Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mama PERFECTA sau mamaADEVARATA?


Recommended Posts

Nici eu nu stiu inca ce fel de mama voi fi, minunea e inca in burtica. Cred, insa, ca perfectiunea e plictisitoare, daca nu cumva chiar inexistenta. Stiu ca vrem sa fim parinti buni, sa crestem un copil sanatos si fericit, care sa-si traga din sufletele noastre si educatia ce i-o dam energie pentru intreaga viata. Si, de ce nu, sa-si doreasca sa semene cu mama si tatal lui, pentru ca asta mi se pare recunoasterea suprema. Sper sa reusim, ba nu, sunt convinsa ca vom reusi. Deja incep sa fiu foarte sigura ca de dragul a doi ochisori sunt in stare sa rastorn pamantul. Mina, in asteptarea minunii. [gravi] 10 sapt[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da si eu undeva la mijloc.....adeca: -nu zambesc mereu..desi il ador pe cel mik..dar dupa o noapte agitata..nu stiu daca mai poti zambi asa... -nu-mi tzin casa curata luna....nu este asta important pt mine..sa fie curat..sa nu fie dezordine..dar nu fac din asta un scop -nu-mi zboara scutecele ca zmeiele..pt simplu motiv ca purtam pampersi... -citesc carti despre dezvoltarea copilului..ca sunt o panicara prin definitie... -mai sunt si lucruri duse la bun sfarsit...:) -schioapat dupa ce calc pe cuburi si jucarii..si mai si tzip din cauza asta...il mai iau si de urechi pe cel mare... -nu-mi plac romanele de dragoste..sunt fericita cu propria mea poveste de dragoste..imi iubesc sotzul nespus -si da..plang de oboseala... as zice mai repede ca sunt o "mama adevarata"..hhiihi KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dincolo de chestiile inerente gen sculat nopatea, plins fara motiv, zi ocupata de n-ai timp nici sa mergi la baie etc eu ma intreb daca atunci cind puiu' va incepe sa puna intrebari o sa fiu suficient de matura si echilibrata ca sa-i pot raspunde simplu si complet, pe limba lui. Simona & BB Eugen Da-mi Doamne intelepciunea de a recunoaste binele, vointa de a-l alege si puterea de-al infaptui!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu la care categorie m-as putea incadra, dar normal ca mai cedez psihic, mai stau lenesa in pat...casa o tin destul de curata, dar dezordine este, ca mie mi se pare creativa [:D]...eu vreau sa-i fiu fetitzei mele aproape, sa-i fiu prietena in primul rand si chiar e bine ca cei mici sa ne vada asa cum suntem naturali, deschisi, cu sentimente. Romane de dragoste, n-au fost niciodata pasiunea mea, mai degraba carti istorice sau de filosofie, sau daca se poate de business, ca intotdeauna mai apare ceva nou in domeniul meu si nu-mi place sa fiu in urma...cu hainele patate nu ma impac ca am si io o obsesie cu curatenia, dar nu-i nimic ca le strang vraf pe alea murdare de nici nu ai loc in canera de serviciu de ele [:D] Numai bine, Lena si [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos subiect, tare imi place! Mama perfecta - in mintea mea aduce cu tipul de mama 'din inalta societate' de prin filmele americane, care stie totdeauna ce e mai bine pt. copil...brrr! Mama adevarata - daaa, - nu mai stiu de cite ori am uitat apa curgind in cada si dopul pus - cite oale cu biberoane la fiert ...uitate la fiert si in final coapte! - taclale seara cu sotul ... si brusc o revelatie 'n-are copilul nimic gatit pt. miine', noroc ca am imaginatie f.bogata... - vin de la serviciu, uneori capiata si puiul mic imi iese in fata cu o gura pina la urechi 'pa, ma'= 'mergem la plimbare si la Madalina' - si parca imi trece orice urma de oboseala, trec 'la echipamentul de cartier'si plecam; -eu inca nu calc pe cuburi, calc pe animalute desucheate, dintr-un plastic pe care il simt pina in creier si ma strobsesc cu juma' de glas(de durere):'oaie beata' sau 'vaca timpita'...depinde ce iau sub picioare ETC....ETC...ETC... Si dincolo de toate astea - imi iubesc la nebunie sotul si copilul si VA DORESC TUTUROR O RELATIE ASA CUM O VISATI VOI CU COPIII VOSTRI SI DE CE NU, CU SOTII VOSTRI - vedeti, am putea largi subiectul ' sotie perfecta, sotie adevarata ?' DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt nici o mamica perfecta nici una adevarata. Dar primesc aprope zilnic poezioare sau mici compuneri de la fetita mea, ca sa nu mai vorbesc de florile desenate cu multa migala pe care mi le da cand vin de la servici alaturi de pupicul de bun venit. Mi-e greu sa recunosc ca mai ridic tonul cateodata la ei indeosebi cand gasesc pe jos aruncate jucarii+tacamuri+papuci+telecomanda+carti+haine....... desi stiu ca nu suport dezordinea. Este adevarat ca fetita mea care este mai mare este pedepsita pentru prostiile pe care le face fratiorul mai mic si-mi doresc de multe ori sa fiu mai inteleapta si mai rabdatoare . Mi-am cumparat si ceva carti de psihologie ptr. a ma ajuta sa le ofer celor mici ceea ce eu nu am primit de la ai mei parinti dar ades adorm cu cartea in mana fara a apuca sa citesc prea mult. Sunt o mamica de weekend si ma doare grozav acest lucru. Oare s-a gandit cineva sa inventeze ziua de ...27 de ore sa zicem?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne cat astept si eu momentul ala in care fetita mea sa-mi daruiasca un desen sau o poezioara sau sa-mi spuna "te iubesc"...traiesc pt. ziua aceea...desi timpul trece atat de repede,iar ei cresc efectiv sub ochii nostri,uneori asa nu mai am rabdare s-o vad mare... alexia,tu cred ca esti o mamica fericita! virginia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...