Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (11)


Recommended Posts

Ancuta, sucul de mar il faci in felul urmator: cureti marul, il dai pe razatoarea de sticla, pui totul intr-un tifon si storci... iese doar suc de mar, fara pulpa, daca bagi marul in storcator ala scoate si pulpa. Lena, il legatura cu cerealele, majoritatea cerealelor pentru bebei sunt fara gluten ... evident ca si cele pe care i le dau lui Matei sunt fara gluten, iar cele de la Milupa sunt si fara gluten si fara zahar, asa ca sa nu existe riscul sa se rotunjeasca prea tare copilul [:D]. Eu intetionez sa trec pe Milupa peste vreo saptamana. Cam atat Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc mult pt felicitarile de botez fetelor dar noi am fost la botez la Kokolina,nu a fost al nostru.Azi face si Carmena botezul si imi pare rau ca nu ne putem duce si la ea dar sotul meu a plecat la craiova si ar fi fost prea obositor pt piticuta mea. Noi facem botezul pe 21 impreuna cu nunta si sper sa iasa super ca noi singuri ne am ocupat si organizat totul,nu am lasat pe nimeni sa ne ajute,nici macar cu sfaturi pt ca fiecare spune intr un fel si daca ne am lua dupa toti nu ar mai iesi nimic,mai ales ca sint o gramada de obiceiuri.Mi a dat si Carmen o idee f buna cu tortul,noi o sa scriem numele noastre si al printesei pe el si linga figurina cu mirele si mireasa o sa punem si un ingeras(pitica).De abia astept sa vina simbata,am niste emotii,dar mai mult pt botezul printesei decit pt nunta,cred ca nici nu mai dorm pina atunci. Vreau sa va intreb pe cele care deja ati facut botezul daca a doua zi cind ii face nasa baita mai trebuie sa i dam cadou ceva? Alinkav tu la ce biserica faci botezul?Ca stiu ca tu faci tot pe 21,noi facem la biserica din ghencea,cea aproape de stadionul Steaua. La multi ani si tot ce ti doresti Mnicol. Eu nici acum nu stiu cit maninca pitica,dar daca ia in greutate nu mi fac probleme,nici nu vreau sa ma mulg sa masor,mai ales ca mi ar fi greu dupa sa i dau cu lingurita pt ca ea nu vrea biberonul. Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Multumesc pentru urari. Sa aveti si voi parte de tot binele din lume. Sa aveti bebi sanatosi si norocosi si sa va bucurati de ei. Fetelor, ieri am fost la cumparaturi sa-mi cumpar ceva de imbracat pt. botez. N-o sa va vina sa va credeti dar mi-am luat cu 800.000 un costum si o camasa. Si arata super. Din Cocor. Am facut o superafacere. Preturi de la producator direct. Am lasat-o pe pitica cu sotul si s-au inteles f. bine. Cred ca o sa mai stea impreuna. Ce credeti ca am primit de ziua mea de la barbatelul meu? Un aranjament din bomboane de ciocolata. Sunt aranjate ca niste flori artificiale, dar bobocii sunt din bomboane de ciocolata. Foarte dragut. Si de la soacra-mea am primit un set de lenjerie intima. Cica sa ne pregatim pt. urmatorul junior. Pitica mea s-a cumintit. Parca nu mai urla asa. O fi avut si ea vreo toana. Pupice. http://community.webshots.com/user/mnicol77 Manuela si Letitia-Elena (11 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu de abia astept botezul.Si petrecerea de dupa. Julia slujba o vom face in biserica Sf. Elifterie de langa Opera(Eroilor), ca tot acolo ne-am cununat(apropo acum un an-pe 1 februarie am facut un an de casatorie).Dar pe petrecerea o vom avea in Casa Rustic (prelungirea Ghencii). Mai trebuie sa slAbesc inca vreo 2 cm si intru bine in costumul meu. URA! Si al meu sta toata ziua cu degete in gura si a inceput sa saliveze.Ai vostri se freaca pe ochisori cand i se face somn? Fix acum 2 saptamani l-am vazut prima data facand asta. alina si bb Alex(12 saptamani) http://community.webshots.com/user/alinkava
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi Aldito al meu a facut 3 luni[copil]! Creste creste:) Ancuta si eu cred ca ar fi mai bine sa nu-i mai dai pe piele cu absolut nimic pina ce nu-l vede un dr. Sper sa treaca repede problema. Lena asa e cu dintisorii, aici prietenele mele care au bebei de 9-10 luni asa fac. Ii spala in fiecare zi pe dinti cu pasta si periuta speciala pt copiii. Pupici la cele mai frumoase mamici:) Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multam ileana ca nu am disparut de tot.asta e bafta mea:lipsa net ca si itmp liber pt o sala.greu fara voi dar inca mai astept minunile tehnologiei si-n casa mea. azi am reusit si noi sa ne botezam.a fost o aventura caci gabriel se lupta cu popa si mai multe nu.cu disperare se tinea de cazan....sa-l scape parintelul si mai multe nu.dar in rest a fost cuminte si cu ochii dupa tot ce misca.deh dc mami ma boteaza la 5 luni! ce de botezuri!sa va traiasca bb-sii si sa le fie bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu am gasit de la Milupa cereale, adica gris cu gluten. Si tare m-am mirat ca stiu ca nu evoie gluten pana la 6 luni. Pai daca nu e voie, de ce scot astia cu gluten si scrie pe ele pt 4 luni????? Nu i-am dat, dar am apucat si le-am cumparat si le tin in casa.... Astea de la Bebelac nu-mi plac, ca nu se