Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, ieri am fost la controlul de 2 luni si ne-a zis tanti dr. ca in ritmul in care creste in curind n-o sa se mai sature numai cu laptic, asa ca as putea sa incep sa-i dau cite putin suc de fructe. Nu sa inlocuiesc mesele de lapte, ci doar asa ca supliment si cite putin la inceput. Voi ce ziceti, nu-i cam devreme, totusi ? Dupa cite tin minte pe Elena ati pus-o sa schimbe medicul din cauza recomandarilor lui de diversificare... Codrin are 5800 g si 61 cm la 2 luni (si 4 zile [:)]). Uite, si Carmena a inceput deja cu sucurile. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca am pus o poza cu ochii "noi" in albumul din 5 februarie. A, Elena, am pus si poza cu razatoarea de sticla [:D]. Dar cred ca o sa le puteti vedea peste 30 de minute, pana le up-dateaza cei de la Webshots. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, ce dor mi-a fost, si numai o zi am lipsit!!! Dupa cum v-am spus, Markus a facut kk singur cand nu i-am mai dat nimic: nici ceaiuri, nici sucuri, nimic......chiar de 2 ori ieri!!! [cool] Azi inca n-a "produs" nimic, dar sper ca si-a revenit..... Si cred, (Doamne, sa nu zic hop pana nu-i cazu'[:)]), ca am cam scapat de colici......doar putin de tot ne mai sacaie..... In rest, azi a papat bine , adica 135 ml la toate mesele.....[bis] Am primit salteluta din aia colorata cu bara de plastic deasupra, de care sunt atarnate jucarele (nu tarc, Vikinga!). Ne uitam zilnic la ele cu interes cam 1/2 de ora deocamdata, dupa care ne plictisim si vrem sa vedem chipul si sa auzim vocea lui mami.....[:)] Am poze sa ne vedeti jucandu-ne....[:)] Si azi am si adormit singuri, on dormitor (in patul mare, al parintilor, ce-i drept), dar nu leganat si plimbat prin casa......Doamne, tine-i bunele obiceiuri lui Markus!!! [:)] Venera dixit... [:)] Mai fetelor, de ce va grabiti atata cu diversificarea??? Laura, biscuitii nu au gluten??? Nu era vorba ca pana la 6 luni nu e bine sa pape copilasii gluten??? Simona, piticul tau e tare mic.......eu zic sa mai astepti, din considerentele pe care le enumera Allya pe o pagina precedenta, si care mi se par DE BUN SIMT si STIINTIFIC DEMONSTRATE!!! Dar daca tu vrei, macar incepe cu sucuri de legume, nu de fructe, sau cu cereale, tot conform schemei nutritionistului american...... Ileana , felicitari pentru repriza de somn prelungita!!! Pupici la Luca cel cuminte [:D] Carmen, esti mortala cu lentilele albastre, pe bune!!! Super arati!!! [cool] Va pupacim! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu scriu mai rar, dar va citesc, desi nici la citit nu prea pot sa tin pasul cu voi [:)] SimonaR eu am doi bebelusi. Primul s-a nascut cu 4300 si la 2 luni avea 6,700. Fetita s-a nascut cu 4100 si la 2 luni are 6,400.[:D] Pe baiat l-am alaptat exclusiv pana la 6 luni. Ajunsese de 9 kilograme si manca tot la san. Abia de la 6 luni am inceput sa diversific. Asa ca nu stiu ce zice doctorita ta, de ce ar fi nevoie sa suplimentezi. Ai sa vezi, bebelusii sunt multumiti si cu tzatzica daca nu cunosc si altceva [:)] Nici la mine nu prea doarme pitica, ma scoala noaptea si tre sa ma plimb cu ea prin camera sa-i iasa gazutul... offf... rau e sa fii mic... cred ca o doare rau burtica. De-ar trece mai repede lunile astea cu colici ca sa ne bucuram si noi de nopti linistite (mai ales mamica)[:D] [pup] Adriana, Codrin(2 ani) si Olguta(2luni jumate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Simona, Alex al meu a avut la 2 luni 6200g, si ma gandesc sa incep deversificarea la 4 luni. Noi deocamdata papam laptic si o data pe zi ii dau 30 ml suc de mar cu struguri(Hipp), peste 2 zile am de gand sa-i dai si de morcov. Eu vreau sa iau mai incet cu fiecare nou aliment sa vad daca o fi alergic la vreunu. Sotul meu toata copilaria sa a fost alergic si mie frica sa nu fie si Alex. Asa ca suc de mar ii dau deja de vreo 2 saptamani si vad ca ii e bine. A, am uitat sa spun ca am schimbat si laptele, acum papam Humana1. Acum suntem in pregatiri ptr botez, azi am cumparat cadouri ptr nasi, mai avem de luat bautura ptr restaurant, de facut comanda la tort, de luat fructele. Carmen iti sta foarte bine, cum te simti cu ele?? Eu port lentile de contact de vedere, si daca nu aveam problema asta cu miopia in viata mea nu mi-as pune lentilele. Asta va spun eu care am in spate 8 ani de purtat zilnic.[bang][bang]De pus in fiecare dimineata si de scos seara, igiena maxima si multe altele. Ei bine, am facut si eu prezenta si ne mai auzim. Pupici!!! alina si bb Alex(12 saptamani) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat 2 lucruri sa va intreb. Cele care ati facut botez fetelor. Stiu ca ptr biserica cam tot tre sa auca nasii, dar totusi va intreb. Noua ne-au spus ca tre sa avem o panza alba= adica ce inseamna????? si e fapt cam ce trebuie sa avem, ca din pacate chiar in acum am constatat ca am pierdut foaia cu ce trebuie sa avem. Va rog spuneti-mi si mie cat mai repede!!!!! Si a doua chestie, cam cat se plateste acum femeia care poate sa stea cu copilul????De cateva zile m-a rugat o ata sa aflu si eu tot uit!! alina si bb Alex(12 saptamani) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...