Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

despre subiectul "o singura familie"al elsei


Recommended Posts

Fetelor,care e problema voastra???Ati pus-o pe Elsa pur si simplu la zid!De ce nu o si impuscati!Nu credeti ca nu de asta a venit aici?Nu credeti ca nu pentru reprosurile voastre s-a destainuit noua?Nu credeti ca prin faptul ca a scris aici si a cerut ajutorul nostru(asta a vrut ea de fapt),ea constientizeaza ca greseste,ca sentimentele ei nu sunt in regula?Nu cred ca cerand ajutorul vostru,vroia criticile voastre,si ele nici nu o vor ajuta cumva. Acum,fiecare se raporteaza la altii si pe altii la sine,dupa propriul lui sistem de valori.E de admirat ca o femeie s-a pastrat curata pt sotul ei,mai ales ca avea 26 de ani,si mai ales in zilele noastre.Asta nu e de condamnat.Si nu cred ca uraste acest copil.Poate ideea ca nu e al ei,poate ideea ca el are un copil cu alta,ca aceasta alta i-a putut darui un copil si ea nu(nu stiu de cat timp sunt casatoriti). Nu stiu,Elsa,ce as putea sa-ti spun.Poate cand vei deveni mama(spui ca doctorul ti-a spus ca nu ai nimic)vei intelege lucrurile mult mai bine.Vei vedea ca pe copii trebuie sa-i iubesti,nu sa-i urasti. Pana atunci?Ce-as putea sa-ti spun eu ca sa poti dormi noptile linistita?Nu stiu,pentru ca o parte din tot ce traiesti tu,traiesc si eu.Eu poate doar ca nu urasc.Nici copilul ei,nici pe ea.Nu cred ca merita nici macar ura mea.El e cu mine,e al meu!Trecutul nu conteaza,oricum nu mai poti sa-l schimbi!Conteaza ca acest azi sa-l traim la maxim,pt ca nu stim maine ce va fi.Sa speram,si pt tine si pt mine,ca maine(ma refer in viitorul apropiat),testul de sarcina ne va iesi pozitiv. Atunci nu va mai fi loc de ura,ci de bucurie.Sa ne spui si noua,sa ne bucuram.Am vazut ca asa se face aici la club. Pana atunci,bucura-te de copilul pe care "il ai",chiar daca nu e sange din sangele tau si nu l-ai dus tu in burtica,pt ca e totusi un copil(pt ca intr-o zi va fi sora sau frate cu copilul tau-nu am inteles,e fetita sau baiat?).Eu asa am facut.Si atunci cand fetita"mea"vitrega ma ia in brate,ma topesc si uit de ura de ciuda,de invidie.E minunat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici eu nu cred ca s-a exprimat bine, insa, sunt convinsa ca nu il uraste pe acel copil, ci mai degraba ideea ca sotul ei, are un copil cu o alta femeie, iar ea inca nu i-a daruit nici un copil. Despre asta este vorba, si nicidecum despre ura. Cine stie in ce stare era cand a scris mesajul, asa ca haideti sa o ajutam. Crinuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...