Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salut! subiect bine ales, mai ales ca este clar: fara gimnastica, nici daca mori de foame nu slabesti! Se pare ca totul depinde de metabolism, insa nu trebuie sa uitam ca fara vointa nu se obtin nici un fel de rezultate! Eu zic ca se poate pastra/ajunge o(la o) greutate de care sa fi multumita, daca iti pasa:)Si mai ales, trebuie uitat acel: "de maine incep!" fiindca vom ramane intr-un continuu maine :) Mai vorbim. Carmen H
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scarmanus, felicitarile mele ca esti fata serioasa si meriti sa ai rezultate...nu ca mine! [bang] Ei bine, n-am mai scris nimic de cateva zile si pe buna dreptate... Joi am implinit o luna de asa-zis Montignac. Rezultat: doua kg in minus. [B)] M-am gandit bine si mi-am dat seama ca mai mult m-am antrenat pentru ca n-am binevoit sa tin nici doua zile la rand regimul asa cum trebuie. [}:)][:I] Ieri a fost lasatul secului de carne si, ca in fiecare an, vreau sa tin post saptamana asta, urmatoarea (prima de post "adevarat"), apoi miercurea si vinerea si Saptamana Mare. De joi am facut pauza de la regim hotarata sa iau o pauza si pe timpul postului, dar...am fost de-a dreptul magarita zilele astea asa ca am pus 0.5 kg la loc! [bang] So, drept pedeapsa, m-am hotarat sa tin si post si Montignac, ca sa ma invat minte. Saptamana asta o sa fie mai usor pentru ca doar carnea este intrezisa. O sa dau raportul zilnic si sper sa ma corectati unde gresesc. Pentru ca vreau sa fiu cumintica foc! [harp] [pup] Claudia si [copil]Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am intrat in club. V-am tot citit mesajele si am vazut cita sustinere pentru fiecare in parte si am zis: adica, eu de ce nu? Trebuie sa va spun ca eu nu m-am mai suit pe cântar din perioada sarcinii (adica ultima data prin aprilie 2002)!!!!!!!!! Da' nici nu mai suuuuuui, pina nu vad ca intru in hainele dinainte de sarcina, macar. Culmea este ca dupa ce am nascut aveam cu doua-trei chile mai putin decit inainte de a fi gravidutza. Numai ca bb a fost foarte cuminte, nu a avut colici, domea bine, de alaptat nu l-am alaptat (nu mai povestesc aici de ce) asa ca, din lipsa de activitate, am tot rontait si am mincat inghetata si am "expandat" urgent. Dar acum, s-a ispravit! Am inceput regimul disociat, ala cu o zi asa, o zi altfel si tot asa pina cind "intru" in forma de "cadâna"[ispita]. Urati-mi succes si ambitie! Anamaria si bb Andutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez si eu, dupa 2 saptamani de Montignac, am minus 3kg. Nu zic ca n-ar fi bine, dar sunt cam ofticata pentru ca joi aveam minus 3.4kg, iar de atunci am avut cam 2-3-400g in plus, de ce, nu stiu...Ca regimul l-am tinut in continuare, si nici mai mult nu am mancat...Sper sa scap si de pragul asta de 56kg si sa o iau in jos, ca asa un avant aveam, si acum mi-a cam pierit, parca nu-mi mai place nimic din ce am voie sa mananc, as manca tot de-alea interzise... Fetelor care ati tinut Montignac mai multa vreme, ati mai patit asa ceva? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor Eu sunt la faza de stagnare..am mai povestit eu cu ce ocazie intervine. Laura eu la inceput am slabit cam 1.5 kg pe saptamana.Si sincer aproape 3 luni nu am avut probleme cu poftele.Eee..acum e alta poveste.Numai vacanta in tara e vinovata!!![bang][bang] Nu exista zi sa nu poftesc la ceva iar daca nu poftesc nu-mi arde sa mananc ce as avea voie.A incetinit si ritmul de slabit...cam 1.5 kg in 2 saptamani, dar asta nu ma deranjeaza. Ce ma calca pe nervi e ca o mai dau din cand in cand in bara.De ex vineri seara am fost foarte romantici si am baut cam 2 pahare de vin rosu combinate cu o minunata placinta cu ceapa/sunca/cascaval pe care a facut-o sotul meu scump si drag si nu puteam sa-l refuz, mai ales ca sunt moarta dupa placinta asta. Ufff...nu s-a simtit la cantar e drept dar nici sa ma las asa ispitita nu e bine. Fetelor nu va lasati[box][box] si spor la slabit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicaa, la mine nu e vorba de retentie de apa din cauza ciclului, ca sunt in a 10-a zi de la UM, ca altfel era explicabil. Dar am ajuns, asa cum ai zis si tu, la faza ca nu-mi mai arde sa mananc ceea ce am voie, am in minte numai alte chestii, total interzise. De fapt, am si un soi de greatza usoara, poate de la faptul ca am mancat numai carnuri si oua si chestii de-astea nu tocmai usoare la ficat...Nu stiu ce sa mai mananc sa-mi placa, pe bune...Dati-mi o idee... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, postez si aici mica mea "victorie", in caz ca nu intrati dincolo (Ce mincamla Monty). 1 kg in 2 saptamini (cu regimul lui Monty). E adevarat ca sint un pic demoralizata, dar nu ma las. Nici de-al dracului! Dar daca ma gindesc ca vreau sa slabesc vreo 5, in vreo 10 saptamini tot ar trebui sa le dau jos. Deocamdata ma tin tare, ca nu prea am multe ispite,mai greu va fi cind mergem in tara, de pasti. Ca iesim cu prietenii in fiecare seara si e greu sa faci fata ispitelor [yami], plus potoalelor de acasa de pasti...Deja salivez![yum] Va pup! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez si eu dupa 5 zile de disociat - 2 kg. Cantarul arata atat dar cred ca am dat jos mai mult... deja am pantaloni care imi sunt largi . Dupa o saptamana vreau sa il tin din nou. Pana atunci o sa continui sa fac bicicleta in fiecare seara. Scarmanus, felicitari! Bafta la slabit!!!![pup] gianina si bebe Simona Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...