Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita noastra cea de toate zilele! of!


Recommended Posts

Danat , Roxana&co ! Stiu ca nu e momentul sa fac ceva ACUM, dar ma simt psihic mai bine stiind ca undeva, cineva imi da o solutie viabila la problema mea ; va amintiti cum va simteati cand erati insarcinate? Desigur, sunt foarte fericita ca am un BB in burtica, ca in curand ii voi auzi glasciorul, ca e sanatos acolo in burtica, dar mai am si momente in care-mi amintesc cum eram "inainte", si cand ma uit in oglinda.... Oricum, va multumesc pentru sfaturi, atentionari etc, si sper ca veti fi alaturi de mine si cand va fi momentul fizic sa incep razboiul anticelulita! loredana &raducu din burtica de 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lore... imi aduc aminte cum era cand eram insarcinata.. cum nu! Si imi aduc aminte disperarea.. am luat 30 de kg in sarcina[bang]. Cred ca am facut scurta la maini cat masaj cu creme si lotiuni hidratante..hahaha.. unele retete proprii.. am performat atunci. rezultatele s-au vazut: nu am vergeturi, celulita s-a domolit binisor , am dat jos kg relativ frumos, fara probleme majore sau necorectabile cu un pic de miscare. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, iti multumesc inca o data pentru suportul moral!Deci tu ma sfatuiesti sa fac masaj in continuare,ajuta? Eu folosesc o crema anti-cel, dar am senzatia care-o avea mesterul Manole, ca ce "muncesc" eu dupa fiecare dus, se risipeste pana seara!!!! Plus ca vad ca ma ingras din 2'n'2 kg:acum doua zile aveam 72, azi am 74!Iti vine sa crezi? Cineva mi-a spus sa ma infasor in folie alimentara, dar din cate am citit, nu cred ca ajuta in timpul sarcinii, tu ce spui? Astept cu sufletul la gura raspunsul tau, si iti multumesc mult-mult!!!! loredana &raducu din burtica de 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore vad ca ai trecut cu burtica de la 25 de saptamani la 32.. deci mai ai un pic. Saltul de greutate de care spui este, cred, datorat retinerii de apa in tesuturi. Mai bine verifici asta decat sa-ti faci griji cu restul Mai ai un pic si trece si graviditatea. Apa se va elimina relativ usor, in prima zi , prima saptamana, prima luna. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Roxi, asta pentru ca nu am mai intrat pe forum de cand aveam "25 saptamani"; atunci am facut un cerclaj si n-am mai avut voie sa stau pe scaun.Iti multumesc pentru prompitudine, dar sa stii ca ma ingras ...cu grasime, nu retin apa!Asa ma ingras eu de cand a iesit pozitiv testul de sarcina!!!Chiar ieri am fost la doctor si m-a felicitat pt. BB si pentru firul de cerclaj! Ai o fetita - o minume! numai gropite si zambete! E frumoooooasa foc!Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si norocoasa! I-am aratat-o si Pufuletului din burtica, si mi-a raspuns cu un ghiont de "ok"! loredana &raducu din burtica de 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, in legatura cu procedurile despre care povestesti, am o nelamurire: numai 15-17 minute procedura??? Ca cele unde am fost eu erau de 45-60 min / sedinta, caci asa era programul, si intr-adevar, daca tineai si dieta indicata de medicul de acolo, aveai rezultate mai mult sau mai putin spectaculoase (in cazul meu, cu un probabil dezechilibru hormonal, a insemnat cam 4-5 kg/ luna si scazut total 13 kg). Cel mai stimulativ mi s-a parut cand te masoara cu centimetrul dupa fiecare sedintza si vezi ca se reduce semnificativ circumferinta peste tot, talie, burta, solduri, capse...ehhh, ce vremuri.... M-am hotarit sa ma reapuc din aprilie, am gasit mai aproape de mine un salon in care se cupleaza sedinte de electro- cu impachetari cu alge care dreneaza si stimuleaza circulatia. Ai idee de eficienta unor astfel de tratamente? Loredana, rilecs in legatura cu kg din sarcina, sa nu cumva sa te abtii de la ceva sau sa nu maninci[xx(]!!! ORICUM in trim III copilasul creste cel mai mult in lungime si greutate si are nevoie de tot ce-i trebuie de la tine, si tu vei lua in greutate chiar mancand ca o vrabiutza. Daca tii regim sau te abtii de la mancare sa stii ca va iesi firav si vei avea numai greutati, nici nu-ti dai seama cat e de important sa ai un copil normal ca greutate, robust si sanatos, e mult mai usor de crescut. Eu am lat 5 kg in trim I de sarcina, cand mi-era si greatza, nu aveam nici o pofta, dar organismul isi facea rezerve. Te gandesti tu la slabit dupa nastere si alaptat, si oricum bebe prin noptile albe pe care ti le va crea vrand-nevrand [alcool], te va slabi si incercana.... Sanatate si un Raduc sanatos si voios! (daca ai chef poate te uiti la Raducul meu la adresa de mai jos) danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...