Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita noastra cea de toate zilele! of!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu mi-am pus in gand sa scap de celulita si kg. in plus. In vara lui 2002 am tinut regim ( doar atat ) alimetar vreo 3 luni ( dupa capul meu: fara sucuri dulci, fara alcool, fara zahar - fara orice dulce mai clar -, fara paine, fara ulei, fara unt sau margarina, cat mai putina sare. Cand pofteam tare la ceva sau o mancare anume ( dar nu ma refer la paine sau dulciuri sau alcool ), ma abtineam pana dimineata ( ca ma gandeam eu ca in timpul zilei erau alte arderi ) si mancam numai putin ca sa nu cedez psihic, atat cat sa-mi sting pofta. Si am slabit 8 kg. Partea rea e ca renuntand la cereale total am facut probabil o carenta de vitamina B si a inceput sa-i cada parul si mi se rupeau unghiile rau de tot, pana la carne, asa erau de moi. Parul nu ma deranja atat ca s-ar fi vazut ca am par des si cu fir gros, dar se vedea peste tot, pe haine, pe scauna la birou, pe unde treceam lasam dare de par si ma exasperasem, dar am luat Revalid si am vazut rezultatele dar nu imediat ci la vreo doua trei luni dupa ce am incheiat folia de pastile. Incepand cu vara trecuta am fost foarte neglijenta si am inceput iar sa manac seara ( am uitat sa precizez ca nu mai mancam seara dupa ora 18.00 - 19.00 )si nu am mai tinut nici un pic de grija fiindca imi tot spuneam ca o sa incep ba peste o luna, ba in doua sapt. sa fac gim si sa tin iar regim, dar nu am facut, ca am tot amanat din cauza mai multor probleme de sanatate, ba in ianuarie m-am si operat, luam medicamente si noaptea si ca sa nu iau pe stomacul gol sa fac ulcer ( ca antibioticele sunt f periculoase, oricum am acum o gastrita care ma supara uenori ). Acum am ajuns la aceeasi greutate ca in vara 2002 ( adica 65 de kg. la 1,62 cm ) . Insa mi-am cumparat crema anticelulitica si in martie, pe 5, cand iau salariul imi fac abonament la aerobic, ca m-am gandit ca e mai bine decat la aparate. Si ma gandeam ca pe langa regim alimentar, gim si crema sa fac si eu impachetari, dar nu mai stiu ce sa cred: ba sunt bune, ba nu-s bune? "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Roxana te implor spune-mi si mie unde pot urma acest tratament!!!!!!!!!!!!! Nu exista un om cu picioare mai urate ca ale mele; dupa ce ca am sanii mici, acum, in timpul sarcinii , celulita e la ea acasa si ma gandesc ca nu voi mai putea purta in veci nici fuste scurte, nici pantaloni mulati.Sunt ingrozitoare! Iti multumesc anticipat! loredana &raducu din burtica de 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lore71
Roxana te implor spune-mi si mie unde pot urma acest tratament!!!!!!!!!!!!! Nu exista un om cu picioare mai urate ca ale mele; dupa ce ca am sanii mici, acum, in timpul sarcinii , celulita e la ea acasa si ma gandesc ca nu voi mai putea purta in veci nici fuste scurte, nici pantaloni mulati.Sunt ingrozitoare! Iti multumesc anticipat! loredana &raducu din burtica de 25 saptamani
