Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta la mare in Turcia


Recommended Posts

Din ce spuneau zilele trecute la stiri, se pare ca va fi o formalitate. Cred ca exista, totusi, pericolul unor cozi imense la ambasada. Sa vedem care vor fi procedurile. Si noi prospectam ceva mai aproape de casa : Grecia - prea scump anul asta ca e Olimpiada la ei Turcia - vize ? Ar mai fi Croatia, Slovenia, etc. Poate stie cineva amanunte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am fost de doua ori chiar, la Kusadasi. Am stat la un hotel de 3 stele, chiar pe malul marii....se numea Marti..Am fost in croaziera, am vizitat Efesul, Pamukkale....care este intr-adevar superb....apa este foarte calcaroasa si ai impresia ca totul e inghetat cand de fapt este calcar....am mai fost la un parc acvatic Aqua Fantasy parca....a fost mare distractie si acolo....turismul turcesc destul de bunicel....si conditiile de asemenea. Va doresc sa aveti concediul de vis pe care vi-l visati. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, hotelul la care am stat noi se numeste Onura.- foarte curat si frumos.Si da, anul asta stam "loco", in iarna o sa ne incumetam la o "vizita" in Suedia. De Croatia nici nu mai vreau sa aud. Nu mai calc acolo in viata mea. E drept ca ne-am pacalit, ca am luat o saptamana la "gazda", cum se zice, langa Pola (sa nu-i spun altfel). Groaznica si plaja (numai pietre); si apa (trebuia sa intri cu papucei din plastic sa nu te tai in pietre), de statiune ce sa zic...am indraznit sa iesim o data pe la 10 seara si totul era pustiu. Mi s-a parut o statiune de mosnegi in care nu mai am ce cauta. Bine ca a fost doar o saptamana... Am inteles ca mai frumos ar fi la Rijeka...dar nu mai incerc, multumesc. De Slovenia nu stiu nimic. Adina+BB38W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, pretul era pt un singur bilet(inclus:avion, cazare, masa);dar v-am spus ca asta era acum trei ani; am stat o saptamana ; nu cunosc date despre cat costa pt copii, pt ca nu am fost in situatia asta; despre vize cred ca va rezolva agentia tot; mergi la romana, imediat cum iesi pe gura de metrou dinspre coloane, o iei la dreapta, spre scara blocului; acolo este o agentie care va va spune tot; ti-am spus ca tipa e foarte amabila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem "fani" Turcia: in afara de anul trecut cand Rebecca era prea mica, am fost in fiecare an, din ultimii cinci. In primul an am facut o nebunie de circuit: am fost pana la Istanbul cu trenul (nu recomand nimanui), am plecat cu autocarul de acolo pana in Alanya (cca 1000 km-iar nu recomand nimanui), apoi am luat-o pe coasta si ne-am oprit in: Antalya, Marmaris, Bodrum si Kusadasi. Apoi inapoi la Instanbul si cu trenul acasa. In total am fost in vacanta 3 saptamani, n-am avut rezervat la Marmaris, dar acolo ne-am simtit cel mai bine, in rest am stat la hoteluri de 3 stele. A fost f obositor si n-am mai face asa ceva... Asa ca anii urmatori am fost cu avionul. Acum doi ani am fost in Antalya si am stat la hotel de 5* - SERA. Super hotel, cu o gradina de vis: au unde sa alerge copiii - berechet, si locuri de joaca, plaja pt copii, super, ce sa-ti zic. A fost cam scump: 550 USD pt 1 sapt/persoana, all inclusiv (adica: 3 mese principale + 2 gustari/zi + bauturi autohtone, la discretie, pe toata perioada zilei). Pt copii mai mici, insa, nu prea merge acolo pt ca nu au serviciu gen gradinita (daca vrei sa-ti lasi copii cu o bona), cum au alte hoteluri care primesc copii mici si au serviciu adecvat pt asta. Plaja era free, dar cu pietricele mici, nu cu nisip. Alta chestie: nu-ti recomand sa te duci cu copiii in perioada iulie-august. Este cumplit de cald. Cel mai bine este in iunie sau septembrie. Cel mai mult ne-a placut la Marmaris, statiune unde vin mai mult englezi, muntele se "varsa" in mare, peisaj superb, dar nu prea este plaja. Statiunea este practic intr-un golf, inconjurat de munti. Impresia nostra despre turci: oameni care stiu sa faca turism! Vacanta placuta! raluca www.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, Adina Iulia, Nadine, Raluca (ciupercar), cand va veni vremea (adica mai la primavara) ma voi interesa daca exista contracte cu hotelurile de care ati zis voi ca ati fost multumite. Mi-am facut un rezumat. Astept si alte impresii. La Marmaris exista aeroport? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marmarisul este o statiune f frumoasa. Se aterizeaza la Bodrum si mergi cam o ora si jumatate doua pana la Marmaris cu masina. Dar merita. Noi am fost acum 4 ani la hotel Elegance de 5 stele cu avionul. Am avut deci transport, cazare si masa dimineata si seara bufet suedez si a fost 500$/pers biletul. Am fost prin agentia Happy Tour. Mi-a placut ptr ca ce ne-au oferit de aici am gasit intr-adevar acolo. Hotelul avea si baby siter. Nu pot sa dau mai multe amanunte despre cei micuti intrucat noi nu avem prichindei. Dar statiunea este super si turcii stiu sa faca turism. Am fost acum 3 ani si la Kusadasi dar nu se compara cu Marmarisul. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...