Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum slabim (11)


Recommended Posts

Buna fetelor, Ma incriu si eu in clubul vostru. Am hotarat sa incep de astazi Montignac. Eu am de dat jos cam 7-8 kg si sper sa reusesc. Si eu ca si voi nu ma prea pot abtine de la tine de la dulciuri. Promit sa raportez rezultatele. Va rog sa imi tineti pumnii si va urez mult succes. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu vreau sa va intreb daca va sprijina si sotul/familia in efortul de a slabi... La mine, situatia e nasoala: sotul meu e foarte slab, mananca ce/cat vrea si mai ales dulciuri, drept care acum si-a tezaurizat in frigider urmatoarele: trufe de ciocolata, bomboane de ciocolata Mozart, ciocolata Kandia Capuccino, tort de mere, crema de zahar ars(de la mamica lui), coliva cu nuci/stafide, covrigei sarati... Iar in sufragerie troneaza permanent o fructiera plina cu bomboane din care rontzaie cand se uita la TV.... De fiecare data cand deschid frigiderul imi cad ochii pe vreuna din astea si ma disperaaaaaaaa.... Voi cum rezistati? V. veni, vidi, Victorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor I am back.Gata! De azi am revenit la regim.Nu tocmai bine ca am sarit peste micul dejun..de mers la doctor ajuns la 12 acasa..am bagat direct masa de pranz. Raportez la " ce mancam" cu ce m-am alimentat. Victoria e nasol.Asa e si sotul meu.In fiecare week-end vrea placinte, prajiture, acum si-a facut depozit de Nutella ca a gasit la reduceri[bang][bang], toata casa e plina de bomboane, ciocolata, alune etc etc etc.Da e drept sa nu ma streseaza.Ma sustine cat poate el.Partea proasta e ca sunt tare pofticioasa dar trebuie sa ma abtin.E drept ca nu merge tot timpul dar ce sa fac si eu??!! Pupici si spor la slabit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor, si un gand bun acum, la inceput de primavara. Sa aveti numai soare in suflet si multe clipe de fericire.[flo][pup][flo] Am slabit 4 kg. (de la 91 la 87) in 4 saptamani cu Montignac. Am mai avut mici abateri, dar este singura pe care am putut sa o tin si cu care am rezultate. Asa ca sunt fericita si sper sa o tin tot asa. Pupici. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin si eu...la fel de [grasa][bang][bang] mi.am mai luat un cantar azi[:D] ca l.am gasit la reduceri,de ala mai jmeker care masoara si grasimea si apa din organism,functie de varsta si inaltime ca rezultat, dupa experienta asta imi vine sa ma ascund sub patura sa nu ma vada nimeni..[alcool] am aproape 1.80 cm si 95 de kileeee[q]din care 25 sunt dupa nastere si nu se duc nici de.a naibii,orice as face[bang] de maine ma reapuc de disociata ..si mi.e si ciuda si rusine ca vad in atatea pagini de subiecte numai succese,cat de mici ,dar un pas inainte,numai la mine nu merge.[V] am mai intrebat odata,chiar nu stie nimeni vreun produs de ars calorii?stiu eu..pastile,sirop ceva,poate ma ajuta putin. cum sunt produsele de slabit de la herba life? o mamica amarata http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mamica dulce.... iti pot spune eu despre herbalife.... dar iti mai dau un sfat... SA NU LE CUMPERI DIN GERMANIA ... ca sunt tare scumpe, eu le-am cumparat din Romania ... pretul e cam asa ... in Austria un program de slabit de o luna costa aproximativ 300 de euro, in Romania acelasi program doar ca nu iti da pahar la el ( o porcarie ) costa 145 de euro , iar pastilele sunt aceleasi. Eu am luat herbalife si am slabit intr-o luna 4 kg, problema este ca eu nu l-am tinut asa cum trebuie ( asta este ) . Herbalife e foarte bun si pentru sanatate, da corpului tot de ce el are nevoie... eu consider ca Herbalife va fi alimentatia viitorului. La herbalife ai voie sa mananci doar o masa pe zi, asta ma disperat pe mine, ca eu nu mananc deloc mult dar trebuie sa mananc atunci cand mi-e foame macar o felie de paine uscata si la herbalife nu ai voie, in schimb