dizolva bine in lapte. Si poti sa-i iei si cu lapte si in loc de o masura de lapte pui una cu cereale, nu merge si asa? pana ajung eu la Bucuresti sa ma aprovizionez cu tot felul de cereale cred ca face copilu' 6 luni si gasesc si la Bz tot ce vreau. [:D] Julia, nu mai trebuie iar cadou la nasi a doua zi la baitza. Noi am facut baitza in aceeasi zi, sa stii... Catia, felicitari pentru botez. Mama, mama, da' tarziu l-ati mai botezat. mai avea putin si-l batea pe popa daca mai stateati vreo luna, doua. [:D] Vikinga, felicitari pentru distractia pe care ti-ai permis-o. Eu nu as mai avea nici un chef dupa atatea nopti agitate. Tot ce imi doresc este sa dorm si eu o nopate cap-coada, fara sa fac carare batuta inspre dormitorul lui Luca. Vorba aia, vrabia malai viseaza. [:D] Astazi a fost mai bine cu raceala, insa curatatul nasului este un chin. Am chemat toata familia sa se strambe, sa cante si danseze ca sa stea tanarul 30 sec nemiscat sa scot mucii cu pompita. [:D] Si asta de vreo 4 ori pana acum... iar ma gandesc ca poate dormim mai bine in noaptea sta. :)) Daca v-ati saturat sa ma auziti vaitandu-ma, dati-mi una si-o sa tac. [:D][box] Va pup, ma duc sa fac si io ceva de papa pt cina. Ileana si Luca (4 luni si 13 zile) [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ieri am avut botezul. A fost Codrin un dulce, n-a scos un "cuvintel" la biserica. Era asa atent si expresiv in brate la nasa ca mi-a venit sa-l maninc de drag. La restaurant a fost cuminte pina s-a plimbat in brate la bunici, apoi cind l-am pus in carucior a inceput sa plinga in 10 minute. Era deja obosit, somnoros si ii era cald, ca l-a infofolit nasa de-mi venea mie sa urlu. Eu ii ziceam sa nu-i mai dea pe el ca nu-i invatat asa, ea mai punea ceva pe el... Pina a transpirat copilul tot pe capusor si m-am enervat de l-am dezbracat eu cind nu se uita ea la mine [:D] O fi si ea mamica, dar eu stiu ce-i mai bine pentru copilul meu, nu ? Si asa a fost destul de rasfatat ca a avut un rind de haine la biserica, alte haine la restaurant. Bietul copil, a fost un pic chinuit... dar numai din dragoste. Asa ca daca am vazut ca nu tace si nu poate sa adoarma copilasul, am luat-o pe bona si i-am dus acasa, sa stea puisorul linistit in mediul lui, sa pape si sa doarma, ca i-a ajuns agitatia pentru o singura zi. In rest cheful a fost super, a fost mult tineret, asa ca ne-am distrat si am dansat tot timpul. Ileana, in primul rind multumim de urari. Eu sint foarte meticuloasa din fire si imi place sa fiu stapina pe situatie [:D], desi nu intotdeauna imi iese si atunci innebunesc [haibat]. Pe de alta parte, sint si zapacita si nici neuronu nu ma mai ajuta ca altadata, asa ca trebuie sa notez... ca daca ma intreaba dr. cit minca fiu-meu si eu nu stiu repede ce sa raspund ? Ei, nu ma baga in seama, am mai zis eu si cu alta ocazie ca am pitici pe creier.[bang] Si felicitari pt. micut ca a papat tot pireul [cool] Ce mi-a placut faza, i-auzi sa fii singurul sofer in casa ! [cool] Inseamna ca la tine nu prea cinta cocosul ... [berica][:D] Ven, nu te mai stresa cu papica puisorului, ti-am zis ca e OK cu greutatea, si Codrin are tot 5.6 kg (l-am cintarit vineri seara) si vreo 60cm, desi zici tu ca papa mai mult. Si la nastere a avut 3.6 kg. Si Codrin a inceput sa-si suga pumnul, dar cind il vad i-l scot repede si ii dau suzi. Alina, ce bb cuminte ai. Nu pot decit sa te felicit.[flo] Carmen, LA MULTI ANI [s], multa sanatate, sa te bucuri de puisorul tau si sa fiti fericiti ! Daca tot a venit vorba de zile de nastere, pe 13 a fost ziua lui nasu, iar pe 14, am avut doi invitati la botez care se aniversau [cheers]. Bubu, oare nu-i dau dintisorii ? [hopsieu] Julia, ieri am avut botezul, dar azi n-a venit nasa la baie, nici n-am stiut de chestia asta. Adevarul e ca la cita oboseala am acumulat si noi si nasii, cred ca numai chef de vizite n-am avut nicicare astazi... Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am pus si pozele facute azi cu swing-ul! [foto][foto][foto][foto][foto] A fost si un pic de soare pe el si lui nu-i place, zici ca e copil de vampiri, isi ascunde fata si plange cand cade o raza de soare pe el sau pe langa el! voi patiti asa? nu stiu ce sa fac sa-i pun ochelari de soare?[:D][roker] Da numai sa simta un pic de lumina mai puternica ca se ascunde! om fi noi din Transilvania dar chiar asa? si mai si musca! [:D] felicitari VIKINGA pt distractie![cool] eu inca nu m-am apucat de nici o dieta dar o sa ma apuc de Montignac probabil ca vad ca da roade! pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu ce cereale aveti voi fetelor pe acolo. Aicea ce suntindicate sunt fara gluten si fara zaharuri (orez, grau, etc) si in rest nu stiu mai multe ca inca noi nu ne-am apucat sa le papam. mi-au placut ffff mult fazele cu bebelusul lui Catia care se lupta cu popa la botez si cu aspiratul mucilor la Luca! [cool][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D] pupici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...