Eu eram cea care tre' sa raspund? Daca da iti trimit un PM. Sunt multe Roxanele pe forum.. hmmm.. si nici nu m-am uitat la pagina anterioara.. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, scuze ca ma bag, dar acest tip de tratam,ent nu se urmeaza in sarcina!!! AI grija, intreaba tot ce trebuie sa stii ca sa fii in tema! Bafta si sarcina usoara in continuare! (eu abia acum dupa ce m-am luinistit si am incheiat si alaptatul ma voi apuca de electrostimulari, da' un pik mai inkolo sa dau de bani mai intai, ca e nevoie de multi....[bang][:D]) danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana spune-ne, mai si noua unde urmam acest tratament?!Te rog mult , vreau si eu chiar de luni.Cind am intrebat daca a folosit cineva Philips Cellesse- aparat de masaj anticelulitic nu mi-a raspuns nimeni, incit mi-am imaginat ca doar eu am probleme serioase cu celulita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragutzele.. hai sa lamurim 2 lucruri: 1. GRAVIDUTZELE nu au ce cauta la astfel de proceduri de slabit.Nici la parafango si altele. Danat.. multumesc mult pentru atentionare.. io credeam ca se stie ca gravi nu au voie.. mea culpa! 2. Dupa nastere se poate merge dar la cel putin 3 luni si numai daca nu alaptati ( hmm.. eu asa stiu.. oricum acolo vine si o doctoritza si ea face primele verificari si sta de vorba cu fiecare in parte si informatiile astea pot fi obtinute si la telefon ). Am mai auzit ca la cele care au facut cezariene trebuie sa treaca mai mult si, oricum, trebuie un acord al medicului care a urmarit operatia. Pana atunci gravidutele trebuie sa merga mult pe jos, sa inoate, sa faca gimnastica buna pentru ele. Creme si masaj cat incape [:D] In alta ordine de idei: E orasul plin de cabinete cu fel de fel de aparate de electrostimulare. Tot ce pot sa va spun este ca aparatura profesionala inseamna aparate dedicate fiecarei proceduri, nu combine din alea care fac "de toate", oricat de computerizate sunt. Eu merg de ceva timp la un cabinet pe care l-am gasit rascolind orasul si apoi ajutata de o prietena care lucra in zona de aparaturi de diagnosticare. Stiam ce caut pentru ca am mai fost la astfel de proceduri in Elvetia, Olanda si Spania ( nu am platit eu... evident.. ca nu mi-as fi permis asemenea escapade [:D]). Exista 3 proceduri de baza la cabinetul unde merg eu: 1. Transio ( dupa denumirea aparatelor)- contractii musculare cu electrozi care se fixeaza pe corp dupa diferite scheme in functie de zona care trebuie "slabita " ( corp, fata, barbie ). In functie de nu stiu ce parametri efectele sunt combinate. Doctoritza/ asistentele de la cabinet stabilesc ce si cum pentru fiecare in parte. Un set de sedinte din astea duc la pierderea unui numar de cm care variaza de la persoana la persoana si la refacerea musculaturii. La mine chestia asta a dus la faptul ca am incaput din nou in haine cu 2 marimi mai mici decat atunci cand am inceput. Pentru mine tinta nu a fost atat slabitul cat refacerea tonusului muscular, avand in vedere o serie de probleme cu coloana. Dar 17 minute de electrostimulare pe orice zona a corpului echivaleaza cu 5 ore de fitness! 2. Izogei ( Izo mai pe scurt) - tot electrostimulare este dar se lucreaza muschi cu muschi, pe zone determinate ( fese, fata, sani, abdomen, coapse etc). Efectul este de lifting nechirurgical. Eu am avut un soc dupa prima sedinta la fata, cand am vazut juma' de fata tratata si a doua ne... era o diferenta uluitoare. Dar... izo este o procedura care doare in primele 2-3 sedinte. Mai ales la unii muschisori... nici nu stiti cati muschisori avem si nu-i folosim. Apoi se normalizeaza starea musculaturii si nu mai doare. Dupa a 3-a sedinta de iso la fata ma duceam cu placere... mie imi place masajul la fata... hmmm super. Cel mai nashpa a fost la fesieri... dar cand m-am uitat in oglinda si am vazut efectele am zis ca merita sa "sufar" un