ai o sustinere super la aspirante, mai citesc si eu pe acolo, va doresc tuturor sa vedeti 2 liniute cat mai curand. Cta despre master...ce sa spun. Eu lucrez in administratie publica, si aici conteaza si nu prea. In ideea ca pentru un (eventual) post de conducere esti obligat sa ai masterul (nu e cazul la mine), iar daca nu esti pe post de conducere prea putin le pasa daca il ai sau nu. Eu am gandit in perspectiva, cine stie. Am mai urmarit anunturi de joburi si la companii private si acolo, la unele, cica ar fi un avantaj daca-l ai....la altele le pasa numai de aptitudinile si experienta pe care o ai. Ca sa zic asa, m-am gandit sa-l fac pentru orice eventualitate....strict in situatia de fata nu-mi ajuta la nimic...[bang]. Eu am facut aici la noi la facultate un master ce se numeste ""Management in administratia publica din tarile UE" care mi-a golit buzunarele cu 20 milioane pe an + taxe de inscriere, asa ca am cotizat vreo 45 milioane....nu stiu daca o sa-i recuperez vreodata. Cert e ca am cam mers la cursuri (in we-duri) si am cam tocit pt examene in care nu intrai daca nu faceai in prealabil si cate un referat. Ce sa zic, cam naspa....comparativ cu niste colege de ale mele care au facut un master cu profil economic de un singur an (deci numai vreo 25 de milioane cu tot cu taxe) al Facultatii de Inginerie din Iasi (deci foarte OK ca e de stat si recunoscut), ce-si deschisese un pct de lucru aici la Industrial 4, fara prezenta obligatorie la cursuri si la care examenele au constat din referate trimise pe mail... Numai disertatia a fost ceva mai serioasa.. Asa ca eu am luat o oarecare teapa, dar nu mai aveam ce face caci deja facusem un an si nu mai avea rost sa-l intrerup pe al meu. Cauta pe net caci sunt oferte de master si ai de unde alege....asta daca ai ceva "finante de dat si cine stie cand de recuperat". Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, va pupacim ! Noi n-am avut net citeva zile, dar a picat la tanc, intre timp m-am apucat de facut conserve (ca am citit ca Simina le+a terminat si mi s-a facut rusineeeee ca eu nici nu ma suflecaswm inca !)asa ca am facut 2 ture de tocana de legume (ca e ieftin si usor de facut, hihi)si azi am pus gogosari in otet... miine mai fac o tura de tocana, ca e tareee buna si noi o facem fara orez pentru ca o folosim multifunctional (adica si pe piine in loc de zacusca, si in ciorba sau felul doi in loc de amestec de legume, si mai noi o infuleca si terorista cu maxima incintare!) Am scris ca "o facem" pentru ca am un ajutor de nadejde, care imi manincaaaaa tot morcovul fiert pina sa apuc sa il adaug in tocana !!! In rest, nimic nou Muncesc de imi sar capacele la facturi si ordine de plata, mor de ciuda ca e urit afara Em, m-a lasat si mobilul, am vrut sa iti sscriu mesaj cind mi-ai trimis tu mesajul tau si am facut o miscare gresita si ca sa nu ii trag zamfirucului un mobil in freza am preferat sa il arunc in directia opusa si mi-a aterizat mobilul in oala cu bors de sfecla !!!! Ce bine ne e fara !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pupici [pup] din partea zamfirucului cuminte, plin de dinti si de masele, plin de energie si care umbla prin toata casa de ne ameteste (credeam ca intii o maritam si abia apoi om vedea/o mergind singura !)