Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (11)


Recommended Posts

Buna mamici, nu am citit tot ce ati postat azi, dar o voi face maine. Martijn al meu a avut iar o seara de crize, a tipat pur si simplu 2 ore, nu a vrut sa manance, ....nu am inteles ce are, nu am stiut cum sa-l calmez, l-am plimbat in brate, am incercat sa ma joc cu el, orice ii faceam, urla si mai tare. Cand ii bagam biberonul in gurita, desi trecuse de ora de masa, iar crize, se potolea cam 1 minut si incepea din nou, la fel de tare. A vomitat, i-a curs nasucul de atata plans, s-a innecat, a tusit...imi e mila de el si nu stiu ce sa-i fac. E deja a doua seara. Sa vad cum o fi maine. Pupici Ancuta & Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Allya.....unde esti???mai fetelor...Chiar si daca n-avea mult timp liber tot dadea ea un semn de viata....si n-am vazut-o nici pe yahoo sau MSN.Sper ca toate sa fie bine..... Carmen...nici eu n-am stiut ca nu gasesc aici ceai.Da, era o idee tare buna sa aduca prietenii tai..poate gasesc eu pe cineva care vine din Romania.Eu i-am dat apa aseara..nu prea multa ca nu-i place nici aia, si azi adica acum de vreo ora a facut kk..si ce fericita am mai fost.Nu stiu daac a fost coincidenta cu apa....Sper sa o tina tot asa.Si mai ales sa ma lase si pe mine sa dorm noaptea asta ca am de recuperat.... Ancuta, imi pare tare rau de bebicul tau....nu l-a luat vreun virus de gripa? Sau poate sa aiba rosu in gat si sa nu poata inghiti.... Ileana...4-5 nopti nedormite asa ca azi-noapte...numai tu poti sa rezisti..pe mine cred ca o sa ma adune de pe undeva de pe strazi daca nu dorm.. Gata ..ca merg sa mananc ceva.... Pupici ..Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta, am avut si eu cu Matei vreo 3 zile ca cele pe care le descrii tu, dar pe el crizele il tineau maxim 30 minute, ca nu rezista mai mult sa planga. Eu il dezbracam in fundul gol si asa se mai calma, sau ii faceam baita (ca si asta ii place tare mult) si iar mai aveam liniste. Ideea e sa ii distragi cumva atentia de la urletele lui .. nu stiu, pune muzica un pic mai tare cat sa-i acopere urletele, fa zgomot cu o jucarie de cauciuc ... asta doar daca nu e bolnav ... ca daca il doare ceva atunci nu stiu daca se linisteste. Oricum, ca sa te consolez, la Matei toata chestia a tinut 4 zile. Succes la calmat copilul. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Good morning everyone ! [:)] Astept trezirea piticului, asa ca nu stiu cat pot scrie...... Noi am cumintei, aseara am papat la 9 si pe urma m-am mai trezit doar la 2:30 sa pap, iar tati s-a chinuit tot timpul asta sa doarma pe canapea, ca eu dormeam in locul lui in pat [:D]...ei, ce sa-i faci.....mami a fost mai isteata si a dormit bine mersi de la 11 pana la 2......[:D] Apoi m-am mai trezit doar la 7 dim.Dar ieri nu am facut kk, asa ca azi daca nu fac si iar ma chinui, cre' ca iar ma asteapta termometrul sau supozitorul [bang] Parintii mei mi-au spus ca maine mergem pana la Targu-Mures la niste prieteni , unde ma vor lasa pe mine cateva ore si ei se duc pe la Selgros sa cumpere robot de bucatarie, sa-mi poata face mie sucuri, legume si carnita, papa cand ma fac mai mare [:)] Prietenii aia au si el un copil deodata cu mine, asa ca sa vedeti ce frumos o sa ne jucam noi [:D]Pacat ca nu-i gagica [il] Am fost ieri la plimbare cu marsupiul, am rupt spatele lui mami, care azi abia se misca prin casa de spate...[bang][bang] A fost foarte frumos, imi place tare afara, studiez tot in jur, pana obosesc si adorm fain-frumos........dar cand ajungem acasa si trebe sa ma "extraga" mama din dracovenia aia de ham, asa infofolit cum sunt, intotdeauna ma trezesc......[;)] Azi cre' ca-i cam frigutz pt. plimbare, iar mami are treaba, merge la coafor sa se vopseasca [:X][vampa] Hi hi! Ce bine-mi pare ca plecam maine din Bistrita!!! [cool] Va pu si io si mama![:X][pup][olala] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat! Nu stiti cumva in Targu-Mures ce magazine de copii sunt, fetele??? Poate gasim acolo balansoar/scaun de hranit...... Ziceti daca stiti ceva, please! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ce liniste e azi pe aici ... ori avem copii cuminti, ori agitati ... care varianta e? [:D] Matei e tare cumintel azi (deocamdata), asa ca ma gandesc ca de vina pentru absenta generala o fi vremea frumoasa [:D].... si noi vrem sa iesim peste vreo 2 ore, dupa ce papam masa urmatoare, sa bantuim si noi prin oras, ca aici e tare frumos, soare superb si 9 grade! Deci nu e de ratat. [s][s] sarbatoritilor de azi Adrian Antonio si Luca (Mitzi) http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei fetelor...nu va luati tare de mine. Andrei e cuminte, pt. ca la noi una e calda, alta rece...[batetoba]si spun asata, ca acum vreo 4 ani juma, cind era Alex mic, io nu mai stiam cind e zi si cind e noapte, ca se trezea prislea din ora-n ora si ajunsesem pe la 7 luni ale lui, de facusem o sapt. intreaga fara sa inchid un ochi...[bang]. Acum nu stiu ce sa zic, poate am fost io mai tinara si mai zbuciumata atunci, dar acum is mai 'coapta'...[balcon]. Si chiar daca Andrei e cumintel, Alex cel mare ma solicita mult, tre' sa ne jucam,sa pictam, sa ne luptam pe calc, sa invatam sa scriem numele bunicilor, ca tare ii e dor de ei...[avion]...si uite asa timpu' trece si ma trezesc ca e gata saptamina...si ce fain ca mergem in vizite...sunt ahtiata sa plecam oriunde afara din casa[alcool]. No cam atit, ca amu' ii e ´foame lu' cel mic[;)] Alina, Andrei si Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...