ai voie sa mananci la pranz tot ce vrei, inclusiv dulciuri, prajituri... orice... dar cu timpul o sa vezi ca ti se va taia pofta de dulciuri. Sti corpul iti cere ce ii lipseste lui... daca simti nevoia sa mananci ceva dulce inseamna ca, corpului ii lipseste ceva si asa iti vine pofta de dulce... dupa o saptamana de herbalife mi sa dus aproape total pofta de a manca dulce... Exista la herbalife pastile pe care daca le bei inainte de masa, orice ai manca nu se pune nimik... au proprietatea de a stange din stomac tot ce este, fara sa le mai digere prea mult si le da afara, la caca... e foarte bun... se numeste FIBER, mai sunt pastile pentru celulita ... se numesc CELULOS ... eu dupa sarcina am ramas cu o tona de celulita pe mine... pot sa ma laud ca dupa cateva luni de pastile m-am scapat aproape in intregime de ea ... pot sa va spun foarte multe despre herbalife daca vreti ... pentru ca eu sunt un consumator herbalife ( doar ca acum fac pauza ca m-am saturat sa tot inghit pastile .... am ghid... de toate... intrebati-ma si va pot raspunde ... ( apropo pastilele sunt facute pe baza de plante, au un miros urat, de frunze uscate ) Va pup lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Loredana, nu am luat niciodata Herbalife si nici nu am de gand, dar ceea ce am inteles eu e ca dupa ce te lasi de ele, te ingrasi la loc. Cel putin asa ziceau fetele care au luat (am citit pe alt forum, la culinar.ro). Mamico dulce, daca vrei si ai bani, cred ca poti incerca Xenical. Asta face sa nu se absoarba toate grasimile, iar daca tii si un regim mai hipocaloric, e si mai bine. Eu personal am luat dupa fiecare sarcina si am slabit de fiecare data 7-8kg, dar nu am mai avut bani sa continui (costa aprox.60.000 lei/pastila si trebuie sa iei 2 sau 3/zi, depinde de cate ori mananci/zi) si nici nu mai aveau asa efect cand am ajuns la 58-59kg. Eu una acum am reusit sa mai dau jos, tinand regimul Montignac de la 1 februarie. Desi am avut si abateri, am slabit de la 59kg la 55.5kg si mai continui. Poti incerca sa combini Montignac cu Xenical (2/zi, la pranz si seara), cred ca ai avea succes. Dar asta trebuie sa dureze minim 3-4-5 luni, ca sa aiba efect...Succes oricum! Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 10 luni) si Ramona (1 an si 9 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e deloc adevarat... dupa ce iei herbalife, depinde ce program ei , se face mentinere si nu te ingrasi nici macar un kg ... de ex. daca faci 3 luni slabire faci si 3 luni mentinere si nu pui nici macar un kg la loc. Mama a slabit in 3 luni 16 kg acum aproape 2 ani si in ziua de astazi e la fel... nici un kg mai mult ... Eu am inceput sa il fac...dar sa il ia dracu ca nu il pot tine si mor de ciuda :))) E mai greu de tinut decat montignac de aceea tin montignac si iau si pastile de herbalife fara sa mai beau si sucurile de la herbalife ... sper sa mearga... saptamana aceasta am inceput si oricum pana ma pun la punct si ma lamuresc asa cum trebuie cum se mananca dupa reculile montignac mai dureaza ceva timp... Spor la slabire Va pup lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat herbalife,am slabit 4kg,dupa care m-am ingrasat 6,am mai luat regenon,care m-a adus in situatia de aveam probleme de respiratie.Xenical nu-mi permit sa iau.A si in afara de cele de sus,inca o gramada de alte chestii mai mult sau ma putin naturiste,care nu mi-au facut mare lucru. Eu zic,ca pt. sanatatea nostra este mai bine regim alimentar. Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,[si-eu] Pentru incurajarea tuturor celor care ar dori sa slabeasca, raportez ca tin Montigniac -Faza I, de doua saptamani si am slabit 5 kg.Ma simt bine, mananc suficient, dar bineinteles fara zahar si alte dulciuri, fara cartofi, fara fainoase, etc, etc. Succes si voua![:X] Cornelia si bb Rares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...