[:D] mai am multe de povestit, despre o mie si unul de subiecte interesante, dar nu ma lasa maimutzul, e ora de jucat fotbal ! [cool] pupici multi si gustosi ! pe curind Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Suceava! Eveline [flo][flo][flo] M-am inscris la Masterat! Sa vedem ce-mi raspund... Toamna asta rece ma obliga sa stau in casa cu copii...asa ca am timp de calculator. Iata ce am primit: Tequila si sare Probabil asta ar trebui sa scrie pe oglinda din baia ta, acolo unde oricine o poate citi in fiecare zi. Poate nu-ti dai seama, dar este 100% adevarata. 1. Sunt cel putin doi oameni pe lumea asta pentru care ai fi gata sa mori. 2. Cel putin 15 persoane din lumea asta te iubesc intr-un fel sau altul. 3. Singurul motiv pentru care cineva te-ar uri este pentru ca doreste sa fie exact ca si tine. 4. Un zambet de-al tau poate bucura pe oricine, chiar si pe cei care nu te plac. 5. In fiecare seara, CINEVA se gandeste la tine inainte de a adormi. 6. Insemni totul pentru cineva. 7. Esti deosebit si unic. 8. Cineva despre care tu nici macar nu stii ca exista, te iubeste. 9. Cand faci cea mai mare greseala, ceva bun iese din asta. 10. Cand crezi ca lumea asta ti-a intors spatele, mai uita-te o data. 11. Intotdeauna adu-ti aminte de complimentele primite. Uita remarcile neplacute. Asa ca... Daca esti un adevarat prieten, trimite acest mesaj tuturor, inclusiv celui care ti l-a trimis. Daca il primesti inapoi, atunci vei sti ca esti iubit. Si nu uita... cand viata iti da cateva lamai, cere ceva tequila, sare si... cheama-ma! Prietenii buni sunt asemeni stelelor... Nu-i vezi intotdeauna, dar stii ca mereu sunt acolo. „Oricand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna iti deschide o alta usa , chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant". Imi doresc mai degraba un trandafir si o vorba buna de la un prieten cat mai sunt inca aici, decat un camion plin de jerbe atunci cand m-am dus. Trimite acest mesaj tuturor prietenilor tai. Si nu spune ca n-ai timp pentru asta. Nu stii vorba aia... „opreste-te si miroase florile"? Ia vezi cu cate „buchete" te vei alege! Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe! Va doresc toate cele bune si multa dragoste ... [url="http://blogulmeu.ro/simina/"]Jurnalul meu[/url]
Simina [zana] cu Teo (7.06.2006)[copil] ,Diana (30.05.2003) [huta]si Andrei (10.04.2001)
[grup]Fiecare om pe care l-am iubit si pe care nu mai pot sa il iubesc e pentru mine un pas spre moarte. Asa ca voi aceia ce stiti ca meritati dragostea mea aveti grija sa nu ma ucideti!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetiliii!! Va salut si eu in fuga... obosita dar foaaarte bine dispusa. Alexia s-a acomodat super bine cu bona... sunt foarte multumita si mult mai linistita. Pup toti piticii-voinicii... mai mici, mai mari (cu bonus pentru cei care incep gradi sau scoala), precum si mamicile mai mult sau mai putin ingrijorate, mai harnice sau deloc- ca mine-. Ca tot se vorbea de master... am facut si eu 1 an jumate (cealalta jumate e neterminata din cauza de sacina cu probleme) si am reusit sa ma reinmatriculez. Sper sa-mi echivaleze niste examene, dar daca nu... nu-i bai: le mai dau o data, ce'oi face? Bine ca mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa-l termin, ca-mi statea pe creier. Gata! Pup ca ma solicita galushca. Oana[mamica] si [zana]Alexia Ioana (25.12.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si eu sunt cu pusul la borcane pentru iarna...pun de prin gradina . Azi vreau sa fac , curatenie caci trebuie...dar pana una , alta , hai sa bem cafeluta!!![cafea][cafea][cafea][cafea][cafea] La noi e caldut afara, nu mai bate vantul, e numai bine de facut treaba [:D][:D][:D] Va pup pe toateeeeeeeee!!!! Doina Bita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...