Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (11)


Recommended Posts

Fetelor a mea are program de tipat, imi trage cate un tipat ascutit drept in ureche...si-a descoperit cum suna vocea cand tipi si da-i distractie...[bang][bang][bang] Mai mult chiar si cand ii dau sa suga se joaca cu mine, suge un pic, pe uram baga "ochianu" la mine, ceva de genul: alooo, mami nu ma vezi ca ma uit la tine?? si uita ca avea ceva de facut, respectiv sa suga!! Vikinga sa stii ca suna bine regimul Montignac, da ma gandesc in prostia mea, o avea ceva cu alaptatul sau sa trec la actiune?? [:D][:D][:D]...Ileana am descoperit si eu ca de multe ori astia care fac produsele pentru copii sunt cam alea-alea la cap, ca nu scriu prea multe pe ele...ca stim noi mai bine decat ei ce trebuie si ce nu!! Fetelor si io mai bag cate un disco, desi la mine au mai ramas ceva "pernute"...dar am o gasca de amice care sunt topite dupa dans si eu eram asisderea, asa ca pana acu am fost de 3 ori, ca zana mea oricum n-are ea probleme existentiale noaptea, baga somn la greu...mai nasol a fost ca nu "m-am delectat"decat cu bere fara alcool si cola si as fi gustat si io un campari orange [pofta]...cat despre sot, el era fericit ca mai baga cate un joc in retea cu baietii si oricum nu adoarme fara mine!! Am mai pus "mutritze" noi de la zana [dual] si pe mamici si pe bebici, Lena si [bibe] Freya (3 luni jumate) http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
simona, nu-l mai fac tampit, promit! Pe caine... [:D] Macar nesuferit pot? Si care ale tineretii valuri mama, ca are 6 ani? Cred ca si de la el am eu atata par alb... [:D] lena, noi am dus-o asa cu tipetele de care zici tu cateva zile. apoi a uitat de ele, dar de sambata exerseaza intr-uan. Sambata seara am avut musafiri si el a tipat asa de mult de nu ne-am inteles om cu persoana. [:D] Mishto zana! Sa-ti traiasca! [pup] http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allya, nu te impacienta, copiii de la o anumita varsta oricum plang cand vad o fata nefamiliara, si al meu face la fel. Ba mai mult, mi-a facut si mie surpriza intr-o dimineata. Tocmai ma schimbasem de haine sa plec la serviciu si fiindca nu ii erau prea cunoscute, a pus buza si a inceput un plans de numa'. Nu s-a calmat decat cand l-a luat mama in brate. Elena, mi se pare un pic cam devreme sa incepi cu cerealele. Pana la trei luni nu se dau decat sucuri, abia la 3 luni se incep piureurile de fructe, apoi la 4 luni cerealele, supele usoare, etc. Cel putin asa scrie in carte. Daca vrei informatii mai complete, mi se pare ca pe www.lumeapiticilor.ro scrie ce se da si cand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicile, Greu de tinut pasul cu voi... Ileana,acum te cert putin,nu mai lasa catelul singur ca nu se stie cum dispare.Tine-l numai in zgarda cand iesiti la plimbare.Si eu aveam un soricar super-inteligent care iesea singur afara si latra la usa ca sa-i dau drumul in casa iar intr-o buna zi n-a mai venit.Si acum ma doare inima cand ma gandesc la el.Cat despre Luca, tu esti o mama eroina! Lena,si printesa mea a decoperit toata gama de sunete si trage niste tipete de ne asurzeste pe toti.Eu ii vorbesc numai in romaneste iar taica-su numai olandeza.Chiar acum citesc "Growing up with two languages" si concluzia e ca fiecare parinte sa-i vorbeasca in limba materna. Da,fetele, aici se fac vaccinuri la 2,3,4,9,12 luni iar apoi la 4 ani. In rest, noi suntem cumintele cu exceptia faptului ca nu mancam prea mult.Eu diversificarea o sa o incep in jur de 6 luni. Eu nu prea ma omor cu discotecile dar intr-o seara cred ca voi iesi la un irish pub cu niste englezoaice nebune.A! Eu am slabit 4kg cu Montignac cu toate ca am mai "ras" o ciocolata (of...nu m-am putut abtine). Multa sanatate, Fleur & Rose (4luni si 1 sapt) http://community.webshots.com/user/fleu1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc f mult tuturor pt ajutorul dat![:D] ILEANA pai catelul tau e un dulce! ce dragut e cum vine acasa! pai daca zici tu ca e batranior o fi criza aia de o au barbatii de oameni la 40 de ani cand sunt ca si tinerei...[:D] ILEANA, LAURA sa stiti ca e f mare probabilitatea sa fie cum ziceti voi, o sa vad ce si cum face daca chiar e corelat cu spitalu sau e ceva mai dubios in capsorul lui de puiut, sunt cu lupa pe minor! Pe mine ma intriga ca facea asa cu persoane la care inainte zambea si gangurea de asta ma gandesc ca bebeii astia reactioneaza si utilizeaza urletele te miri din ce motive! SIMONA o sa discut cu preotul mai in detaliu sa vad ce si cum vrea sa faca si o sa incerc sa evit apropierea intre datele astea. pupici, [flo] la mamici, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[mariaj]Eu tot nu inteleg ce este razatoarea de sticla, poate mama mea nu a avut asa ceva cind eram noi mititei,si chiar nu stiu, dar o sa o sun sa vb cu ea si o intreb despre razatoarea de stcla.[mariaj] Va multumesc mult de raspunsuri ! [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, era razatoare de sticla si cand eram noi mici, nu tii tu minte. Are niste "dinti" de sticla, arata ca o perie, nu stiu cum sa ti-o descriu exact, ca n-am mai vazut una de 20 de ani. Freci marul de ei si se face un piureu. FOloseste un blender sau food processor, tot rezultatul ala il obtii. In blender pune putin suc (mar sau portocala) se zdrobeste mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, mi-am cantarit copilul si m-am socat: are 8 kg!! Nu e totusi cam mult pentru 4 luni? Si inca nu are chiar 4 luni implinite ... nu stiu, poate ma agit eu degeaba ... taica-su a avut 9 kg la 4 luni si e perfect normal acuma. Ma bucur ca apuc sa mai vorbesc cu voi si pe messanger. Ileana, ai avut o idee super [cool]... pacat ca nu intri si tu mai des. Haideti ca ma "striga" Matei. Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...