Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

mai fetele dar niste pastile de slabit,siropuri eficiente,prafuri,ierburi miraculoase,n-.or fi? si combinate cu o dieta rationala...poate unele fete(a se citi io[bang] se pot inregistra succese ..cat de cat.. ..cel putin acum,dupa atatea incercari esuate de dat macar un kil jos am intrat intr.o depresie apatica,nu.mi vine sa ma mai apuc de nici o dieta,nu mai suport sa hamesesc fara sens[q]sunt tare trist si gras si amarat azi... http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, daca te referi la metoda Montignac, brinza se poate minca de oricare (cu exceptia celei de capra care e prea grasa, se pare) la o masa proteino-lipidica si cea cu 0% (sau cit mai putine lipide) grasime la masa glucidica. Numai bine! GabiG si Francesca 1an8 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun ca azi m-am suit pe cantar si am slabit 0,5kg in ultima saptamana (cu toate abaterile mele cu tot...). Deci, dupa aproape 4 sapt de Montignac, raportez -3,5kg. Putea sa fie mai mult dar nu-i rau, desi m-am porcit in mai multe randuri, mai ales la dulce, uneori mi-e o pofta de dulce de simt ca mor... Voi cum mai stati? Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai mi-am cumparat cantar si saltea pt aerobica. Dimineata 'bag' putina miscare, apoi ma cantaresc si tin disociatul. Dar daca mi-e pofta de dulce, mananc ceva, mic mic, dar mananc, ca altfel mananc prea mult din celelalte. Si beau cel putin 2l de apa pe zi. Zic eu ca e important, nu??? Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drege colege de "suferinta"sper sa nu mi-o luati in nume de rau dar si eu ma lupt cu ceva kg in plus dar ce vreau sa zic amincercat multe retete de slabit si am citit despre multe in concluzie vrau sa va zic aveti mare grija inainte de a tine vreun regim si nu mai mult de o saptamina doua faci pauza maninci moderat din de toate bineintles fara prajiturele dar sa ii dai organismului tot ce ii trebuie ca altfel te trezesti cu tot felul de boli ,prietena mea a tinut Atkins sa zic vreo sase luni si s-a trezit cu boalea de rinichi prima data a avut sange in urina si acum are probleme si doctorii nu stiu de la ce dar ea stie ca de la acest regim pentru ca consumat prea multe proteina (cel mult 150gr proteina daca faci exercitii la gym daca nu 100gr) altceva daca nu consumi carbohidrati si grasime creierul nu mai functioneaza la capacitatea lui deci aveti grija pe mine m-a pus pe ganduri lucrurile acestea eu zic sanataea este cea mai importanta si bineinteles daca exersezi este si sanatos si sa stii care sunt grasimile bune si carbohidratii buni daca va intereseaza pot sa va dau mai multe detalii si va rog nu mi-o luati in nume de rau dar pe mine m-a pus pe ganduri cand am vazut prietena mea in ce stare era si ce rau i pare acum eu zic sanatatea este mai importanata nu?Pot sa fac o lista cu carbohidratii complecsi buni si grasimile bune daca va intereseaza pentru ca stiu ce inseaman sa fii disperata ca nu mai incapi paraca in nici o haina si burtica iti atarna deasupra pantalonilor[bang] "Succes is a journey,not a destination" http://community.webshots.com/user/simi169
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, noi am inceput amandoua odata (la o zi diferenta parca, eu la 1.02 si tu la 2.02, asa e?) si avem acelasi rezultat si cam aceleasi abateri cred...Eu zic ca e bine totusi, si continui bineinteles..., sper cu mai putine abateri (la mine cu dulcele e problema, eu nu fac prajituri tocmai ca sa nu le vad si sa le mananc, dar mai face cineva cinste si ma tenteaza...; in rest, am facut de doua ori mamaliga, cartofi si orez nu am mancat deloc, fasole batuta o data, mazare o data). Tu? Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, LauraT, ai dreptate, am inceput la diferenta de o zi (eu am inceput de luni, 02.02). Si la mine tot dulcele e problema, la asta poftesc cel mai mult, cu restul ma pot abtine. Cartofi si orez nu am mancat nici eu deloc, nici mamaliguta si nici paine. Am facut o singura data mazare, dar am avut abateri la prajiturici (a mai fost cate o aniversare pe la birou, ba acasa unde sotul meu e si el amator de dulciuri... deh, tentatii cat cuprinde [bang]). Plus ca am mai rontait si ciocolata neagra, musli cu fructe uscate - ca ma saturasem de cei simpli, deci... nu ma mir ca n-am slabit mai mult. Oricum, eu zic sa fim multumite, mai bine cate putin si sigur. Nu am de gand sa renunt, mai am de dat jos inca 7kg! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 8 luni) Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, a trecut saptamana asa ca ies la raport. Cu disociatul am slabit cam un kg. Am reusit sa ma ambitionez toata saptamana dar din pacate am cedat la sfarsit. [bang](Am facut o tochitura cu mamaliga cum n-am mai mancat de mult, la mama acasa!) Nu sunt inca foarte convinsa de eficienta metodei dar sotul meu care a avut acelasi rezultat e mai optimist. El spune ca si un kg pe saptamana e bine, ca asta face 4 kg pe luna, deci e OK. Asa ca ne-am hotarat sa continuam. Si sincer nu mi s-a parut prea greu mai ales ca am mancat ori de cate ori mi-a fost foame. Revin saptamana viitoare cu bilantul celei de-a doua saptamani. Mult curaj tuturor![cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...