pic. Apoi muschiul s-a obisnuit si n-a mai fost asa rau. 3. Drenaj - se face in functie de puls ( nu stiu cum calculat.. dar au un dispozitiv din ala in care bagi un deget si aparatul masoara pulsul). Exista drenaj limfatic si drenaj venos. Eu am fost doar la cel limfatic.. cu cel venos nu prea stiu ce e. Am facut drenaj pe corp si drenaj la fata ( 2 sedinte ca am un ten acneic - seboreic) si rezultatele s-au vazut clar, atenuand diverse probleme. Nu apar probleme de dependenta. Stabilitatea efectelor apare dupa circa 10 sedinte. Fiecare organism reactioneaza in felul sau. Exista persoane la care rezultatele sunt pur si simplu spectaculoase si altele ( ca la mine.. cu tulburari hormonale ) unde merge mai greu. Dupa ce ajungi la rezultatele dorite sedintele de intretinere pot fi la 3 / 6 / 12 luni, in functie de activitatea fiecaruia. Dar asa iti vine sa mergi la sala dupa ce vezi ca ai rezultate... pe bune[:D]. Daca nu va miscati... ajunge-ti ca mine sa mai faceti proceduri..[bang] Cabinetul nu-i unul cu fite, spoturi si inoxuri.. dar fetele care lucreaza sunt foarte foarte bine instruite si amabile. Vin si femei si barbati [:D]. Preturile sunt intre 1.800.000 si 3.800.000 lei 10 sedinte plus una ( prima e gratuita si nu implica obligativitatea unui abonament )pentru o procedura. Cea mai scumpa procedura este cea pentru fata.. e si cea mai laborioasa. Dar mai sunt si alte cabinete, fiecare alege ce vrea. Eu v-am povestit ceea ce stiu referitor la aceste proceduri. Electrostimularea ca tratament cosmetic este o derivare de la tratamentele de recuperare practicate de multe zeci de ani la persoanele cu deficiente motorii. Oricum, existenta celulitei inseamna o deficienta de metabolism asa incat o dieta de dezintoxicare are efecte deosebite asupra tesuturilor. Va dau numarul de acolo dar pe PM. Sanatate fara grasimica! [:D] Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]Originally posted by aquariusrpro
Fetele dragutzele.. hai sa lamurim 2 lucruri: 1. GRAVIDUTZELE nu au ce cauta la astfel de proceduri de slabit.Nici la parafango si altele. Danat.. multumesc mult pentru atentionare.. io credeam ca se stie ca gravi nu au voie.. mea culpa! 2. Dupa nastere se poate merge dar la cel putin 3 luni si numai daca nu alaptati ( hmm.. eu asa stiu.. oricum acolo vine si o doctoritza si ea face primele verificari si sta de vorba cu fiecare in parte si informatiile astea pot fi obtinute si la telefon ). Am mai auzit ca la cele care au facut cezariene trebuie sa treaca mai mult si, oricum, trebuie un acord al medicului care a urmarit operatia. Pana atunci gravidutele trebuie sa merga mult pe jos, sa inoate, sa faca gimnastica buna pentru ele. Creme si masaj cat incape [:D] In alta ordine de idei: E orasul plin de cabinete cu fel de fel de aparate de electrostimulare. Tot ce pot sa va spun este ca aparatura profesionala inseamna aparate dedicate fiecarei proceduri, nu combine din alea care fac "de toate", oricat de computerizate sunt. Eu merg de ceva timp la un cabinet pe care l-am gasit rascolind orasul si apoi ajutata de o prietena care lucra in zona de aparaturi de diagnosticare. Stiam ce caut pentru ca am mai fost la astfel de proceduri in Elvetia, Olanda si Spania ( nu am platit eu... evident.. ca nu mi-as fi permis asemenea escapade [:D]). Exista 3 proceduri de baza la cabinetul unde merg eu: 1. Transio ( dupa denumirea aparatelor)- contractii musculare cu electrozi care se fixeaza