Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta la mare in Turcia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am fost de cateva ori in Turcia. Cel mai mult mi-a placut la Belek. Este o statiune la circa 45 de minute distanta de aeroportul din Antalya. Noi nu am stat decat la 5 stele asa ca nu pot sa iti spun cum erau conditiile la 3 stele, insa la 5 stele era superb. Am stat la Hotel Belconti si cred ca ne-a costat cam 600 Euro/persoana/saptamana, dar nu sunt sigura de pretul exact. Am avut absolut tot:2 psicine, aqua park (de unde nu mai puteai sa iei copiii)baby sitter, program pentru adulti dar si pentru copii (era o nebunie sa vezi copii de toate natiile cantand un cantecel in engleza - era o doamna care ii invata - si jucandu-se impreuna tot felul de jocuri). Daca te duci la un astfel de hotel nu trebuie sa te cari cu jucariile de acasa. Au ei o camera plina cu jucarii de plaja de unde isi aleg copiii ce vor.Au si piscine pentru copii, deci poti sa ii lasi fara grija. Pe noi ne amuza foarte tare ca din cand in cand se auzeau anunturi la statia radio de genul "Cine a pierdut un copil blond cu ochii albastii care raspunde la numele de .. sa vina la receptie" si ii vedeai pe parinti cum se uitau in jur sa vada daca au copilul langa ei. Copiii nu puteau sa iasa din incinta hotelului - de fapt era un holyday village- ca erau paznici la poarta si erau foarte atenti. In ceea ce priveste mancarea aveau si bufet pentru sugari, cu tot felul de piureuri. Anul trecut am fost la Kusadasi dar nu ne-a placut la fel de mult. In principiu era acelasi lucru, dar statiunea era mult mai aglomerata, piscinele mai mici, apa marii mai murdara si nu aveau aqua park. Am stat la Hotel Grand Blue Sky si cred ca ne-a costat 500 Euro/persoana/saptamana. Dar asta este diferenta intre un hotel si un hollyday village. Dar, cand te hotarasti sa te duci, alege-ti hotelul si cauta informatiile necesare pe net. Majoritatea hotelurilor au site-uri foarte explicite, iar daca nu au, nu te duce la acel hotel. Am mai fost in Antalya, superb oras, la 30 minute distanta de aeroport, dar nu ne-a placut plaja. Avea pietricele, nu nisip.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa iti povestesc de Spania. Ai putea sa te duci si acolo. Noi am fost acum 2 ani, iar preturile erau comparative cu cele din Turcia. Am platit 450 USD/persoana/saptamana. Este adevarat ca am stat la 4 stele, nu la 5, dar mi-a placut mai mult decat in Turcia. Plajele erau mari, libere, cu nisip. Am aterizat la Barcelona - minunat oras- si apoi ne-a transportat cu autocarul pana pe Costa Brava, circa 1 ora. Iar viata de noapte nici nu se compara cu cea din Turcia. Bine, acum tu te vei duce cu copiii si cred ca nu te intereseaza la ce ora se inchid restaurantele, dar era mult mai animat decat in Belek sau Antalya. Mancarea era mai slabuta, in sensul ca erau mai putine sortimente. Noi am dat vina pe numarul de stele. Daca te duci in Turcia, du-te la inceputul lunii iunie sau in septembrie, altfel va fi prea cald pentru copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-am hotarat inca. Astept sa vedem care va fi procedura cu viza pentru Turcia si daca va fi complicat ne vom reorienta spre Egipt sau Dubai. Daca nu, vom duce copiii in Turcia, in zona Antalyei, sa nu fie departe de aeroport. Sunt o serie de orasele pe acolo. Gasim noi un hotel care sa ne placa. Dar trebuie sa aiba neaparat aqua park. Nici nu iti dai seama ce fericire este pentru ei. Si nici stai cu grija ca inoata prea departe in mare. Poate mergem impreuna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super, Irinai! Ar fi o idee buna. Stii cu cine mai mergem noi? Cu Liliana Csaki (tot de aici de pe forum)! Ce varsta au copilasii tai? Da, e o idee buna cu Aqualand!! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...