Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (11)


Recommended Posts

Salutare mamici, Cred ca ar fi cazul sa-i iau Maiei un fel de leagan sau de scaun pentru ca sta mai mult treaza ziua si ii palce sa se joace. Ce fel de "locuinte" ati luat voi pentru bb ? Sympa, parca imi amintesc ca tu spuneai la un moment dat de ceva leagan. Daca e asa, poti sa-mi dai mai multe detalii? As putea sa verg la "Toys For Us" sa caut ceva. Ce le place la bebitiii vostri sa faca? Maia adora sa priveasca lucruri colorate. Dimineata e vesela si "vorbeste" mult de tot. Seara sta cu ochii mari si se uita in jur atent. Din fericire, noaptea doarme. va pup, Z. Miruna, 5 ani Maia, aproape 3 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Nu aruncati cu rosii dar nici eu nu stiu ce e razatoarea de sticla. Elena draga tre sa ne luam de manita. Eu nu ma pricep de loc cu chat-ul asta. N-am mai intrat niciodata. Poate are timp una dintre voi sa-mi scrie si mie cum se procedeaza. Adresa mea de e-mail este buburuza_99@yahoo.com. VIKINGA: Sa stii ca si Pitica mea se ridica aproape singura in fundulet si nu mai vrea sa stea deloc lungita, tot timpul face abdomene ca s-o luam in brate. Bravo tie ca ai reusit sa slabesti! Eu tot nu m-am apucat de regim pt. ca inca alaptez si din chestiile permise nu am voie sa mananc din cauza alaptatului. Tu ti-ai cumparat cartea? Fetelor nu incercati sa schimbati la bebei programul ca n-are sens. Mie mi-au spus multe moase ca oricum ei isi mai schimba ritmul pana la 6 luni. Chiar daca aveti un bebe care doarme acum 8 ore fara pauza s-ar putea sa se mai razgandeasca peste o luna si sa se scoale la fiecare 2 ore in timpul noptii. (Doamne fereste!!!). Duminica am avut si noi Botezul, o sa punem poze. Pitica a fost asa de cuminte, ca toata lumea s-a crucit si a mai zis ca n-au mai vazut bb asa de linistit. Pur si simplu nu a scos nici un sunet, a dormitat, iar cand i-a dat cu apa pe frunte s-a trezit si a inceput sa rada la cumnata-miu (nasul ei). Dupa aia la restaurant (am fost la pranz intre 12:30 si 14:30) a dormit tot timpul in scaunelul de masina. Noi am facut botezul in satul in care locuiesc socrii mei, la biserica evanghelica. Dupa restaurant a urmat prajitura si cafea la socrii mei, iar Pitica a considerat ca destul a tacut toata ziua, asa ca ar fi cazul sa se descarce putin. La un moment dat a inceput sa tipe de nu mai reuseam s-o potolesc cu nimic. Dar dupa juma de ora a adormit si ne-am intors si noi in Wiesbaden (asa ca a putut sa doarma sin in masina). Pupici, Cristina + Luana Carla (3 luni + 6 zile) PS: Please, nu ma uitati cu chat-ul. http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by buburuza99
Buna fetelor! Nu aruncati cu rosii dar nici eu nu stiu ce e razatoarea de sticla. Elena draga tre sa ne luam de manita. Eu nu ma pricep de loc cu chat-ul asta. N-am mai intrat niciodata. Poate are timp una dintre voi sa-mi scrie si mie cum se procedeaza. Adresa mea de e-mail este buburuza_99@yahoo.com. VIKINGA: Sa stii ca si Pitica mea se ridica aproape singura in fundulet si nu mai vrea sa stea deloc lungita, tot timpul face abdomene ca s-o luam in brate. Bravo tie ca ai reusit sa slabesti! Eu tot nu m-am apucat de regim pt. ca inca alaptez si din chestiile permise nu am voie sa mananc din cauza alaptatului. Tu ti-ai cumparat cartea? Fetelor nu incercati sa schimbati la bebei programul ca n-are sens. Mie mi-au spus multe moase ca oricum ei isi mai schimba ritmul pana la 6 luni. Chiar daca aveti un bebe care doarme acum 8 ore fara pauza s-ar putea sa se mai razgandeasca peste o luna si sa se scoale la fiecare 2 ore in timpul noptii. (Doamne fereste!!!). Duminica am avut si noi Botezul, o sa punem poze. Pitica a fost asa de cuminte, ca toata lumea s-a