pe corp dupa diferite scheme in functie de zona care trebuie "slabita " ( corp, fata, barbie ). In functie de nu stiu ce parametri efectele sunt combinate. Doctoritza/ asistentele de la cabinet stabilesc ce si cum pentru fiecare in parte. Un set de sedinte din astea duc la pierderea unui numar de cm care variaza de la persoana la persoana si la refacerea musculaturii. La mine chestia asta a dus la faptul ca am incaput din nou in haine cu 2 marimi mai mici decat atunci cand am inceput. Pentru mine tinta nu a fost atat slabitul cat refacerea tonusului muscular, avand in vedere o serie de probleme cu coloana. Dar 17 minute de electrostimulare pe orice zona a corpului echivaleaza cu 5 ore de fitness! 2. Izogei ( Izo mai pe scurt) - tot electrostimulare este dar se lucreaza muschi cu muschi, pe zone determinate ( fese, fata, sani, abdomen, coapse etc). Efectul este de lifting nechirurgical. Eu am avut un soc dupa prima sedinta la fata, cand am vazut juma' de fata tratata si a doua ne... era o diferenta uluitoare. Dar... izo este o procedura care doare in primele 2-3 sedinte. Mai ales la unii muschisori... nici nu stiti cati muschisori avem si nu-i folosim. Apoi se normalizeaza starea musculaturii si nu mai doare. Dupa a 3-a sedinta de iso la fata ma duceam cu placere... mie imi place masajul la fata... hmmm super. Cel mai nashpa a fost la fesieri... dar cand m-am uitat in oglinda si am vazut efectele am zis ca merita sa "sufar" un pic. Apoi muschiul s-a obisnuit si n-a mai fost asa rau. 3. Drenaj - se face in functie de puls ( nu stiu cum calculat.. dar au un dispozitiv din ala in care bagi un deget si aparatul masoara pulsul). Exista drenaj limfatic si drenaj venos. Eu am fost doar la cel limfatic.. cu cel venos nu prea stiu ce e. Am facut drenaj pe corp si drenaj la fata ( 2 sedinte ca am un ten acneic - seboreic) si rezultatele s-au vazut clar, atenuand diverse probleme. Nu apar probleme de dependenta. Stabilitatea efectelor apare dupa circa 10 sedinte. Fiecare organism reactioneaza in felul sau. Exista persoane la care rezultatele sunt pur si simplu spectaculoase si altele ( ca la mine.. cu tulburari hormonale ) unde merge mai greu. Dupa ce ajungi la rezultatele dorite sedintele de intretinere pot fi la 3 / 6 / 12 luni, in functie de activitatea fiecaruia. Dar asa iti vine sa mergi la sala dupa ce vezi ca ai rezultate... pe bune[:D]. Daca nu va miscati... ajunge-ti ca mine sa mai faceti proceduri..[bang] Cabinetul nu-i unul cu fite, spoturi si inoxuri.. dar fetele care lucreaza sunt foarte foarte bine instruite si amabile. Vin si femei si barbati [:D]. Preturile sunt intre 1.800.000 si 3.800.000 lei 10 sedinte plus una ( prima e gratuita si nu implica obligativitatea unui abonament )pentru o procedura. Cea mai scumpa procedura este cea pentru fata.. e si cea mai laborioasa. Dar mai sunt si alte cabinete, fiecare alege ce vrea. Eu v-am povestit ceea ce stiu referitor la aceste proceduri. Electrostimularea ca tratament cosmetic este o derivare de la tratamentele de recuperare practicate de multe zeci de ani la persoanele cu deficiente motorii. Oricum, existenta celulitei inseamna o deficienta de metabolism asa incat o dieta de dezintoxicare are efecte deosebite asupra tesuturilor. Va dau numarul de acolo dar pe PM. Sanatate fara grasimica! [:D] Roxana&Ruxandra Roxana, te rog vreau si eu informatii pe PM. Multumesc mult Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...