crucit si a mai zis ca n-au mai vazut bb asa de linistit. Pur si simplu nu a scos nici un sunet, a dormitat, iar cand i-a dat cu apa pe frunte s-a trezit si a inceput sa rada la cumnata-miu (nasul ei). Dupa aia la restaurant (am fost la pranz intre 12:30 si 14:30) a dormit tot timpul in scaunelul de masina. Noi am facut botezul in satul in care locuiesc socrii mei, la biserica evanghelica. Dupa restaurant a urmat prajitura si cafea la socrii mei, iar Pitica a considerat ca destul a tacut toata ziua, asa ca ar fi cazul sa se descarce putin. La un moment dat a inceput sa tipe de nu mai reuseam s-o potolesc cu nimic. Dar dupa juma de ora a adormit si ne-am intors si noi in Wiesbaden (asa ca a putut sa doarma sin in masina). Pupici, Cristina + Luana Carla (3 luni + 6 zile) PS: Please, nu ma uitati cu chat-ul. http://community.webshots.com/user/buburuza99
[bis][bis][bis][:D][bis][bis][bis] deci nu sunt SINGURA CARE NU STIE CUM ARATA O RAZATOARE DE STICLAAAAAAAAAAAAAAA[bis]......ASTEPT POZA SA VAD CUM ARATA SI SA MA DAU CU CAPATINA DE PERETI[bang] !!!!!!!MULTA SANATATE SA ITI TRAIASCA LAUNA CARLA SI ASTEPTAM POZICI DE LA BOTEZ [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buburuza si Lena daca alaptati asa e, nu merge sa tineti regimul asta. Stati linistite, ca o sa aveti timp dupa ce terminati. De ex acum puteti citi cartile(una e dieta si alta cu idei de retete) si asa va faceti o idee despre ce e vorba. Cartile mi le-a trimis mama cind bb avea o luna, le-am citit apoi m-am mai inspirat si de la fetele de aici si api m-am decis sa incerc. Dar asa ca si idee, eu m-am convins de regimul asta dupa ce am citit cartea, e foarte bine scrisa. Bine fetelor ca mi-ati spus ca e ok daca bb vrea sa se ridice in fundulet ca imi faceam griji ca ar putea sa-i faca rau. Elena si eu as incerca sa caut alt pediatru in locul tau. Pai cum asa sa-ti recomande cereale de pe acum?! Cum spunea si Allya, cind sunt micuti ei nu au inca toate enzimele necesare pt digestia altor alimente, asa ca de ce i-ai da ceva micutului ceva numai asa de dragul de a circula prin stomac si apoi sa fie eliminate aiurea? Ba pe deasupra poate sa-i fac si rau, cum spunea Allya ca asta ar fi un motiv al obezitatii la copiii. Lasa-l ca are el timp toata viata sa pape si altele! Si apoi daca laptele e deajuns pt el, vad ca a pus si foarte bine in greutate, de ce sa-i schimbi acum alimentatia? Si al meu vad ca a inceput sa stea cumintel in patut cu jucariile lui, doarme singur fara prea mare ajutor, numai tre sa am grija sa-i dau suzeta cind o scapa si vad ca trage si el pirtzuri fara sa se mai sperie[:D] ca inainte, ca asa un scandal mai facea pt orice mic zgomot din stomacelul lui! Deci crestem suntem baieti mari acum! Pupici:) Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!!!! Nu reusesc sa mai tin pasul cu voi la scris....e drept ca Andrea e destul de cumintica si cu toate astea nu stiu ce fac pe-aici de trece asa de repede vremea asta.Ieri ne-am cam facut de cap....ne-am plimbat toata dupa-amiaza (mai mult in interior la cascat gura , ca afara a fost un vant de te lua pe sus).Iar spre seara cand am ajuns acasa si-a vazut Andrea ca iar suntem acasa s-a pus pe urlat, probabil ca nu io fi ajuns cele 5 ore[bang][bang], asa ca a luat-o sotul meu si s-au dus pe la niste prieteni si mai trebuia el sa mai cumpere ceva.Sa stiti ca nu prea e rezolvata problema cu constipatia....ieri seara iar i-am bagat juma de supozitor ca prea se mieuna si tragea niste partzuri tare urat mirositoare(vorba lui sotul.."drept de pe kk"). A facut pe urma de vreo 3 ori kk..pana azi-dimineata.Poate dupa ce o s aincepem si noi diversificarea sa-si revina ca tare nu-s obisnuita cu ea asa.In rest, e cuminte depune si ea tare mult efort sa se ridice sa se rostogoleasca, n-ati vazut asa ceva..n-are stare o secunda..nu poate sta asa degeaba, trebuie sa munceasca ceva.Se lupta cu jucariile din trapez de ma omoara.Trage deja de jucarii, isi trage trapezul printre picioruse , te miri ce mai face si incepe sa urle cand se blocheaza.....E o scumpa!!!Nici ei nu prea ii mai place sa stea lungita..mai mult cand doarme in rest tot in fundulet sau in picioare ii place. Buburuza..te-am adaugat si eu pe lista mea. Fetelor, vad ca e greu sa mai vorbim chiar si pe MSN sau Yahoo, avem as d eputin timp liber. Si cand iti e lumea mai draga si vorbesti mai cu spor tre sa te ridici si sa te joci cu bebeul.Sa fie ei sanatosi ca ne-om gasi si noi timp sa vorbim, nu???Daca nu stii cum functioneaza chatul...trebuie doar sa-ti downlodezi yahoo messenger si pe urma sa ne adaugi pe lista ta...asa o sa ne vezi de fiecare data cand suntem online si putem vorbi. Felicitari pentru micuta crestinuta....sa va traiasca si sa va bucurati de ea... Ileana, imi pare tare rau de Luca cu raceala. Ma bucur ca e mai bine si te lasa si pe tine sa mai dormi putin.Copiii astia n efac sa pretuim putinul timp liber pe care-l avem.... Hai ca trebuie sa-i dau s apape..va pup si pe mai tarziu.. Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zeena,vezi ca am niste poze cu balansoarul nostru in albumul Andrea7.Noi l-am primit de la finii nostri dar am vazut ca sunt la Wal-Mart cu vreo 60$ parca. Eu sunt foarte multumita de el, si lui Andrea ii place tare mult in el.Se leagana inainte-inapoi si este prevazut cu o manivela pe care trebuie sa o tragi cam la 10 minute. Am vazut ca sunt si care se leagana in lateral stanga-dreapta. Cred ca a lui Allya e asa din cate am vazut eu.Poti sa-l cumperi, il incerci si daca nu-ti place il poti returna. http://community.webshots.com/user/sympa200
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

profit de mama care e la mine si dau o talpa la net[:D]ce-mi place! noi avem un dintisor!!!l-am descoperit luni.si eu care ziceam ca puiul a invatat sa fie smecher!erau doar dintisorii...oricum am scapat superieftin.cu vreo trei seri de urlat inaintea somnului si cu gemete mai spre ziua.am murit de drag! si eu am inceput sa-i dau papica.cu cateva zile inainte de 5 luni i-am dat suc de mandarina.intai 1-2 lingurite dar deja dupa trei zile una intrega.apoi i-am dat supa de zarzavat.direct piureul pasat cu blender-ul.cateva lingurite in prima zicd ne-am murdarit ca purceii dar de atunci haleste voiniceste.un castronel la masuta.azi a papat 2 ling de banana(nu ca nu i-ar fi placut[:D])maine mai mult.ar tb sa-i dau si branzica dulce dar cred ca mai astept putin.ah,azi i-am dat si pui pasat in supita. am citit putin din discutiile voastre.cu cat cresc cu atat devin mai suspiciosi la straini=persoane pe care le vad rar sau deloc. ah,sa nu uit!nu stiu dc a mai patit vreo una dintre voi.lui gabriel i-au aparut niste eczeme pe pielea capului2,pe barbita una si pe piciorus2.sunt ca niste pete uscate,palide micute.sunt normale:diateza exudativa a sugarului.si nu se da cu nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa ma laud... mi-a luat sotul de ziua mea lentile de contact colorate de la Bausch&Lomb (evident, la cererea mea expresa, ca el a zis ca ma iubeste cu ochi negri, nu albastri) si eu sunt super incantata ... maine fac poze si le pun pe net. Matei a fost cuminte din nou ... Doamne da sa fie tot asa de acum inainte. Ne apropiem de 4 luni si ma gandesc nu frica la cel de al doilea vaccin, ca dupa primul a fost tare marait si nu mi-a dormit bine cateva zile [bang]. Voi care le-ati facut bb-ilor, ce reactii au avut, la fel ca la primul? Carmen si bb Matei Gabriel http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...